Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Cred ca asta depinde de restaurant. Cand ai un numar estimativ si stii spre ce sa te orientezi (in sensul ca daca tu estimezi in jur de 100 de invitati, nu te arunci la o sala de 400), ar fi bine sa mergi sa vorbesti direct la restaurantul unde vrei sa faci. Dar probabil ca restaurantele de capacitate mare nu accepta sa faca nunti cu numar redus de persoane, ca nu li se renteaza. La noi n-a fost problema, ca sotzul meu lucreaza la hotelul in restaurantul caruia am facut nunta, deci nu ni s-a impus nimic. In plus, a fost si ca o facuta, s-a nimerit ca pana la urma au venit fix atatia oameni cat sa fie numai bine cu spatiul.
Eu iti recomand sa incerci sa iti faci estimatul si sa vorbesti la restaurant cat mai din timp, asa esti mai relaxata si ai cele mai mari sanse sa gasesti libera data dorita de tine.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Miresici de 2008 deja?! Ce trece timpul. Eu sunt mai veterana un pic, miresica de 2005
lai in general la restaurant se cere nr max de invitati. Cum zicea si Alynutza, daca vin mai putini decat le zici lor, nu-i bai ca macar nu stau inghesuiti, mai nasol e daca vin mai multi decat e capacitatea maxima. Noi am invitat 120 si au venit 119, deci in privinta asta n-am avut probleme, capacitatea salii a fost 150 de pers asa ca 120 au incaput perfect.
Spor la pregatiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Hoooopaaaaa, ce ne inmultim!!! Multa bafta la pregatiri, si nu ezitati sa ne puneti intrebari, dragi mirese de 2008! Pe mine m-au ajutat mult fostele miresici, atat cu sfaturi, cat si cu idei si mai ales cu sustinere! Asa ca, dati-i bataie! Oricum aveti tot timpul la dispozitie k sa organizati cele mai frumoase nunti ever!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuloi spune:

Buna ziua miresici de 2008!!! Incetul cu incetul vad ca se mareste grupul...sper sa ne ajutam intre noi si va doresc la toate o nunt asa cum ati visat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuloi spune:

daca tot am intrat in forta stie cineva ceva de restaurantul Vulturul din Militari?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Nu vrea nimeni sa vada o rochita de mireasa de la casa de moda Ioanin?? eu m-am casatorit in vara lui 2004 dar nu e demodata deloc, e in 2 piese, fusta si corset, nu e voluminoasa, ci mai pe corp, dedicata fetelor un pic mai plinute, cam pe la 58-60 de kg, ascunde ff bine burtica, suncile in general, si e foarte comoda, asta mi-a placut mult la ea. As vrea sa o vand, daca sunteti interesate, pot pune poze cu rochita si pe mine si pe un umeras sa o vedeti in detaliu...pretul este de 650 Ron cu tot cu accesorii: cosulet, saculet, coronita cu trandafiri roz de pus pe cap.

Pupicei si va doresc o nunta ca-n povesti, pe sufletul vostru.


Oana si Paul Constantin (28.11.2004)

www.itmadesimple.ro

PUIUTUL MEU, PAUL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuloi spune:

buna as vrea sa vad niste poze cu rochia..avand in vedere ca sunt mai plinuta de fel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisanti spune:

Si eu fac parte din colectia 2008 ... iulie

peste 2 sapt imi aleg rochia! abia astept

cu siguranta voi reveni cu intrebari!

pupici
Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Iony si Cristina, bine ati venit!
Am stabilit data, pe 28 iunie.
Am vazut ca unele sali, in afara de capacitatea maxima, pun conditii si de nr. minim de persoane.


Am facut o tentativa de listuta. Cristina, voi unde faceti nunta?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu doar te-am vazut ca autoare de subiect..si m-am gindit sa-ti urez..sa va fie bine impreuna!!!

Mergi la inceput