Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117404
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54309
3. Bilantz olguta12 48261
4. J D E monica70 38554
5. A murit Laura! craciunitza 29286
6. Un nou inceput...(2) danangie 27634
7. scrisoare catre mama Picasso 22290
8. Curiozitate! Ana68 21674
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20396
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20240

post an entry in your weblog   Jurnalul lui admin  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)

admin
Desprecopii.com ca o agentie de stiri!
Acest mesaj a fost trimis de admin pe data de 27/07/2005 la 09:47 .:. 15672  vizionari .. Exista 62 raspunsuri la acest anunt
Mi-a venit o idee de cand am introdus jurnalele. Ce-ar fi sa le folosim ca un echivalent al agentiilor de stiri. Suntem multi oameni raspanditi geografic iar multi lucreaza in presa si au acces la canalele de stiri.

Ai vazut ceva curios pe strada? ai auzit o stire socanta si esti la computer? AI vazut unde este un radar in Bucuresti? etc Pune cat poti de repede un mesaj pe DC! Eu zic ca este o idee interesanta si poate chiar functioneaza!

Stirile in ordine invers cronologica se pot citi apasand linkul toate jurnalele.

Ce ziceti?

Trimite reactia ta
Previous page | Next page
# /7  

crisanda
nou venit

Posted 14/09/06 @ 16:19 Reply with Quote
quote:
Originally posted by mav

Din intamplare, am constatat ca exista si desprecopii.ro, care nu are nici o legatura cu DC-ul nostru iubit.
Este corect sa aibe acelasi nume (pagina principala este copilulmeu.ro)? Administratorii pot lua ceva masuri?

Vic & Sebi (04.02.2004)

Back to top

corneliamate
nou venit

Posted 26/03/07 @ 23:49 Visit corneliamate's Homepage Reply with Quote
quote:
Originally posted by ADMIN

Ma refeream la linkul http://www.desprecopii.com/forum/log.asp





Azi din curiozitate m-am uitat pe cutiile de cereale pt sugari sa vad cat la suta contin fructe> Vreau sa spun ca am fost total socata, de exemplu cerealele de la Bebelac contin intre 1% si 0,02% fructe, in rest doar faina de orez. Iar la cele de la Milupa (cica cele mai bune si dai pe o cutie aproape 15ron) nici macar nu este scris cat la suta are cereale si cat la suta fructe. Atunci mai bine cumpar orez instant cu vanilie si este mai ieftin, dacat sa dau 15ron pe o cutie de orez cu fructe, vorba vine fructe. Chiar am fost socata. De aceea e mai bine sa-i dati copilului lapte simplu decat cu asa zisele cereale. Mai greu e pt mamica a carui copil nu mananca laptele simplu asa cum e la mine. Multa atentie la asa zisele cereale.


Sunt Cornelia mamica a 3 puisori.

Cornelia
Back to top

MihaelaAlex
nou venit

Posted 17/09/07 @ 11:29 Reply with Quote
quote:
Originally posted by mav

Din intamplare, am constatat ca exista si desprecopii.ro, care nu are nici o legatura cu DC-ul nostru iubit.
Este corect sa aibe acelasi nume (pagina principala este copilulmeu.ro)? Administratorii pot lua ceva masuri?

Vic & Sebi (04.02.2004)

Back to top

danili
nou venit

Posted 04/06/08 @ 13:03 Reply with Quote
Buna tuturor !

cine are informatii despre cum este la The International School of Bucharest ?

Multumesc
Back to top

Adrianaa
membru junior

Posted 27/06/08 @ 19:01 Reply with Quote
Este vara, anotimpul vacantelor pentru cei mari si in special pentru cei mici. Prietena din Italia a fiicei mele a venit sa-si petreaca vacanta la bunici, la bloc. Sunt un grup de prieteni si se intalnesc zilnic. Intr-o zi, cineva a aruncat o hartie pe jos, iar Ana din Italia - cum i se spune - a inceput o adevarata tirada cu argumente pentru mentinerea mediului, curateniei, lupta contra poluarii, viitorul copiilor lor. Ceilalti au facut ochii mari si au ramas fara cuvinte. O alta gandire, o alta viziune... de la o simpla hartie aruncata pe jos.
Copiii nostri de 13-14 ani gandesc asa? Scoala romaneasca ii pregateste practic si pentru viata? Scoala italiana a reusit!





www.trilulilu.ro/BladeBV/7fb8941079542d" target="_blank">epilog
Back to top

Adrianaa
membru junior

Posted 29/06/08 @ 18:03 (Edited 29/06/08 @ 18:06) Reply with Quote
BBC va inchide redactia in limba romana

BBC World Service a decis sa inchida redactia sa in limba romana care a avut o activitate neintrerupta de 68 de ani. In prezent, Radio BBC Romania emite aproape 4 ore pe zi si se asteapta sa-si inceteze emisia la 1 august 2008.
Decizia a fost luata in urma unei analize a situatiei audientei, a schimbarilor de pe piata media si a scaderii impactului BBC in Romania. Publicul din Romania va continua sa beneficieze de programe BBC Global News in limba engleza, cum ar fi radio BBC WS, televiziunea BBC World News si de pagina de internet bbc.com/news.

stire preluata si prelucrata de pe http://www.bbc.co.uk/romanian/





www.trilulilu.ro/BladeBV/7fb8941079542d" target="_blank">epilog
Back to top

Adrianaa
membru junior

Posted 29/06/08 @ 19:27 Reply with Quote
Costel Busuioc concerteaza la Bucuresti cu sala plina

Astazi, 29 iunie, Costel Busuioc, romanul care a cunoscut faima in Spania, va concerta la Sala Palatului, ora 19. El va canta timp de doua ore, acompaniat de orchestra dirijata de maestrul Marius Hristescu.
Costel Busucioc va interpreta toate melodiile de pe albumul de debut, intitulat `Costel`: opera (Puccini), cat si romante (Leoncavallo) si cantonete napolitane (Santa Lucia), trecand prin refrene clasice populare, precum "Ojos de Espana" si "El mundo", fara a uita melodiile grupului Beatles ("Yesterday"), ariile de inspiratie spaniola ("La malaguena") si teme inedite compuse exclusiv pentru el ("Vivo" si "Con la espuma del mar").





www.trilulilu.ro/BladeBV/7fb8941079542d" target="_blank">epilog
Back to top

Adrianaa
membru junior

Posted 29/06/08 @ 20:17 (Edited 29/06/08 @ 20:25) Reply with Quote
Steliana Nistor, campioana nationala a Romaniei

Astazi, 29 iunie, au avut loc finalele pe aparate la Campionatul National de Gimnastica. Steliana Nistor a castigat toate cele 4 finale pe aparate: sol, barna, paralele si sarituri.
Vicecampioana mondiala la individual compus si la barna, Steliana Nistor a fost nominalizata pentru titlul de cea mai buna gimnasta a lumii în 2007 de catre revista Intlgymnast. Campioana nationala absoluta, Steliana a castigat 5 medalii la Campionatele Europene si Mondiale de anul trecut.


www.youtube.com/watch?v=ThK0UXdFlh8" target="_blank">STELIANA NISTOR
Back to top

Melody
membru incepator

Posted 29/06/08 @ 20:48 Reply with Quote
Acum cateva saptamani am fost in Romania. Pe strada fetita mea, care luna viitoare face 6 ani, a vazut o fetita de vreo 8 ani, cred, care mergea singurica pe strada. Reactia fetitei mele a fost:
"Fetita asta nu are mamica? De ce merge singurica pe strada?"
Chestie de mentalitate si de reguli. Aici doar dupa varsta de 12 ani ai voie sa lasi copilul singur in casa sau sa mearga pe strada singur.




Ani
Back to top

Adrianaa
membru junior

Posted 29/06/08 @ 23:47 Reply with Quote
• Autoritatea Nationala pentru Tineret a deschis la Costinesti prima scoala de vara

Aceasta are ca tema ''Tinerii si Cultura Urbana'' si se va desfasura pana pe data de 2 iulie. In cadrul workshop-urilor organizate pe parcursul Scolii de Vara, vor fi abordate atat aspectele pozitive, cat si cele negative ale culturii de cartier. Scoala de Vara pe tema Culturii Urbane va fi urmata de ''Saptamana Interculturalitatii'' in perioada 2 - 9 iulie, ''Amfiteatrele Tineretii'' (9-16 iulie), ''Medierea Conflictelor, Implicarea Tinerilor in Viata Publica'' (16-23 iulie), ''Asociativitate si Voluntariat'' (20-27 august) si ''Scoala Nationala de Jurnalism Pentru Tineret'' (27 august-3septembrie). In cadrul acestora vor fi prezenti Cristian Topescu, regizorul Dan Puric, Alexandru Mironov, Mircea Malita, Grigore Constantinescu.

Sursa: http://cultural.srr.ro/





www.trilulilu.ro/BladeBV/7fb8941079542d" target="_blank">epilog
Back to top
# /7  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Previous page | Next page