Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117206
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53982
3. Bilantz olguta12 47949
4. J D E monica70 38183
5. A murit Laura! craciunitza 29019
6. Un nou inceput...(2) danangie 27424
7. scrisoare catre mama Picasso 22139
8. Curiozitate! Ana68 21484
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20048

post an entry in your weblog   Jurnalul lui craciunitza  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
craciunitza
A murit Laura!
Acest mesaj a fost trimis de craciunitza pe data de 09/03/2006 la 22:38 .:. 29020  vizionari .. Exista 68 raspunsuri la acest anunt
Am simtit cum ajunge informatia de la ochi la creier, de la ochiul care citea stirea la tv pana la creierul care dormita in aceasta seara care se anunta a fi una tihnita. Am tipat. "Mihai, a murit Laura, Mihai, a murit, a murit Laura!".
Pasii lui Mihai alergand spre camera de unde tipam, bratele lui si lacrimi... Doamne, fa sa nu fie adevarat!
Plang.
Plang.
Plang.
Iarta-ma, Laura, minunato, sunt o tampita, ti-am trimis atatea mesaje pe un numar vechi unde, in seara asta, o alta persoana mi-a raspus plangand: "Acesta nu mai este numarul lui Cristi Margescu de 6 luni!"
Sunt o tampita!
M-am bucurat de copilasul tau si nu am apucat sa-ti spun asta, cat de mandra eram de tine, erai frumoasa, talentata, buna si vesela, erai un inger. Mereu am crezut ca va veni caldura si vom iesi "la avioane" si acolo vom rade iar, am crezut ca iti voi spune acolo cat de fericita sunt pentru tine, iti voi mangaia burtica si iti voi zambi, era un privilegiu sa fiu in preajma ta si ii multumesc Domnului ca mi-a dat ocazia sa te cunosc si sa ma bucur de tine.
M-am gandit apoi la Cristi, Doamne, ce-o fi cu Cristi? Cum aflam ce e cu Cristi?, precis erau impreuna. Si a cazut ghilotina, retezand orice speranta: ati murit amandoi, impreuna, voi doi si un bebe speranta!

In casa noastra, in miezul acestei nopti, canti tu, Laura.

"Vreau sa raman in lumea ta plina de iubire
n-am mai fost indragostita asa nicicand
fericirea pe care-o primesc
doar cu tine vreau s-o traiesc
cu tine invat sa iubesc..."



Nu certati copiii cand viseaza!
Noi_doi
Copiii
Felix
Otilia

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /7  

carmenp
misiz Litlbard

Posted 12/04/06 @ 12:12 Reply with Quote
craciunitza,

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
Back to top

Happiness_4_us
Mamica stelelor A&M !

Posted 12/04/06 @ 17:06 (Edited 12/04/06 @ 17:06) Reply with Quote
M-a busit plansul si acum. De cate ori citesc ce ai scris despre ea, ma buseste plansul. Era din Targoviste, iar tatal meu lucrase la aceeasi intreprindere cu ea, inainte sa plece in Bucuresti si sa se lanseze.


Nana Motoc
Fotografii cu noi
Back to top

daniela_b
membru matur

Posted 22/04/06 @ 23:26 Reply with Quote
Toata frumusetea ta se regaseste in felul in care scrii.
Sint sigura ca nu e nevoie sa-ti spun eu asta, cumva o stii mai bine decit oricine, cuvintul tau curge liber si-ti multumesc pentru ca m-ai lasat sa-l vad.

cu drag.

Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii
Back to top

sileriki
membru incepator

Posted 23/04/06 @ 01:31 Reply with Quote
ACUM CAND E O MARE SARBATOARE DORESC SA GASESCA LINISTEA TOATA LUMEA , LUMINA SI PACE IN INIMILE NOASTRA A TUTUROR!

evi si eric
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 10/05/06 @ 19:47 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
DOUA LUNI!
Nu am scris ieri, ca sa ma calmez.
NU MA CALMEZ!
Cand esti tanar, frumos, talentat, adica ai lumea la picioare, cat de prost trebuie sa fii sa mori asa stupid?
VA DATI SEAMA CE-ATI FACUT ????????????

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 10/05/06 @ 20:08 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 11/05/06 @ 11:14 (Edited 11/05/06 @ 11:23) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Cantec




http://www.niciest.com/index.asp?id=1

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

Happiness_4_us
Mamica stelelor A&M !

Posted 11/05/06 @ 17:19 Reply with Quote


Nana Motoc
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 12/05/06 @ 20:30 (Edited 12/05/06 @ 22:01) Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
http://www.radio3net.ro/rorock.php?cx=details&id=842

Cea mai buna voce a rockului feminin romanesc.
WOW !
Orice ai face, cand auzi asa o prezentare, incremenesti. Nu-i de joaca, nene, ca o repeta publicatie dupa publicatie plus televiziunile, adica nu-ti poti permite sa pui la indoiala.
Daca nu ai cunoscut-o pe fata asta care a murit si pe care toata lumea o plange, iti vine sa te dai cu capul de pereti de ignorant ce esti. Simti, cumva, ca viata te-a nedreptatit.

