Cele mai citite bloguri
Nr. Blogul lui
1. olguta12
2. Elise
3. AT_Piticilor
4. andruskandu
5. notquiteso
6. mamitzica
7. mama42
8. Luciala
9. sofia_misicu
10. craciunitza
Cele mai citite mesaje de blog
Nr. Mesaj Blogul lui Vizionari
1. Atelierul Piticilor - Lucrari AT_Piticilor 117295
2. Jurnalul unei romance "americanizate"- si nu numai olguta12 54153
3. Bilantz olguta12 48110
4. J D E monica70 38358
5. A murit Laura! craciunitza 29130
6. Un nou inceput...(2) danangie 27524
7. scrisoare catre mama Picasso 22216
8. Curiozitate! Ana68 21569
9. Povestea lui bebe 2 continua buburuza2013 20178
10. Moartea lui Metaforel olguta12 20145

post an entry in your weblog   Jurnalul lui olguta12  Ultimile 50 de mesaje     Vizualizare ca mesaj normal (pentru editare)
Necunoscut
olguta12
19 intr-un picior
Acest mesaj a fost trimis de olguta12 pe data de 21/10/2007 la 19:45 .:. 6801  vizionari .. Exista 21 raspunsuri la acest anunt
Azi implinesc 38 de ani. Acum niste ani cand auzeam 38..parca-mi spunea cineva 78. Buba e, ca tot 12 ani vreau sa cred ca am. Si de multe ori ma port ca atare.
Aseara m-a scos soatza la "pascut". Cina, film, dantzuiala. Ce mai, dezmatz in 2 .
Mi-a trimis un aranjament de trandafiri rosii IMENSI( ii trag in poza si-i adaug la galeria mea, ca sa nu zica lumea ca sint sora cu Petre ISpirescu), mi-a cumparat un IPOD pe care mi-l doresc de mult, si acum pot sa ascult 20,000 de melodii...ce mai..frumos. Ajunsi acasa...deh...el saracul spera ca desertul era pe meniu...si cine ne astepta in "capul" scarilor, doar in tricou si chilotei? Pishcoata.
Soatza...dehputin dezamagit..eu rideam de una singura. COpil am vrut... eh...copil avem. S-a catzarat peste noi in pat, ne-a dezmierdat, ne-a giugiulit, ne-a trimis sa-i aducem biscuiti la pat... si apoi ne-am culcat toti 3 ca niste detzinuti, in linie dreapta...bine..noi mai pe cate-o buca, ea mai ca o pomana tiganeasca...pe tot patul
Am primit multe mesaje,cadouri, atentii...
Pina acum ziua promite multe. Avem planuit un picnic in parc, la lac- si cu bunicii- daca-i putem urni din casa, si cu prietena mea cea mai buna Nicole, si dulaul ei african Killian, care are doar 70 kg (si pe care Galushca probabil ca o sa-l confunde cu un armasar). Frumos...poetic.
Dar cele mai frumoase cadouri primite azi???
Faptul ca Pishcoata mea mi s-a prezentat singura ..ALEZANDA MANINA GUGULET. Da, da..Alexandra Marina ..bine ca n-a zis gugushtiuc...sau GALEATA...ca o dezmosteneam(corect e cu S sau cu Z? dezmostenit... desmostenit..uooofff..am imbatranit si tot analfabeta am ramas).
SI... azi la prima ora...4 cacarezi facuti in nadragei;mi-a zis sa intind mina... si POFTIM.M-a strans in bratze,m-a mozolit..s-a intors si a plecat.
Asa cadou...mai rar. Lara spune ca o sa am noroc. Da..cu toptanul
Adevarul e, ca ma simt deja norocoasa. Mult prea mult. Am pt ce sai multumesc Celui De Sus.
Ma duc sa ma imbaiez,sa ma pun la tzol festiv, si sa vad daca mai are fiica-mea vreun "cadou" pt mine. Poate castig la loterie

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE




POVESTEA DREI PISHCOT

Trimite reactia ta
Next page
# /3  

Lara
membru junior

Posted 21/10/07 @ 20:19 Reply with Quote
Iti doresc sa pastrezi mereu ceea ce ai astazi! (nu ma refer la cadoul Galushtii ) Sa fiti mereu frumosi si fericiti, sa va iubiti si sa-i aveti pe cei dragi langa voi!
Sunteti minunati!
Olguta, sa ramai mereu aceeasi!!! La multi ani, scumpo!
Back to top

adana
membru incepator

Posted 21/10/07 @ 20:52 Reply with Quote
La multí ani cu sanatate OLgutzo sa te bucuri de cei dragi si sa ne mai poti si pe noi veselii cu ceea ce scrii

Mamica de Sebastian
Sebastian

Back to top

J G
pescarus

Posted 21/10/07 @ 22:00 Reply with Quote
La multi ani Olguta! Sa ne traiesti si sa ne incanti in continuare cu povestirile tale (pentru care eu iti multumesc!)
Te pupam (Io si Carlita)

J si Carlita Carliontz (05.02.2006)
Back to top

miereamara
Gator Mom

Posted 21/10/07 @ 22:50 Reply with Quote
A birthday is just the first day of another 365-day journey around the sun. Enjoy the trip Olguta!
La multi ani!

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Back to top

alba
membru matur

Posted 22/10/07 @ 01:06 Reply with Quote
La multi Ani
Asa-s balantele,vesnic tinere si puse pe shotii




Alba,mami de
Darian Valeriu *17.09.1999
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Darian
&
Cassian Teodor *04.06.2005
https://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian
Back to top

adriana
1+1= 3

Posted 22/10/07 @ 02:12 Visit adriana's Homepage Reply with Quote
Sigur, la multi ani Olguta12!!!
Foarte multa fericire, sanatate cu caru' si un fratior pentru Galushca..
...stai ca vine Bleuma si ma ia de ceafa acum...


Ajutati-o pe Sabina- un suflet curat!

Mami de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006
Back to top

LoraG76
The nutty squirrel

Posted 22/10/07 @ 08:47 Reply with Quote
Olguto, ma bucur ca te-am cunoscut!!! "La multi ani" si sa ai parte numai de lucruri bune si frumoase! Ramai la fel ca la 12 ani, ca acum...

Lora, mami de IUSTINA


Back to top

LauraFlo
Droghi sau dependenta Dc

Posted 22/10/07 @ 09:08 Reply with Quote
LA MULTI ANI ! Olgutza draga sa ai parte de tot ce-i mai frumos in lumea asta ! Sanatate, fericire si pe cei dragi alaturi!

Fericirea te indulceste, incercarile te intaresc, tristetea te face mai uman, greselile te smeresc, succesul te mentine in forma, dar numai Dumnezeu te face sa mergi mai departe!
Back to top

lilach
membru junior

Posted 22/10/07 @ 09:57 Reply with Quote
La multi ani! tot ce iti doresti sa ti se implineasca!
Imi face o deosebita placere sa citesc tot ceea ce scrii.
Numai bine.


"Un sfirsit e un inceput..."

ella&com.
Back to top

marumiha
membru junior

Posted 22/10/07 @ 11:29 Visit marumiha's Homepage Reply with Quote
La multi ani!ěti doresc tot binele din lume si sa raměi aceeasi si peste multi,multi ani ,vesela solara ,plina de ironie.Esti extraordinara!



http://community.webshots.com/user/mihaela2703

Poze
Back to top
# /3  
 Mesaj nou   Raspunde la mesaj
Next page