Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117294
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54133
3. Bilantz olguta12 48106
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29128
6. Un nou inceput...(2) danangie 27519
7. scrisoare catre mama Picasso 22215
8. Curiozitate! Ana68 21568
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20175
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20142

post an entry in your weblog   Jurnalul lui olguta12  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
olguta12
Cu Galushca la saniush...o comedie in 2 acte
Acest mesaj a fost trimis de olguta12 pe data de 20/01/2007 la 10:06 .:. 3884  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
Neatza, fetelor
Tin sa va anuntz ca A NINS. Nu ca in Siberia, dar destul incat sa ne inghetze pipotele in noi, si sa avem un motiv de a iesi din casa cu Galushca, ca de vreo luna ne tot chinuim sa o ducem la promenada cu noua ei sanie. Sanie- AVEM. Copchil- AVEM. Zapada-IOC. Asa ca, asta seara nu ne-am mai complicat, n-am mai cautat nici un derdelush, nici un deal sau o vale...nici macar un shantz sau un canal...am luat-o agale peste strada, in parcul de vis-a-vis.
Ne-am chinuit o ora pina cand am echipat-o, tati si mami plecand din casa mai mult dezbracati decat imbracati. "Emportant" e sa fie bb sanatos, nu? Ca noi, doi boshorogi ce sintem,crapam mai greu.
Tati n-a avut rabdare nici macar sa se schimbe cand a venit de la servici... a agatzat o geaca veche , antica si de demult din beci, s-a intzolit la repezeala, si-a luat shapca in loc de CACIULA( ca orice om normal la -8 grade), si manusi sau fular...eheeee..alea-s pt dame..nu pt barbati adevarati. Eu ma gandesc ca vrea sa pice la pat...ca sa avem motive bine intemeiate sa ne intalnim pe-acolo mai des.
Eu..MAI isteatza decat el-si ca dama fina ce sint,m-am imbracat si mai gigea. Camesha de noapte de acum 2 zile(inca n-am ajuns sa o ard), care de-abia imi acopera ce mi-a dat Mama Natura,verigheta, un medalion de la sorela, paltonul, manusi,CIZME CU TOC, si o broboada a la "Baba Dochia" in cap. ATIT. Nimic mai mult, nimic mai putin. Nu tu ciorapi, nu tu shosete, nici macar una bucata chilot tetra. NIKA, fratioare. Ma batea vantul din toate punctele cardinale, dar ma tineam de aparatul foto ca de-un stalp de telegraf, nu cumva sa ma ia pe sus( oricum...la cat de mititica am ajuns, sint slabe sanse de a o imita pe Mary Poppins). Mi-a venit si o idee strashnica, sa-i filmez pe cei doi protagonisti in actiune, si am luat-o in pas alergator dupa ei. PE TOCURI. PE GHEATA.N-am postat decat unul dintre filmuletze, deoarece nu cred ca e cazul sa vedeti cum am alunecat ca pe coaja de banana, si era sa ma opresc in parbrizul unui Ford Explorer. Noroc cu copacul care mi-a aparut in fatza. Prost sa fii, noroc sa ai.
Galushca s-a distrat de minune, era infofolita ca o sarmalutza la Craciun.Nu prea avea ea chef de poze, era mai fascinata de avioanele care treceau pe deasupra din minut in minut( acum stiu si eu cum e sa locuiesti pe linga vechiul Otopeni), dar tati i-a cantat "avion cu motor vin-o si ia-ma si pe mine in zbor" , si uite-asa am prins-o si in poze .Am bagat-o in casa cu chiu cu vai( si cu multa zapada pe covoare). Noi doi...deh...mai ca batranii..inghetzatzi bocna. Important e ca s-a distrat Galushca
Ma duc sa ma bag in cada....poate da norocul peste mine si adorm in apa...daca nu ma inec, pina la amiaza inseamna ca ma dezghetz


Rezultatele aventurii le gasiti mai jos

www.piczo.com/galushk?g=30028446&cr=5" target="_blank"> La Saniush



olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE

POVESTEA DREI PISHCOT

Trimite reactia ta
 

ladybug3
nou venit

Posted 20/01/07 @ 13:01 Visit ladybug3's Homepage Reply with Quote
ei da..asa plimbare prin "nameti" mai spun si eualtii pe asa o vreme ar sta in casa..ca sa nu ajunga mai rau..dar in fine..va admir curajul intrucat stiu cum e la minus cateva grade..desi prefer mai bine din Ibiza..in fine..vreau sa zic atat..Galushk= e o adevarata frumusete si chiar si cu morcovul ala pe cap arata ca un adevarat fotomodel..iar voi..voi sunteti frumoshi chiar si in "camesha de noapti" cum zice moldovianu' tot ce va mai trebuie acum e un butoi de "vishinata magica" stiti voi din aia de aveti in becisi o sa fie treaba buna..oricum..all in all..mi-a placut foarte tare aventura voastra la sanius!si mai astept si altele!va imbratisez cu drag!
Back to top

Lara
membru junior

Posted 20/01/07 @ 13:22 Reply with Quote
:D:D:D
Ce draguuuut :D Zapadaaaaaaaaaa!!!
Super familie de zurlubatici mai sunteti :D Al tau sotz cred ca a fost impresionat de stilul tau vestimentar ;) Sexy mama in camesha de noapte, tocuri, basma pe cap si cu copacu`n bratze :))))) Cum sa te mai faci bine??? Nici o sansa...
Galushk...impecabila ca de obicei ;) Frumos si duuulce copil mai ai...

Acum sa bei o tzuica fiarta si maine o poti lua de la capat :) Dar de data asta... arunca macar niste nadragi pe tine... ca nu se stie daca mai gasesti un copac care sa-ti sara in ajutor :D

Lara




Back to top

Bleumarina
nou venit

Posted 22/01/07 @ 16:09 Reply with Quote
v- amurit doftorul, mama draga! Si te mai plingi ca esti bolnava cobza...asa-ti trebuie daca umbli despuiata pe frigul asta! Io azi dimineata facu-i un patinaj artistic...pfoaaa, mai sa dau cu tartacutza in parbrizul de la shareta! Acolo sa vezi tu talent de dama fina...
Biata Mlle Pishcot, ce infofolita era...ma mir ca a putut sa mearga...arata ca un pui de urs polar...roz! Si acu' fie intre noi... fesul m-a facut praf. Am stiut io ca e pentru ea.
A-si fi platit $$ sa te vad incolacita pe tulpina copacului ala... teee heee..
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj