Minor neinsotit pe avion ......

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DarkAngel spune:

Buna ziua,
Am 16 ani, plec din tara impreuna cu un unchi cu masina la Roma iar la intoarcere as vrea sa vin cu avionul cu compania wizzair...de ce numai la noi ROMANII minorii peste 14 ani trebuie sa fie insotiti? sau pot sa vin singur? biletul il cumpar dinainte online.
Sper sa pot veni neinsotit inapoi in Romania...sau nu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cretz17 spune:

va rog eu mult sa ma ajutati. Vreau sa merg la tatal meu in Spania in vacanta de pasti si am auzit si eu ca insotitorul meu legal ar putea fi o insotitoare de zbor de la compania aeriana respectiva. Problema este ca nu mai este timp ca tatal meu sa imi trimita procura in original. Este vreo problema daca acea declaratie este primita prin fax? va rog sa-mi raspundeti ca imi doresc tare mult sa ajung acolo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manon spune:

uite cum e cu minorii (experienta personala cu tarom-ul): atentie la declaratia cu privire la datele de identificare ale persoanei careia urmeaza sa i se incredinteze minorul ajuns la destinatie. daca ceva nu coincide cei de la tarom aduc copilul inapoi acasa cu prima cursa. la predarea copilului se verifica cu foarte multa atentie actele de identitate ale persoanei imputernicite de parinti sa-l preia. as zice ca e foarte sigur sa 'expediezi" un minor cu tarom-ul. cu alte companii...nu stiu.

Mergi la inceput