Mirese de 2008

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Adry nunta o facem pt noi nu pentru manelisti, nu? Eu am lasat muzica atunci pe seama lui sor-mea care s-a achitat onorabil. Recunosc insa ca nu am avut in repertoriu nici Haggard sau Nightwish dar nici Adi minune sau vali vijelie( ii dau ca examplu pe astia ca sunt singurii de care am auzit). Si orice as alege la nunta mea NU VA EXISTA manea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

adrym nu stiu ce sa zic in legetura cu rochia de mireasa...intr-un fel nu as cumpara-o ca nu am ce sa fac cu ea apoi...dar nu vreau nici sa se intaple ceva cu ea la nunta si apoi sa platesc o rochie folosita ca una noua...asta mai ramane de vazut...si apropo de muzica, cantareata de muzica populara care vine la nunta mea are si o tipa cu ea ce canta muzica usoara...nu manele...

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Fianna, Florelacri, eu voiam sa spun doar ce s-a intamplat la cununia mea... Si oricum, sunt destule formatii rock (cunoscute din punctul meu de vedere) si tare frumoase; de exemplu: Rolling Stones, Pink Floyd, Metallica, Nirvana, Led Zeppelin, Deep Purple, Aerosmith...

In alta ordine de idei, cine a fost la targ weekend-ul asta si poate sa ne spuna cate ceva? Merge cineva la cel de pe 1 februarie?

Eu in sfarsit sunt fericita: ne-am gasit nasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

buna seara
fetelor, am nevoie de voi. cumnata mea se va casatori anul viitor, cauta un restaurant cam de 150 de locuri, si eu m-am gandit la hilton, marriott, crowne plaza grand ballroom si sala ronda de la inter. imi puteti spune si un alt restaurant frumos cu capacitate mare?

multumesc

impresii de calatorie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:


Adry, felicitari! Uraaa :-)

Vrabiuta, noi o sa avem tot in jur de 150 si facem la Crowne Plaza (Crowne Ballroom). Parintii mei au cautat restaurantul ca noi nu eram si stiu ca s-au mai uitat la Casa Capsa (capacitate 150); "La Provence" (in incinta Tenis Club Dinu Pescariu; capacitate afara 100-190; in interior 70-80); Caru cu Bere (capacitate 150); Casa Doina (capacitate 180). Dintre hoteluri cred ca ar mai fi Sofitel, Novotel, Howard Johnson. Ai mei au ales pana la urma intre Crowne, Inter si Capsha.



Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdryM spune:

Lai, multumesc!
Vrabiuta, in functie de dorinta si buget, locuri ar fi...De exemplu, Pret mare: Colosseum de la Bragadiru (dar chiria salii e vreo 3000 euro) e ssssuper! E...de vis, nu am cuvinte, dar asta e pentru cine are multi invitati si bani...Si Riviera e frumos si mai scumpishor..La fel Palatul Snagov
Ca pret mai accesibil (ce am scris mai sus e extrema) ar fi Casa Heimerl la Otopeni (stiu ca are terasa, gradina), Casa Alba de la Baneasa, Laguna Blu, Restaurant Herastrau, Clubul Diplomatilor, Club Elite-Baneasa, Hanul Drumetului, Club Diesel, Calipso, Del Ponte, Casa Armatei, Clubul Universitarilor
Desigur, sa nu uitam de Jaristea sau Club Lotus sau..Cina (unde fac eu)
Am ramas in pana de idei...Acum, depinde de ce vrei tu..eu le stiu pe asta pentru ca mi-am dorit mult un restaurant cu gradina si apa, dar uite ca nu a fost sa fie...pentru ca eu m-am trezit tarziu cu cautarile. Nu-i nimic, macar am Ateneul aproape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fianna spune:

Eu am discutat cu sotul meu si am hotarat ca nu vrem sa cheltuim prea multi bani si ca 6000 ar fi limita. Asa ca am scos masa din program!
Vreau sa fac asa: biserica apoi un cocktail drink si catering undeva la o terasa sau gradina sau chiar o livada. Am facut reaserch printre cunostiinte si toti s-au declarat incantati de idee. Totul sa dureze 2-3 ore, sa cante muzica clasica in background- am vb deja cu o tipa de la cvartet- sa se serveasca sampanie si gustari alese. O sa anunt pe toata lumea de la inceput si cui nu-i convine sa nu vina.

Voi ce parere aveti? Puteti sa-mi recomandati niste localuri? Am pe lista asa: casa Doina, clubul diplomatilor, La Provence, Mc Monis, Polo Club, Diesel, Murano, Anatoly si Laguna Blu- nu stiu insa daca are terasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Buna fetelor! Stiti cumva unde se tine urmatorul targ de nunti? Am citit aici ca urmatorul ar fi pe 1-3 feb...dar unde?

Ninia
http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/k8fVp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Arad
-- 15-17 februarie, Expo Arad International
-- Expo Mariage Planner 7-9 martie, Teatrul de Stat Ioan Slavici Arad

Bacau
-- Targul de Nunti, 27-30 martie, Sala de Atletism

Baia Mare
-- Nunta de la A la Z, 15-17 februarie, Centrul de Instruire si Marketing al CCI Maramures

Bucuresti
-- - Expomariage, 1-3 februarie, JW Marriott Bucharest Grand Hotel si Palatul Parlamentului
-- - E-mariage Fest, 7-9 martie, Piata Constitutiei

BRASOV
- Salonul Mirii Anului 2008, 28 februarie - 2 martie, International Trade Center
- Expomariage, 11-13 aprilie, Hotel Aro Palace (?)

Cluj Napoca
-- Nunta la Palat, 1-3 februarie, Muzeul de Arta (?)

CONSTANTA
- Targul pentru Nunti, 28-30 martie, Rex Grand Hotel, Mamaia

HUNEDOARA
- Mariage de lux, 22-24 februarie, Complex Heaven

IASI
- Expomariage, 28-30 martie, Palatul Culturii

ORADEA
- Expomariage, 29 februarie - 2 martie, Casa de Cultura a Sindicatelor

PLOIESTI
- Expo Mirii Prahova, 14-16 martie, Platoul Casei de Cultura a Sindicatelor

SIBIU
- Totul pentru nunta ta, 8-10 februarie, Hotel Ramada
- Ton Mariage, 21-23 martie, Hotel Imparatul Romanilor, Salonul Albastru

TIMISOARA
- Planifica-ti nunta intr-o zi, 8-10 februarie, Casa Tineretului
- Expomariage, 14-16 martie, Centrul Regional de Afaceri Timisoara


Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

buna fetelor...m-am gandit sa va trimit niste poze de la starea civila in august anul trecut si din spania cateva....





http://good-times.webshots.com/album/562336073jiwCnt?vhost=good-times&start=0

Zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrima celui care plange

Mergi la inceput