Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117209
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 53984
3. Bilantz olguta12 47955
4. J D E monica70 38193
5. A murit Laura! craciunitza 29023
6. Un nou inceput...(2) danangie 27426
7. scrisoare catre mama Picasso 22143
8. Curiozitate! Ana68 21485
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20118
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20052

post an entry in your weblog   Jurnalul lui notquiteso  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
notquiteso
de la capat
Acest mesaj a fost trimis de notquiteso pe data de 02/10/2010 la 19:29 .:. 5450  vizionari .. Exista 15 raspunsuri la acest anunt
Parca ieri intram pe DC, plina de speranta si in acelasi timp de temeri. Am avut o sarcina grea, Dora n-a stat in burtica decat aproape 8 luni, si in tot timpul asta am crezut ca o pierd de nenumarate ori.
Am avut noroc si nu s-a intamplat asa, insa am tinut cu dintii de fiecare minut, sperand mereu ca va sta destul de mult incat sa fie ok cand se naste.

Poveste veche. Acum Dora a implinit 4 ani. Vorbeste coerent si raspicat de pe la un an si un pic, la un an jumate deja vorbea foarte foarte bine. Nu mai poarta pampersi de la anul nou 2009, avea doi ani si 3 luni, este foarte independenta si in acelasi timp, cand nu-i convine ei statutul de "fetita mare", se gheia o pauzaste in bratele mele si plange ca ea e foarte mica si nu poate sa doarma singura in camera.

A ramas la fel de frumoasa ca atunci cand era mica, dar nu mai este grasunaca. Mi-e dor uneori de cutele pulpitelor ei, atat de fine si de pupacibile! Acum imi arata ca are par pe picioare si e foarte mandra de asta, se controleaza seara si la subrat, sa vada daca i-a crescut si acolo par sau nu. Oricum anunta pe toata lumea ca ea cand se va face mare o sa aiba par la subrat, ca mami.
M-am facut purpurie prima data cand a spus asta in public, dupa care am inceput sa ma obisnuiesc, bine ca n-a mentionat alte parti.

Este foarte cocheta, se smacareste, se da cu parfum, se imbraca doar cu anumite haine, se incalta doar cu anumiti pantofi.. Ma intreb cum ar fi iesit daca o faceam la tinerete, pe vremea cand aveam o singura pereche de pantofi, si aia fara toc si nu ma interesa niciodata prea mult cum ma imbracam. Iesea hippy, in mod clar!

Nu stiu, sunt atat de multe lucruri pe care le face, le spune, incat n-am cum sa insumez acum tot ce a facut ea in anii de cand n-am mai scris eu aici.

Oricum, se pare ca desi nu aveam de gand, o sa mai avem un copil.
Ma lupt cu greturile si cu panica. Am acum 36 de ani, fiecare os din corpul meu a suferit cel putin o busitura zdravana, si daca nu resimteam mai nimic cu ani in urma, dupa aproape 5 ani de nopti nedormite si sclavie la fundul grasei...simt ca incep sa ma dezintegrez.

Abia incepusem si eu sa ma pun pe picioare, si-acum o iau de la capat. Sper sa rezist. Sper sa reziste si Dora sa ma vada mereu verde la fata si cu capul in WC, si barbata-meu sa duca acum tot ce n-a dus in ultimii 5 ani, fiindca eu nu-s functionala in perioada asta.







POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)

Trimite reactia ta
Next page
# /2  

ladyJ
membru de baza

Posted 02/10/10 @ 19:59 Reply with Quote
Sarcina usoara mami de Dora! :) A doua oara am auzit ca-i mai usor:))
Back to top

Chuny
membru de baza

Posted 02/10/10 @ 20:06 Reply with Quote
Felicitari si sa fie intr-un ceas bun! ai numai 36 de ani si bebe doi e pe drum, curaj ca va fi bine!

Sib Aripi tot mai grele *** Nasterea ariciului Vladimir *** *** Anna, o nastere cu viteza
Back to top

desprecopii
Administrator

Posted 02/10/10 @ 20:14 Visit desprecopii's Homepage Reply with Quote
Felicitari si sa aduci pe lume un copil sanatos si norocos.


**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook
Back to top

marius
Moderator

Posted 02/10/10 @ 20:30 Visit marius's Homepage Reply with Quote
In anul 2014 probabil voi citi un post... ceva de genul:
Parca ieri scriam ca au trecut 4 ani si acum nu stiu cum sa cand au trecut alti 4 si cea mica este mare e la scoala iar al doilea ma trage de mana sa plecam in parc...

Sarcina usoara!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa
Back to top

notquiteso
membru junior

Posted 02/10/10 @ 21:23 Reply with Quote
va multumesc mult tuturor!
sper sa fie totul ok :)

POZE
Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Back to top

cosmi1975
1 domnisoara +1 spiridus

Posted 02/10/10 @ 21:32 Reply with Quote
sigur va fi binesarcina usoara

stef 12 02 2006si bia 12 12 1997 poze stefanhttp://www.dropshots.com/cosmi1975
http://community.webshots.com/user/cosmi1975
Back to top

monica70
cine se aseamana,se aduna

Posted 02/10/10 @ 21:48 Reply with Quote
Felicitari ! Si n-avea grija ca o fi super ok,esti tanara inca.Eu i-am facut la 35 si 39 de ani ... si am avut abmele sarcini si nasteri super usoare.
PS Mortala Dora cu parul

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)


www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% din viata noastra este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI
Back to top

szivarvany
green eyes`mom

Posted 03/10/10 @ 08:53 Reply with Quote
Felicitari si sarcina usoara pana la termen

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Back to top

danangie
Mami de 3 muschetari!!

Posted 05/10/10 @ 04:33 Reply with Quote
Felicitari! Eu am 2 copii, unul de 2 ani si 4 luni, celalalt de 11 luni. Acum sunt gravi cu al treilea pe drum.Deci curaj!!!! Va fi frumos!




Mami de Alessio Michele(2 ani si 3luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi


Back to top

anangel_lexi
mami de sufletele curate

Posted 02/11/10 @ 12:41 Visit anangel_lexi's Homepage Reply with Quote
Felicitari si sarcina usoara! Sunt sigura ca va fi totul bine iar Dora va fi cea mai grijulie surioara!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">
Vesnic cu Emma in suflet

Back to top
# /2  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page