Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Loredana, acum am vazut-o! Foarte frumoasa, imi place si stilul sirena si bretelutele - cu siguranta vei fi o mireasa superba! S-o porti fericita, sa-ti aduca mult mult noroc!


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Mersi mult...
Ma bucur a ai reusit in final sa o vezi.
Stiu ca ar trebui sa ma decid dar ma tot gandesc sa inchiriem un cort si sa facem in aer liber la noi acasa in gredin din spate sau la sotul la un bar micut.Ramane sa vedem cand ajungem acasa.


Loredana-BiancaAlexandra (16.10.2007)
Ne votati si pe noi pe Dc pagina 24 e in rochita de craciunita
Ne mai votati o data,va rugam
Varsta Alexandrei
Alexandra Ioana Printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Buna fetelor! As vrea sa apar si eu la miresici de 2008.
Am nunta in 16 august 2008, la Cluj. La noi sunt aproape toate rezolvate deoarece am luat decizia sa lasam totul pe mana unei agentii...m-am inteles pe messenger cu doamna care organizeaza...deci cand vin acasa in iulie mai am numai de alews florile si muzica vreau...Rochita o imprumut de la prietena mea din copilarie,cu care din fericire am aceleasi gusturi.


Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Elena, bine ai venit!

Loredana, suna bine un cort la voi in gradina, daca aveti suficient spatiu cred ca ar iesi super.

Fetelor, voi o sa aveti jarteluta? Si ciorapi? Eu nu vreau sa port ciorapi, pantofiorii mei sunt de fapt sandale si mi se pare ca nu se potrivesc ciorapii (oricum nu-mi prea place sa port, doar daca tinuta impune). Dar vreau jarteluta - mi-am si cumparat-o, e foarte dulcica, dar am impresia ca la x ore de dans, eventual si transpirat, ar putea cauza ceva neplaceri (mai ales cum se va tot atinge probabil de celalalt picior). Sunt eu paranoica sau poate fi asta o problema? cum o rezolv?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Eu nu o sa port ciorapi ca am un "pitic pe creier" cu ciorapii.....simt cum transpir si ma mananca pielea de la ei si daca si de cea mai buna calitate...Jartiera..hmm...poti eventual sa-i mai schimbi pozitia pe picior cand mai sus cand mai jos...dar in mod normal n-ar trebui sa te deranjeze ...o prietena de-a mea a avut si nici nu a simtit-o.


Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Buna, fetelor! Nici eu nu am mai intrat de mult timp pentru ca am avut probleme. Si aici, daca imi permite admin., as dori sa trag un semnal de alarma pentru fetele care sunt in aceeasi situatie cu mine! Eu m-am trezit in aprilie ca nu mai am restaurant! Patronul de la Cina a plecat cu banutii mei de avans fara a mai da nici un semn de viata!!!!! Acum a fost prelut de altcineva, ziceau ca deschid o Trattoria si ca nu ii intereseaza ce au promis fostii patroni, ca ei nu organizeaza nici o nunta... Daca se mai afla cineva in situatia mea... va rog sa imi spuneti!

Acum va rog si eu ceva: stie cineva o coafez buna pentru nunta care sa vina acasa sau macar un coafor bun zona Dristor?
Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

nici eu nu voi purta ciorapi...va fi foarte, foarte cald aici si cu jupa, crinolina si rochia cred ca am sa innebunesc de cald....in schimb nu renunt la jartiera....albastra...


The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

nu stiu cum sa aprocedez cu coafura

eu am parul scurt si cret/ondulat....am fost aici la un coafor (cu fite) sa fac o proba cu voalul....am dat o multime de bani si nu mi-a placut ce a iesit..e drept ca nu m-am dus cu poze, pt ca nu aveam nici o idee...m-am lasat pe mana "designer-ului, cum isi spunea"...big mistake...s-a grabit, in juma de ora eram gata si dupa citeva ore, pina am plecat de la serviciu tot parul era lasat...nici vorba sa ma tina o juma de zi plus toata noaptea

ma gandesc cu groaza ca tre sa ma duc la alt salon acum, alta proba plus cofura de la nunta ...of

asa ca acum caut de zor pe internet poze cu mirese cu par scurt....daca ma puteti ajuta as fi recunoscatoare

intre timp am dat peste site-ul asta
http://www.ideas-for-a-wedding.com/en/

poate va inspirati si voi

numai bine,
uta_ciun





The most beautiful thing in life is LIFE itself ! http://www.help-ema.puls-il.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pearl84 spune:

Ce liniste pe la miresici de 2008...ia sa intreb eu ceva...voi va puneti motto pe invitatii?...si daca da, care? Eu cred ca il aleg pe cel din Biblie, I Cor. 13:2..."Si de as avea atata credinta incat sa mut si muntii, iar dragoste nu am, nimic nu sunt". E prescurtat versetul din lipsa de spatiu..


Pearl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

asa

acuma sa incerc sa va spun cam cum a fost

sambata am avut o indigestie nasoala si a plouat asa ca toata ziua numai m-am rugat sa imi treaca si sa fie soare

duminica m-am trezit la 5, mi-am baut cafeaua... toate bune si frumoase

mergem cu mama la coafor - fata disperata ca nu era curent

le duc pe fete la mine acasa sa se apuce de freze, fug la machiaj, ma intorc

iarasi sucuri, povesti, discutii, am inceput incet incet sa ma imbrac...

cum cristi sta la scara cealalta (adica parintii lui ca de acolo a plecat ) am vazut alaiul cum pleaca de la el.

m-am imbracat complet - nu va arat pozele de pana atunci ca vara-mea mi-a facut poze in toate etapele intermediare - a venit si cealalta matusa si bunica.

a venit si alaiul, am primit buchetul, am pus cocarde si corsaje si tot tacamul, ne-am imbarcat si am plecat. eu cu nasii si dra de onoare cu limuzina, cristi cu nasele cu un prieten de familie

la primarie normal o ceremonie scurta, sampanie, flori pupaturi, felicitari

ajungem la biserica. nu stiam cum au decorat-o cei de la agentie. invitatii au intrat. si de aici incepe visul. a venit preotul sa ne invite in biserica, orga a cantat marsul nuptial, o gramada de lume, biserica care oricum e superba (stil gotic din secolul XI) arata fantastic cu ce facusera cei de la agentie.

nu am simtit frig si nimic, aveam asa emotii, toate lecturile au fost legate de nunta/sacramentul casatoriei... predica a fost minunata, despre rolul familiei crestine si valorile ei... juramintele aproape m-au facut sa plang, nu cred ca s-a auzit mare lucru cand am repetat dupa preot. toate cantecele au fost cu orga si in latina asa cum ne doream noi. pe scurt o ceremonie splendida, simpla si eleganta.

ne-a condus iarasi preotul pana la iesirea din biserica - flori, felicitari, pupaturi, poze. dupa care am mers in parc sa facem pozele noastra si ne-am imbarcat de data asta toti in limuzina si am plecat spre sala.

de aici mersul clasic al nuntii - intrarea noastra pe mars, am spart pahare, am ciocnit, ne-au felicitat toti, alte flori, alte pupaturi...

apoi dansul

eu zic ca a iesit exact cum trebuia. frumos, nu ne-am incurcat decat un pic de tot, dar totusi se vedea ca suntem emotionati, rotirea mea prin aer a iesit bine, am aterizat pe locul bun... aplauze

dupa care toata lumea la dans si a urmat ca de obicei dans mancare dans mancare.

si tortul cand a venit a fost frumos - ne-au dat o sabie cu care l-am taiat, a iesit insotit de torte si artificii, ...

a mai fost un moment care mi-a placut - cand cristi mi-a dedicat mie NOTHING ELSE MATTERS - METALLICA. melodia mea. si iarasi am dansat doar noi. apoi vino mai aproape de la bere gratis - primul concert la care am fost impreuna, chiar in ziua in care mi-a zis prima data ca ma iubeste si eram inca in orase diferite.

a fost o nunta cum nu indrazneam sa sper, o nunta in care m-am simtit frumoasa si iubita si apreciata. o nunta la care m-am distrat si m-am emotionat.

nunta noastra


5+

http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput