Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117422
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54341
3. Bilantz olguta12 48289
4. J D E monica70 38586
5. A murit Laura! craciunitza 29316
6. Un nou inceput...(2) danangie 27660
7. scrisoare catre mama Picasso 22297
8. Curiozitate! Ana68 21695
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20431
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20264

post an entry in your weblog   Jurnalul lui Delidana  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
Delidana
Concertul Depeche Mode - un vis spulberat
Acest mesaj a fost trimis de Delidana pe data de 16/05/2009 la 12:03 .:. 1343  vizionari .. Exista 6 raspunsuri la acest anunt
Astazi ar fi putut fi una din cele mai frumoase zile ale anului, o zi atit de mult asteptata de luni intregi cu sufletul la gura: ziua concertului Depeche Mode. O zi in care as fi putut fi acolo, in fata scenei din Parcul Izvor, intr-o mare de oameni care scandeaza numele LOR, numele idolilor nostri. O zi pe care am insemnat-o cu rosu in calendarul mintii, o zi la care ma gindeam cu bucurie.
Imi amintesc primul meu concert DM, din 23 iunie 2006, o zi superba de vara in care i-am auzit cintind pe viu, in care am plins si am ris de fericire si am cintat fiecare vers alaturi de ei, o zi in care mi-am vazut un vis cu ochii, dupa ani de asteptare in care nici macar nu indrazneam sa sper la asa ceva.
Ma intreb adeseori cum trebuie sa te simti cind stii ca atitia oameni iti iubesc muzica si sint in stare de aproape orice ca sa vina sa te auda citeva ore, cind stii ca milioane de oameni asteapta cu sufletul la gura sa auda melodiile lor preferate si ca pentru multi un concert al formatiei atit de indragite este o experienta de neuitat, incomparabila. Si toate acestea sint pe cale sa ramina doar un vis.

Cind am auzit ca Dave s-a imbolnavit cu putin timp inainte de concertul de la Atena mi-am zis ca e doar o stare trecatoare si are timp sa-si revina pina la concertul de la Bucuresti. Insa cind am vazut ca formatia a anulat concertul impreuna cu alte citeva concerte din Europa, mi-am dat seama ca e mai mult decit o indispozitie trecatoare.
Vor mai veni oare la Bucuresti, ma intreb... Nu m-ar deranja sa astept, chiar si un an de zile. Nu vreau banii inapoi, vreau sa aud inca o data muzica lor magica, sa fiu acolo cind marea de miini se va ridica inca o data sa cinte Never Let Me Down Again, sa-l vad pe Dave alergind pe scena si pe Martin cu ochii in chitara, pe Andy la keyboard.

Se spune ca unele experiente sint facute sa fie traite doar o data - sper sa nu se aplice si in cazul asta. Insa chiar daca voi ramine cu amintirea unui singur concert, ma consider norocoasa ca am avut ocazia sa-i aud pe viu - a fost intr-adevar o experienta remarcabila...acum nu-mi doresc decit ca Dave sa se faca bine si sa alerge din nou cintind pe o scena in Bucuresti. Eu voi fi acolo, in primele rinduri...

Astazi declar Ziua Depeche Mode. Pentru toti fanii, pentru toti cei care le iubesc muzica, pentru Depeche Mode...
Come back, come back to me/I'll be waiting here, patiently... (Come Back - DM)







www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Trimite reactia ta
 

Tzuni
nimeni nu e perfet!

Posted 16/05/09 @ 12:09 Visit Tzuni's Homepage Reply with Quote
Imi pare rau, Delia, ca nu ti-ai putut implini visul de a-i vedea din nou!
Imi amintesc si eu de concertul din 2006 care m-a impresionat fantastic, desi nu sunt fana inraita DM.

O zi Depeche Mode frumoasa!

_____________________________________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Back to top

Lorikay
membru junior

Posted 17/05/09 @ 22:09 Reply with Quote
Eu nu sunt fana DM dar le-am ascultat aproape toate melodiile. Aveam prieteni care erau fani si chiar imi plac melodiile lor.
Imi pare ingrozitor de rau pentru cei care au asteptat cu sufletul la gura sa ii vada si au ramas doar cu dezamagirea. Eu am fost pana in Germania sa imi vad formatia preferata in concert (s-au reunit dupa aproape 20 de ani) si nu stiu ce as fi simtit daca se anula concertul. Sper ca lucrurile sa nu ramana asa si sa se reprogrameze (asa ar fi frumos).
Back to top

philip
Think more, eat less...

Posted 17/05/09 @ 22:24 Reply with Quote
ma speriasem, am crezut ca ar fi fost concertul o dezamagire si chiar eram surprinsa...am luat si eu bilete pt concertul lor de aici, salta lake city, in august si abia astept. imi pare rau ca n-ai avut bafta. sper sa-si revina din boala pana atunci.

philip
37weeksbabyboy
mommyandreea
Back to top

Delidana
depecheholic

Posted 19/05/09 @ 18:56 Reply with Quote
Azi am aflat ca e foarte posibil sa se reprogrameze concertul DM in iulie sau septembrie. Abia astept.
Din pacate insa, nu avem nici o veste in ceea ce priveste sanatatea lui Dave...

Tzuni, Lorikay, Philip, pentru cuvintele frumoase si incurajari.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

www.youtube.com/watch?v=3msaH1ET56s&eurl=http%3A%2F%2Fforum%2Edesprecopii%2Ecom%2Fforum%2Ftopic%2Easp%3FNORED%3D1%26topic%5Fid%3D137464&feature=player_embedded/" target="_blank"> Come Back
Back to top

Tzuni
nimeni nu e perfet!

Posted 19/05/09 @ 19:13 Visit Tzuni's Homepage Reply with Quote
Gandeste pozitiv si dorinta ti se va implini!

_____________________________________________________________________________________
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Back to top

Delidana
depecheholic

Posted 19/05/09 @ 20:16 Reply with Quote
Ma gindesc pozitiv la prima saptamina din iulie sau ultima din septembrie. Ia sa vedem daca mi se indeplineste dorinta.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

www.youtube.com/watch?v=3msaH1ET56s&eurl=http%3A%2F%2Fforum%2Edesprecopii%2Ecom%2Fforum%2Ftopic%2Easp%3FNORED%3D1%26topic%5Fid%3D137464&feature=player_embedded/" target="_blank"> Come Back
Back to top
 
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj