Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Cristina daca nu ai gasit inca restaurant poate reusesc sa te ajut la capacitatea de care ai nevoie. Intra pe pagina noasta de net (in semnatura mea) si la contact o sa gasesti numarul meu de mobil.




quote:
Originally posted by cristinaddr

Buna! Sunt Cristina, sunt din Bucuresti si sper sa reusesc sa devin si eu o miresica 2008. M-am gandit la data de 13 septembrie, Biserica Domnita Balasa dar marea mea problema este restaurantul. Am maxim 50 de invitati si nu stiu nici un local care sa accepte atat de putini invitati . Sper sa primesc ceva sugestii din partea voastra. Multumesc mult.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Petronica spune:

26 iulie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Salut fetelor,
Ma primiti si pe mine,sunt cununatra de 1 an dar nunta o facem doar la vara cand venim in concediu daca ne ajuta bunul Dumnezeu,eram insarcinata si trebuia sa ne ne cununam macar,dar aveam o relatie seriosa cu mult inainte asa ca nu sarcina "ne-a impins de la spate".
In iulie vrem sa o facem(cam pe 5)

Loredana-Bianca Alexandra (16.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Petronica, Loredana, bine ati venit!

Fetelor, cum mai merg pregatirile?

Ce faceti voi cu transportul invitatilor in ziua nuntii (la/de la primarie, restaurant etc.), mai ales cu invitatii din afara localitatii? Fiecare pe barba lui sau ii ajutati voi cumva? Cum?

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie16 spune:

Fetelor, cum mai merg pregatirile? Eu am somat cam mult in ultimile 2 luni, dar de saptamana viitoare incep din nou pregatirile, cu invitatiile de nunta. Un moment foarte stresant pt ca nu sunt foarte hotarata in legatura cu modelul.De rochita nici nu mai spun, pana acum nu am probat nimic pt ca sunt under construction
Asa ca va rog sa-mi tineti pumnii pt urmatoarea luna, pt ca trebuie sa dau jos vreo 8kg.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aprilie16 spune:

Lai si eu invitati din alta localitate. Pentru ei o sa inchiriez un microbuz care o sa-i aduca in Bucuresti, la biserica si restaurant si apoi inapoi, acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Despre invitati nu o sa fim nu-stiu cati(poate vreo 15-20 perechi)
Si o sa facem la sotul in prahova iar invitatii ce o sa vina din partea mea ii aduce tata cu microbus(vreo 5 perechi).Cat despre rochie e una belea uitati aici
http://www.casanuntilor.ro/poze_rochii_mireasa
M62a din 2006

Loredana-Bianca Alexandra (16.10.2007)
Ne votati si pe noi pe Dc pagina 24 e in rochita de craciunita

Poze noi
http://community.webshots.com/user/balaceanu_l

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Sunt super happy. Am gasit restaurant. Restaurantul din cadrul Hotelului Trianon. De biserica nu sunt foarte incantata (Biserica Kretzulescu)deoarece consider preotii de acolo mai catolici decat Papa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinaddr spune:

Vreau sa apar si eu la lista miresicilor de 2008 cu data de 13.09.2008.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ava27 spune:

Salut! sunt si eu o miresica a anului 2008, data cu pricina este 6 iulie. avem restaurantul si fotograful,formatia cred ca este cea de la restaurant. sambata merg in Bucuresti sa caut rochita de mireasa, am vazut eu ceva pe net care mi-a placut si vreau sa o vad pe viu. ce fel de accesorii de nunta se mai poarta? daca mirele are camasa alba tb sa am si eu rochita tot alba sau poate sa fie bleu, crem asa ceva pal dar nu alb? sunt tare curioasa ce voi gasi in magazine. in viata mea nu am probat o rochie de mireasa asa ca nu prea stiu nici ce mi se potriveste.

Mergi la inceput