Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117290
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54127
3. Bilantz olguta12 48102
4. J D E monica70 38357
5. A murit Laura! craciunitza 29122
6. Un nou inceput...(2) danangie 27511
7. scrisoare catre mama Picasso 22214
8. Curiozitate! Ana68 21564
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20169
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20139

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Picasso  Ultimele 50 de mesaje   
Necunoscut
Picasso
  16/08  Viata...ca o povara uneori...
E mult de cand nu am mai scris aici...De multe ori in viata acordam prea putin timp unor lucruri care merita tot timpul din lume. Viata mea a capatat noi sensuri,noi culori,obisnuindu-ma cu ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
4 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  22/09  Zmeura
De multe ori in plimbarile mele lungi m-au insotit Nelinistea si Tristetea.Una mergea la stinga mea iar cealalta la dreapta.Mergeam tacute prin locuri doar de noi stiute,ratacind pe cararile ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
5 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  27/05  Se scutura sakura
E primavara,e luna mai...E duminica... Astazi imi doresc mai mult ca oricind o clipa totala de singuratate.Sa fug putin de acasa,departe de sotul si fiul meu ce dorm linistiti,departe de ochii ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
7 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  13/04  RINDURI PENTRU SUFLET
EU Acum nu mai e soare In calea mea nu i nici o floare E numai vint ce sufla trist Si mi aminteste ca exist. Si orele azi trec mai greu Si ceasul meu Azi ma priveste Si parca iar imi aminteste Ca ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
37 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  28/03  amintiri
Nu mi am revenit prea bine din starea de ieri...Astazi as fi stat in pat,sa zac si sa ma uit la[tv],dar mai am atita treaba...[spala]...si ca orice romanca crestina care se respecta vreau sa ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
2 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  27/03  scrisoare catre mama
Nu stiu daca vreodata maicuta mea draga va ajunge sa citeasca aceste rinduri...Simt nevoia sa le scriu,sa golesc preaplinul inimii.Scriu de dor,atita dor...ma arde si ma doare...mi e dor si ma ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
20 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  27/03  jurnal:inventarul sufletului
PIERDUT INCREDERE IN OAMENI INTR UNA DIN GARILE SUFLETULUI.GASITORULUI NU II OFER NICI O RECOMPENSA,O POATE PASTRA!CA ALTADATA SA SE INVETE MINTE SA PLECE DE LINGA CINE O IUBESTE!O DECLAR NULA. ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
2 raspunsuri
Necunoscut
Picasso
  27/03  Jurnalul lui picasso
Nu ma simt prea bine...Simt nevoia sa spun cuiva ceea ce ma apasa dar ca de fiecare data,imi vars oful scriind. Cindva am scris pe o foaie citeva rinduri despre ceea ce simteam si constat ca si ... ... mai departe | Citeste jurnalul lui Picasso
9 raspunsuri