Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006(43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daphna spune:

dupa cum ati vazut,primiram vizite !!!!!dk i-ati fi vazut...!!!!mortali !Crinuta o cuminte,cerceta piciorusele Elisei,radea...motanul,numai in abdomene!deea,filmeaza-l si baga-l aici ...k e haios rau !
in alta ordine de idei ,imi imaginam conversatiile dintre Pascal si Sophia !!!ce n-as de sa-i vad !!!superb....
azi, noi am incercat marul....bineanteles k i-a placut....sper s-o tina....!!!!


georgiana mami de Elisa(15.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica nici al meu nu prea mai vrea sa stea in carucior cu spatarul inclinat. ca sa-l tin ocupat ii dau o jucarie in mana sau i-o agat, ca sa se joace.
asa inginereste manuieste jucariile.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

o piersicutza:

quote:
Originally posted by yanis

Nu am mai intrat de mult,ff mult timp ,ca nu prea am timp si seara cad moarta,nu-i chiar o scuza,dar....

In rest e un bebel cuminte,mancacios(apropo de iaurt cu fructe, eu i-am dat de la 5 luni,si nu am avut nimic),ii dau de toate,chiar si branza topita, i-am dat sa molfaie chiar si mici, si da i-am dat chiar de mic(5luni) biscuiti,covrigi,mere ,banane sa pape singur si nu s-a intamplat nimic.Nu l-am avut racit decat dupa botez, si mi-a dat Augmentin si nu mai stiu ce,dar dupa aceea nu a mai avut nimic,sanatos tun.
Nu prea l-am crescut dupa carte,ca nu mai aveam timp sa fac si treburile de la birou(lucrez acasa,casa mea am transformat-o in birou, ca sa pot sa am si grija de el),si cred ca e mai bine,in sensul ca nu e mofturos,papa orice ,bea orice(i-am dat sa guste si putina bere,vin,cafea,iar suc cappy bea la greu).

Cred ca poate gresesc dar nu prea am timp sa pregatesc numai pt el,ce mancam noi aia papa si el,si el e ok.

no comment



diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

sebastian


diana si david ( 03.12.06 ) vor spune nu
www.acsis.ro/home.php" target="_blank">ajuta-ma sa cresc alaturi de mama mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Repede repede si pe nerasuflate...
Vreau sa o felicit pe Chris pt performantele Alexandrei si
pe Anateo pt lunisoara lui Seba!
M-monique, nici noi nu ne diversificam inca, dar probabil ca vom incepe in curand fiindca tzatza s-a dus...
Din pacate, eu de la birou nu pot sa vad poze fiindca e restrictionat accesul pe tot ce se cheama Yahoo...dar recuperez eu cumva!
Bei, n-ati vazut baiat mai lenes ca fii-mio!!! Dupa ce ca nu a vrut sa se nasca singur cu nici un pret (pana n-a bagat dr. mana si l-a scos!) el toate tre sa le faca cu intarziere. Deci, dinti nu avem si nici nu se vede nimik, de stat in fund...lucruri sfinte...abia abia daca ne rostogolim de pe spate pe burta...
Dar o sa evoluam si noi intr-un final...ca nu e de ales!
Va pup si ma duc la ale mele...
Ah...DeeaA, maine noi iesim de pe la 10.30-11...daca vrei sa ni te alaturi, da-mi un PM. PUP!!!

Danutz, mamica de bebe Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti
varsta rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

dianocica nu ma iau dupa mamicile din parc, ci dupa pediatra.

recunosc ca mi-e foarte comod cu tzitzi. si in parc ii dau.


Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

referitor la mesajul piersicutzei



sau mai bine



desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;Octavian in concurs1;Octavian in concurs2;Octavian in concurs3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Neatza!

LA MULTI ANI LUI SEBA! sa fie sanatos!

FLORE, ORADEANCA, DONIA, AURAS, DIA - din suflet multumesc fetelor pt raspuns. Vecina mea inca il alapteaza pe al mic, pediatru i-a zis ca teoretic pana la 6 luni n-are cum sa ia varsat de vant. Desi in toata cariera lui a intalnit 2 czuri. Eu cica sa astept 21 zile si daca pisi n-are nik, atunci am scapat pt a treia oara. Oradeanca, n-am putut vedea info din link, nu stiu dc.

KOKORINA, tre sa fie tare frumos sa-i vezi "conversand". Nu ma vad facand fata cu gemeni...si la urmatoarea sarcina Doamne ajuta sa n-am gemeni...

MONIQUE, la fel patesc cu Ana Maria in carut, de vreo cateva zile vad ca are stare cam 1 h-1.30, dar cand o ia somnul, tine-te tare si toata lumea se uita la mine.....

DIANOCICA, am citit postarea.....mie nu prea-mi vine sa cred, pe bune, cred ca-i scrisa la bashcalie...si daca nu, atunci ii dau premiul I pt cea mai......mum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

Happy birthday, Seba ! Sa o asculti pe mamica!

desiree si bebe Octavian

pozici Octavian;varsta Octavian;slideshow fulguletz;
Ploaie de stele;Octavian in concurs1;Octavian in concurs2;Octavian in concurs3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

oradeanca: ai un bb super dar si un fotograv care stie sa il puna in evidenta...Cine i-a facut fotigrafiile? vinde-ne si noua ceva ponturi pt fotografii artistice asa...

Lorym:noi uscam "marea pleata" cu prosopul pt k zgomotul feonului il asociaza cu cel al aspiratorului de care este speriat de moarte de cand i-am scos 2-3 sapt mucisorii cu batista bebelusului.

kokorina:e f buna ideea cu carnetelul si cu varstele la care sa se faca anumite controale. la noi am intalnit asa ceva doar legat de vaccinuri.Daca ai un model poate ne spui si noua ce contine si ne " confectionam" singure carnetelul...
eu unde vad pozele????

quote:
madaluta poti face o hemograma din deget la orice laborator , vorbeste cu dr



auras: pai dc vb cu dr o s-o ia ca pe un afront,k stiu eu mai bine decat ea ce analize si cand sa ii fac... cred k voi merge asa de capul meu la un laborator, voi face analiza si apoi dc are ceva, doamne fereste, merg cu rezultatul. daca nu tot merg cu rezultatul sa ii cer socoteala de ce imi tot mareste doza de calciu si fier...

a-deju,dandusa, daphna: bai ..ce bebei frumosi are Constanta...

Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=54197687" target="_blank">Slideshow Darius,

Slideshow botez Darius,

SITE FULGULETI,

Mergi la inceput