Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117207
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53983
3. Bilantz olguta12 47952
4. J D E monica70 38186
5. A murit Laura! craciunitza 29022
6. Un nou inceput...(2) danangie 27424
7. scrisoare catre mama Picasso 22140
8. Curiozitate! Ana68 21484
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20051

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Luciala  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

Luciala
Tot mai greu
Acest mesaj a fost trimis de Luciala pe data de 22/03/2013 la 11:41 .:. 2149  vizionari ..nu sunt raspunsuri
Daca pana de curand eram plina de energie si ma bucuram de faptul ca nu aveam prea multe simptome specifice sarcinii, situatia a inceput sa se schimbe: imi este pe zi ce trece mai rau si mai greu - oboseala acumulata din ultimele zile incepe sa ma domine, nu reusesc sa ma odihnesc nici macar ziua ca sa pot compensa, mi-e dificil sa-mi gasesc chiar si o pozitie confortabila, iar starile de rau isi fac simtita prezenta zilnic.
Insa toate acestea sunt neinsemnate pe langa agitatia neincetata a lui bebe, care in continuare impinge in jos, tot mai insistent si cu mult mai multa putere; senzatia si presiunea sunt de-a dreptul dureroase si se accentueaza cu fiecare zi - starea creata de aceste momente nu poate fi explicata indeajuns in cuvinte.
Astept ca medicamentele sa-si faca efectul, pentru ca situatia asta incepe sa ma nelinisteasca. In aceasta dupa-amiaza am programata o noua consultatie, de unde sper sa primesc vesti mai bune.

Trimite reactia ta