Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by Sheritra

Fetelor, a venit doctorita de la CMU cu calculul riscului in dinti, totul e perfect.
Daca va arat foaia, sa vedeti e cu un grafic meserias cartof (cutt-off) si e in engleza toata jmekeria! E? A meritat asteptarea!

Shery 16+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta




Eeeeee, asa da! S-au cacait ei, dar pentru un scop nobil . Acum poti sa pui TT-ul in rama!

15+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Multumesc de raspunsuri. Eu n-am vazut-o pe nepoata-mea de ceva timp, asa ca nu se pune problema sa iau de la ea direct, dar pot sa iau de la maica-sa, taica-su sau mama care intra in contact cu ea ? Am zis ca eu am sa-mi notez toate bolile copilariei pe care o sa le faca fii-mea, ca mama m-a zapacit de tot, habar n-are daca am facut sau nu, parca da, parca nu, poate am facut si n-am stiut, ca totusi am facut vaccin pentru pojar, numai chestii de astea.

Remarc ca , cu cat inaintez in sarcina cu atat devin mai paranoica.

14s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

si dc intri in contact cu un copil dupa ce a avut varicela?? e vreun risc??

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!


16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

pai din cate stiu eu, la cateva zile dupa eruptie deja nu prea mai e contagios.

16+

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

unde sunteti?? ati iesit la plimbare??
stie cineva ceva de bibyrox sau de olim, ade????? sper sa fie bine si sa mai intre si pe la noi cu vesti!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!


16+ mami de baietzel sau fetitza ???

poza eco bb si burtik


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96494.birthdue.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

bb yasmi, daca ai imunitate n-are nimic, dar eu am citit niste chestii de mi s-a ridicat parul maciuca, despre sindromul varicelei congenitale, care il poate avea fatul daca mama a luat varicela intre saptamanile 14-20, parca. Totusi se pare ca e destul de rar.

14s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Am za-uitat, Sheri bine ca ai terminat cu TT, saptamanile astea trebuie sa-l fac si eu.

14s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

BBdeci unde in Lipovei stai?? ca venim la papa
Sheridaca e scos si cu imprimanta color, atunci e beton
mihutaeu am intrat in contact cu o pers. a carui prietena(cu tot familionul ei) avea varicela, rubeola etc(nu fac diferenta intre ele). Si n-am patit nimic



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by mihuta

bb yasmi, daca ai imunitate n-are nimic, dar eu am citit niste chestii de mi s-a ridicat parul maciuca, despre sindromul varicelei congenitale, care il poate avea fatul daca mama a luat varicela intre saptamanile 14-20, parca. Totusi se pare ca e destul de rar.

14s + Sophia 80%



mi-am tot lua si primit carti de .... si am ajuns la concluzia ca o sa citesc doar 2, care sunt optimiste si clare, concise cum vrei! Daca citesti tot iti vine sa-ti iei campii cu ce stie in ele.



PUSSI 11+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

bb nu cred ca pleci de pe Baneasa ca e inchis, asa ca tot la Otopeni tb sa ajungi.

Fetele va pup, eu ma duc sa imi fac manichiura, pedichiura, ca mie mi-e lene singura ca ma ia somnul acasa.


Anca 17+ Elena

Mergi la inceput