Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117285
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54119
3. Bilantz olguta12 48090
4. J D E monica70 38345
5. A murit Laura! craciunitza 29113
6. Un nou inceput...(2) danangie 27506
7. scrisoare catre mama Picasso 22205
8. Curiozitate! Ana68 21560
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20158
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20135

post an entry in your weblog   Jurnalul lui olguta12  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
olguta12
L AMULTI ANI BUBURUZO!!!!!!!! BINE AI VENIT
Acest mesaj a fost trimis de olguta12 pe data de 11/10/2006 la 18:59 .:. 4097  vizionari .. Exista 3 raspunsuri la acest anunt
Cand am intrat prima oare pe strada asta(DC), nu cunosteam pe NIMENI. Una din primele fete cu care am vorbit si care mi-a intins "o mina" a fost Anne Marie(notquietso).
Cu toate ca ne desparte juma' de glob, m-am simtit tare aproape de ea. Poate pt ca era la fel de zurlie ca mine, poate ca ma regaseam pe mine in blogurile scrise de ea.
Am vorbit un timp, apoi a disparut subit. Am tot vrut sa intreb asa...in plen..unde-i neamule Notquietso???? A fugit cu Circul?
Dar mi-a fost tirsheala( adica imi era frica sa nu-mi dati cu HUOOO).
Eh...azi dimineatza , m-a gasit Anne Marie:)
E MAMICAAAAAAAA!!!!
A nascut. Plang si acumm, nu numai cand mi-a spus. Imi inchipui ce-i in sufletul ei si al "sosului" cu cununie. Cata bucurie, fericire, frica si shoc....cred ca se simt ca si cum au picat din cocotier. Dar ce sentiment superb. Doamne.
Ma bucur pt ea, pt sotul ei, si in special pt Buburuza lor, Dora Maria, care e la fel de frumoasa ca mamica ei.
Ma bucur ca toti sint bine,dar in special ma bucur ca acum e si ea in "clubul deshalatelor"

SA VA TRAIASCA!!!! Va doresc o viatza plina de fericire, de noroc si de sanatate. Si sper sa ajung sa o vad si mireasa!!
Ti-am promis ca asta seara ma betzivesc..Am sa ma tin de cuvant. O sa beau ( cu Bombonelu meu cu cununie) in cinstea voastra



olguta12
www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE



Trimite reactia ta
 

sofia_misicu
membru junior

Posted 12/10/06 @ 01:57 Reply with Quote
Ha! Si eu ma intrebam pe unde e notquietso si daca a nascut. Sa ii traiasca minunea Dora Maria! Daca mai vorbesti cu ea sa ii spui sa mai dea o tura pe aici.



Nuka si Mama la Nuka
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 18/10/06 @ 15:08 Reply with Quote
Multumim :)
Eu nu sunt numai "deselata", si cu creierii am ceva.. am mai scapat un pic de depresie asa ca acuma ma pot uita la puiul meu mic si gras fara sa plang cu lacrimi de crocodil. Ca pana acu' cateva zile pe cuvant ca asa faceam. Grasunaca dormea bine-merci, iar eu ma uitam la ea si plangeam ca proasta, ca uite ce copil frumos am facut, ca uite ca are cate 5 degetele/membru, ca are 2 ochi, ca are un buric si o pasarica, ca uite ca o pot tine in brate, si tot asa..incet -incet imi revin. Nu prea sunt in stare sa stau pe net, dar cate o tura de 10 minute tot mai dau asa, la cateva zile.
Eu astept cu nerabdare sa termin cu alaptatul, ca sa ma fac muci cu niste tequilla. Dar cum pana atunci o mai fi cel putin juma' de an... accept bautele si prin delegati :)

pupam cu drag

POZE
Back to top

tnicoleta
Mamica de fier

Posted 18/10/06 @ 17:12 Reply with Quote
notquiteso Sa-ti traiasca mununea si sa va bucurati de ea.
O, parca ma vad pe mine cand am ramas prima data singurica acasa cu Bobocica mea. O tineam in brate si plangeam...
E si acu e domnisoara mare la 2 ani jumate. Ca maine o sa-ti spuna citez „Io, male, male. Tu mica. Da, mami? Io stiu fac papi bun. Tu nu sti, DA"

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj