Informatii utile Constanta (5)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna dimineata!
Mada, da, eu eram, am fost aseara la dentist.
Si mai vin cu cateva informatii, sper eu, utile, desi nu stiu daca informatii despre un medic stomatolog se incadreaza la subiectul nostru. In primul rand, nr. de tel. pentru programari : 0241/626390 si programul e un pic mai lung decat v-am zis data trecuta, ca nu retinusem bine: in loc de ora 20 e 21 si in loc de 16 -18 (orele la care se termina programul)Si se intra cam in ordinea sosirii, dar aproape de ora programarii.
Mymy ma bucur ca sunteti bine!

Va pupic pe toate!




Vreau si eu un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Scuzata-mi fie ignoranta dar ma poate lamuri si pe mine cineva ce si cum sta treaba cu mailul comun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Salutare!!!
Intru asa pe fuga......va doresc un week end placut!!!! Aveti grija de voi!!!
Ralina: Imi pare rau, eu una nu pot sa te ajut.....dar sigur te vor ajuta fetele.
Va pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Nu stiu daca va mai amintiti de Veronici, o constanteanca de-a noastra care a facut fiv la Giulesti, dar careia i s-a declansat nasterea la 7 luni si n-a mai ajuns la Bucuresti ci afost nevoita sa nasca aici. Din nefericire unul din gemeni i-a murit si abia acum dupa 5 luni a avut taria sa ne povesteasca ce s-a intamplat.Eu am copiat doar ce a scris referitor la medicii cu care a nascut....asa k o "informatie utila"

"Sa stiti ca am dat si eu spaga grasa dr-ului cu care am nascut si neonatologului iar dupa ce am plecat la Buc. si am aflat ca Dragos a murit cu zile (adica nu le trebuia nenorocitelor nici un anestezist ci trebuiau sa-i faca un simplu sedativ pe vena si gata se linistea,avea sanse mai ales ca ei doi au respirat singurei de la inceput).Deci cand eu eram la Buc.sotul meu a mers in spital,l-a facut in tot felul pe ginecolog (de la palestinian imputit si incompetent pana la altele mult mai urate),a urlat de l-a auzit tot spitalul si i-a cerut inapoi banii de spaga.L-a mai si intrebat: de ce i-ai luat ma?Ai simtit tu ca-i meriti? Neonatoloaga a aflat de scandal si nu a fost de gasit iar la tel nu a mai raspuns.Numele lor sunt: ginecolog Mohamed Zaher iar neonatoloaga Bucur si nu mai stiu cum (oricum,sefa de sectie)."



Madalina +Darius Cristian ( 14.12.2006 )

poze Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

of, Doamne, ce veste trista.... nici nu stiu ce as mai putea spune... pur si simplu, m-a umflat plansul......
Madaluta, unde a postat veronici?

www.geocities.com/liza12_2003/metoda_temperaturii.html" target="_blank">metoda temperaturii bazale




Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna fetelor.

Da, foarte trist ce i s-a intamplat lui Veronici! stiam de mult!
Problema este ca n-am zis niciodata pana acum aici , dar acest medic Zaher era de garda cand am avut eu prima extrauterina, in 2004; deja aveam dureri ascutite pe parte respectiva, deci statea sa plesneasca trompa, iar el dupa un simplu control pe masa ( aveam aproape 7 sapt. de sarcina ) mi-a declarat ca sarcina e la locul ei si sa fac injectii pt oprirea sangerarii si sa stau la pat , ca o sa fie ok. Asta in conditiile in care 2 medici (dr Dehelean si dr Boteanu) nu vazusera nimic la eco in saptamana respectiva, nici in uter, nici inafara. Daca ma luam dupa el , acum e posibil sa nu mai fi fost printre voi...aaa, si l-am mai vazut pe TV Neptun de vreo 2 ori, nu retin ziua, la o emisiune medicala unde dadea sfaturi .
Atunci am ajuns eu disperata la dna dr Lutescu, sambata seara, am avut norocul sa ma primeasca (la rugamintea unei colege de-a unei matuse, care ii era fina...in fine , a7a spita, etc) si a vazut imediat sarcina localizata pe trompa, trimitandu-ma cu bilet de internare la spital (dar a2a zi la prima ora, ca sa se schimbe tura ).

Haideti ca m-am lungit, dar sper sa va ajute ce am povestit si eu.
tuturor!



Andicu 17+
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Am citit toata povestea scrisa de Veronici....Am ramas fara cuvinte.Ma intreb ce este de facut?Cum te poti apara de medici incompetenti,de asistente tupeiste si nesimtite?Poti sa le rastorni caruta cu bani la usa,ce garantie ai ca vei fi tratata bine?
Nu imi este frica de amniocenteza sau de alte probleme care pot aparea in sarcina,cit imi este frica de momentul in care va trebui sa nasc si sa ma las pe mina unor astfel de oameni.Chiar daca iti alegi medicul care iti urmareste sarcina,ce te faci in spital cu unele persoane?