Nu am stiut ca Laura este « cea mai buna voce a rockului romanesc », mie mi-a placut ca artista si apoi ca om. Era atat de bine tinuta in umbra incat, cand a aparut stirea mortii ei, am sperat ca e vorba de altcineva. Mi se parea nefiresc sa-i vad numele pe jumatate de ecran la tv.

Dar ce inmormantare ! Sau sa povestim despre zilele dinaintea inmormantarii, cand toti erau asa de afectati incat nu mai raspundeau la mesaje, ce multi prieteni avea Laura, m-am simtit ca un gandacel de colorado in zilele acelea, un gandacel colorat urat si care pute. Asa fugeau toti cand intrebam ce sa facem. Noi sa FACEM, nu eu fac, nu voi faceti. Unde dracu erau astia toti inainte ca ea sa moara ???? Bai, noroc c-au zis astia la tv cand e inmormantarea, ca prietenii au uitat sa ma anunte.

Cand vezi la tv cata lume a umplut capela Bellu, te resemnezi ca, daca tu nu ai cunoscut-o, macar au cunoscut-o altii si au iubit-o. Ia uite ce de fete cunoscute, fel de fel de artisti, cum se cheama astia, VIP-uri. Si oameni de afaceri garla, chiar si printul nu stiu care o iubea, al dracu’ destinul asta care ii punea piedica ori de cate ori voia sa scoata un album, ia uite cati o sprijineau dar ea tot n-a reusit.

Lasa-ma cu oamenii de afaceri, sunt cativa care invart banii cu lopata si pe care stiu sigur ca-i cunostea, nu la nivel de bouche-a-bouche dar totusi, erau amici. Stii ce-au facut astia pentru ea ? Nimic. O comentau ca s-a ingrasat, ca fumeaza, barfe ieftine. Alta categorie, cei mai parsivi, prietenii aia pe care ii intrebam “zi si mie, cand are Laura cantare ca mi-e dor de ea”, imi raspundeau in sila “lasa, nu trebuie sa mergem la toate cantarile ei”. Da’ toti au iubit-o ! De coatele lor n-am avut loc in capela, la inmormantare, am stat ca un caine in ploaie.

Ma doare sufletul de crap, imi vine sa urlu, cu fiecare zi care trece inebunesc la gandul ca nu e gluma, Laura chiar a murit. La dracu s-o ia de moarte !

Bai, eu la Bellu nu ma duc, am fost in seara inmormantarii si nu-mi mai trebuie, mi se taie picioarele cand intru acolo, e ca la circ, nu poti boci, nu poti mangaia crucea. Toata viata ei Laura a stat deoparte de circ si au bagat-o astia acum, cu sila, in arena.

Azi am fost la Sinesti, nu draga, nu m-am dus special, am plecat aseara la Iasi cu treburi si cand am ajuns pe la 1 noaptea la Sinesti ma chioram pe geam, sa vad luminitele de la crucea de pe marginea santului, acolo unde a murit Laura. Bezna, frate, nici macar lumina de la Luna nu era. Am zis ca-s chioara de-a binelea, musai sa-mi pun ochelari. Adica mintea mea nu concepea ca acolo nu e nimic. Bai, adu-ti aminte, ESTE « cea mai buna voce a rockului feminin romanesc », o fi murit ea ca persoana da’ renumele asta ramane, asteptam sa vad un membru din garda regala, cu epoleti aurii, stand drept si veghind sutele de lampi care ard in memoria Laurei. Las’ ca vad cand ma intorc, pe lumina. Mi-am pregatit aparatul foto si am ajuns astazi, pe lumina, langa Sinesti.
Acesta este locul unde a murit Laura Stoica, cea mai buna voce a rockului romanesc. Din respect pentru Laura, nu am luat in cadru crucea celui care i-a ucis, e mai bine pentru toti sa nu vedem cum arata cealalta cruce.
Acesta este frumosul ei mormant.

Mormantul de langa Sinesti

Cristi, pentru tine, iti dedic aceasta fotografie, imi este atat de dor de tine, mai, omule!
Deschide ochii

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top

craciunitza
doamna Gabi

Posted 13/05/06 @ 00:23 Visit craciunitza's Homepage Reply with Quote
Sigur ca, fiecare moarte este tragica.
M-am inconjurat, in ultimul an, de prea multa moarte.
Sufar pentru fiecare in parte, nimeni nu poate fi inlocuit.
De fiecare mi-e dor si nu m-am impacat cu disparitia niciunuia.
Nu vreau sa vorbesc cu pacat dar, parca, atunci cand omul iubit e batran sau bolnav, cand intr-un fel sau altul te astepti ca va muri, parca te obisnuiesti cu gandul si cu durerea, ai timp sa-ti iei ramas bun si sa-l strangi in brate.
Eu nu stiu cum voi accepta moartea Laurei si a lui Cristi, nu stiu cine si in ce fel imi va linisti sufletul. "Hai ca ne vedem", asa ne-am despartit. Nici n-am strans-o in brate, ca ma grabeam. Eu nu stiu cum de am putut s-o tratez asa expeditiv, cine sunt eu ca sa cred ca si maine voi avea timp?, iubesc prea putini oameni ca sa pot sa ma comport asa. Si totusi am facut-o!

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele
Back to top
# /7  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page