Mignonele (minionele) ......la moda?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Si din nou anorecticele...Io chiar nu inteleg cum se mai pot misca asa scheletice

http://www.media.phg.ro/afis_stire.php?id=5565

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Eu am 1.64 si nu ma consider miniona (cand am citit titlul ma gandeam la ceva de genul 1,50 si ceva)!!!
Cand am avut 50-52 kg nu m-am considerat deloc grasuta,chiar aratam super-bine, slabuta...(la 48 chiar am fost avertizata ca ceva nu este in regula cu mine...)

( de greutatea de acum nu vreau sa vorbesc "mimic" ,vorba copilului meu..daca as avea 55- sau macar sub 60 as zice ca sunt manechin)


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mda , eu am 1,69 si prietenul meu rade ca sunt mignona
Intr-o lume perfecta eu as fi avut 1,77 , par brunet , ochi verzi ,as fi fost creola cu buze groase si roz,fund extrem de bombat , sani rotunzi si uniti in mijloc , gambe sculptate , picioare lungi cu muschi.....mai ramane ceva? Ah da , la alegere parul ar putea fi sau brunet cum am spus sau saten carliontat.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onetzica spune:

quote:
Originally posted by Onetzica
Iubika
Daca citeai atenta tot articolul vedeai ca la inceput exista acest pasaj, dupa care urmeaza ceea ce ai scris tu referitor la varsta, italieni si mai stiu eu ce. Nu am inventat ci am reprodus ceea ce scria in articol. Sau poate ca ziarele au publicat articolul pe jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns printesa_roz spune:

Dragelor, nu stiu daca or fi minionele la moda sau nu, dar despre faptul ca cica "daca esti mai mica nu te temi de kilogramele in plus" chiar am ceva de comentat: pai daca esti mica se vad mai repede 2-3 kg in plus. Nu credeti? Eu sint sigura. Sau se merge pe ideea ca daca tot sint mici, atunci pot fi si mai plinutze ca oricum nu mai conteaza.
PS: nu am vrut sa atac pe nimeni, este doar o parere (logica, zic eu).
Apropo, au uitat sa faca o statistica referitoare la inaltimea barbatilor italieni, iar apoi intelegeati de ce prefera minionele.
2ndPS: dupa cum v-ati dat seama eu nu sint miniona (sau cine mai stie...daca pt ei 1,63 inseamna miniona)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Printesa , la 1,63 esti mignona.
Prieenul meu imi spune si mie ca sunt mignona , in conditiile in care am 1,69
Si da , la fetele mai mici de inaltime se vede imediat daca se ingrasa , e si normal.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gia_devil/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

La o ecografie, ma intreaba ginecologul, "ce inaltime ai?". 1.60 zic. "-Pai uterul tau are 5,11/2,48 cm, nu o sa ai in veci copii, dimensiunea asta e normala pt. o miniona, adica, sub 1.55 cm."
Deci,intrebare idioata, minionele nu au copii?!

Mergi la inceput