Si ca o poveste cu gust amar:in mometul cind ma mutau de la etajul 7 la etajul 6 pentru ca incepusera durerile,asistenta de serviciu imi ia de pe noptiera punga in care aveam niste branule,ocitocina cu care venisem de acasa si spunindu-mi "ia sa vedem ce ai tu aici"se serveste cu ce-a considerat ea ca-i trebuie,restul mi le trinteste in brate(eram deja instalata intr-un scaun cu rotile) si ma trimite mai departe cu infirmiera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

quote:
Originally posted by mav
Madaluta, unde a postat veronici?




Pentru cine e interesat poate citi povestea la Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(10)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Da,prin ce am trecut nu doresc nici macar dusmanilor.Aveti foarte multa grija cu cine nasteti fetelor , am aflat la Buc.ca maternitatea Constanta este denumita CREMATORIUL NOU-NASCUTILOR. La Cta trebuie sa fii ok si tu si copilul (ok inseamna sa fiti super sanatosi) ca sa aveti sanse de supravietuire. Eu daca va fi sa raman gravi natural (tratamente nu mai fac in veci) plec la Buc. pe jos,cu avionul,inchiriez elicopter, orice, la Cta nu ma mai opresc !!!! Toti sunt incompetenti !!
Am citit un pic si spunea cineva de Cristurean- e varza !!! Cu mine in salon s-a chinuit o femeie la vreo 40 de ani,cu 3 copii acasa,era pacienta lui Cristurean si nu prea mai avea lichid.A lasat-o cu dureri pana luni-sa nu vina in w.e. A nascut femeia cu medicul de garda (daca nu ma insel Peteanu,unul batran) daca mai statea putin murea,oricum uterul il avea facut varza. Sotul ei urla (la propriu) si cine-l lua luni dim.pe Cristurean de guler? Va incipuiti ! Daca aveti dubii la ce va spun mergeti la morga spitalului si vorbiti cu asistentii cati copii le vin lunar pt.autopsie de la sectia maternitate !
Eu am ramas cu un col rupt,taietura mi-a fost cusuta in dorul lelii,trebuie sa ma operez! Daca nu gasiti povestea noastra la "Fulguleti..." o postez si aici.
Ageliquedes ti-am raspuns dincolo la problema cu BCR-ul.Daca te ajuta..
Va pupic si mai vorbim

veronici
mamica lui Rares Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:



mie mi-au luat de cateva ori florile din vaza, cand eram in maternitate.... pe motiv ca mie "si asa nu-mi trebuie" ca tot plec acasa in curand si doar n-o sa iau si florile cu mine....

si ce mi-a facut o scroafa de asistenta de la copiii... n-am sa uit toata viata mea..... pt ca sotul meu s-a emotionat mult cand si-a vazut bebicul pt prima data si nu i-a bagat ei nimic in buzunar (oricum el nu mai stia nici cum il cheama si cum ma vazuse intai pe mine, cum eram varza -inca in sala de nastere-, imediat dupa nasterea vaginala, cu vase de sange explodate peste tot pe piele, pana si pe pleoape....)..... cand am ajuns eu in salon, a venit nesimtita si mi-a trantit copilul in patutul de langa patul meu (eu nu ma puteam nicicum ridica atunci singura), fara sa mi-l arate macar si pe un ton rastit mi-a spus "sa-ti alaptezi copilul" (de parca as fi fost la al 10-lea copil, nu la primul, si stiam eu ce si cum aveam de facut) .... si apoi si-a tot facut de lucru in salon... eu am rugat-o sa ma ajute si ce-a fost la gura ei... nu va pot spune.... credeti-ma, era ora schimbului de tura si aia n-a plecat pana nu m-am scurs eu din pat si am scotocit prin bagaje dupa bani, prosop, sapun, ciocolata si cafea si ce naiba i-oi mai fi dat....

si din pacate, au mai fost si alte intamplari nefericite:
**tot o asistenta "profesionista" a uitat sa-mi scoata o ata si dupa o saptamana de stat acasa, m-am intors in spital (si-am mai stat inca 7 ZILE), cu tot cu copil- ca-l alaptam- cu tot cu furia laptelui, cu febra mare de ajunsesem sa delirez si cu infectie de m-au umflat cu antibiotice)...
**sau alta asistenta care la miezul noptii mi-a cerut sa-i aduc nu-s ce-i trebuia ei pt perfuzia mea, de parca eu, lauza, eram depozit farmaceutic cu program non-stop.... (dupa ce am facut galagie, a gasit tot ce-i trebuia)
....si mai sunt si altele... dar m-am enervat prea tare acum si nu mai pot sa va povestesc....

nu vreau sa generalizez, spunand ca spitalul jud este nici nu stiu cum sa-l numesc, dar mie una, IMI ESTE GROAZA sa mai ajung vreodata pe acolo (inclusiv la maternitate, se intelege)!



Mami de Sebi (04.02.2004)

"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)

Mergi la inceput