Montignac: ce am mancat azi? (61)

Montignac: ce am mancat azi? (61) | Autor: Karina

Link direct la acest mesaj

Opis:

Montignac: ce am mancat azi?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55254" target="_blank">(60),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53693" target="_blank">(59),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52521" target="_blank">(58), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51923" target="_blank">(57),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51048" target="_blank"> (56), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50025" target="_blank"> (55),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49061" target="_blank"> (54),www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48018" target="_blank"> (53), (52), (51), (50), (49), (48), (47), (46), (45), (44), (43), (42), (41), (40), (39), (38), (37), (36), (35), (34), (33), (32), (31), (30), (29), (28), (27), (26), (25), (24), (23), (22), (21), (20), (19), (18), (17), (16), (15), (14), (13), (12), (11), (10), (9), (8), (7), (6), (5), (4), (3), (2), (1)

Montignac pe scurt

Retete Montignac (2), (1) (pe forumul La bucatarie)
Retetele Montignac… de la Otilia (pe forumul La bucatarie)

Creatiile culinare ale membrilor clubului Monti - in imagini

www.culinar.ro/forum/viewtopic.php?t=7279" target="_blank"> Retete monti cu imagini si explicatii pas cu pas


Alte diete care respecta (in mare) regulile Montignac:

Regimul Scarsdale cu cele 5 variante ale sale:
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=13524" target="_blank"> Regimul de baza
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35875&whichpage=3" target="_blank"> Regimul economic
Regimul vegetarian
Regimul international
Regimul pentru cunoscatorii artei culinare

Aici este linkul cu cartea lui Montignac
Clik pe Free in josul paginii si la pagina urmatoare jos, download daca nu va spuneti sa asteptati un pic.

Sau aici: www.freewebs.com/spiderutza/" target="_blank"> cartea lui Montignac




Asta e parerea mea, dar nu trebuie sa faci ca mine .



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Fetelor, nu v-am parasit, doar ca am ca si Adriana muuuuuuuuulte abateri si muuuuulte kg in plus. O astept pe Caro sa vina sa ma trec in tabel (53 Kg) cu un nou pct de plecare
Liviu felicitari, sa-ti traiasca fetita si sa-ti aduca numai bucurii. Fetelor nou venite, spor la slabit...
Nu prea mai am timp de DC, dar am sa mai incerc sa mai trec pe aici. De abandonat nu abandonez.



Asta e parerea mea, dar nu trebuie sa faci ca mine .



Karina + Bogdanel

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Ajutati-l pe Mihaita !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Fetelor, suntem colege de suferinta !! Pana acum mi-am cam facut de cap, urat rau de tot in ultima vreme...asa ca m-am ingrasat. Karina, si eu tot de la 53kg plec astazi !
Gata, de azi trec la Monty!!!! haideti si voi, ca daca suntem mai multe, poate ne revine ambitia ! desi...tare greu e....
Deci, de azi trebuie sa va zic meniul, poate-poate nu mai calc pe alaturi:
ora 10: o nectarina;
ora 10.45: o para;
ora 11.30: o sticlutza (330ml) de lapte batut 0%;
ora 14.30: o cutie de ton in ulei (pe care il voi scurge bine-bine) cu 2 rosii;
ora 17.30: musaca de vinete si dovlecei;
ora 20.30: un gref.

Laura si bebitele: Bianca (6 ani si 5 luni) si Ramona (3 ani si 4 luni)
poze_cu_fetele_mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Hahaha!! Deci erati p-aici!! Smecherelor!
Si multa bataitza la "popou" (vorba lui Mihnea) pentru Laura...Pai bine, ai 53 kg?? Rushinica... (Te-am ambitionat?? )

Karinelule, pupici multi si tie!! Bafta la slabit!

Si pe unde umbla she_wolf, korinna, caroline, chatonel?? Mai stiti ceva de ele? Daca ne cititi, da-ti un mesaj sa mai stim ceva de voi...
Poate au slabit si ne-au parasit...

Pup you all,

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Shi io pe aici,nu pot spune ca tin regim ca lumea,abia am inceput de 1 saptamina si deja am abaterida merg asa in continuare,cand 3 zile serioase,cind a 4-a plina de abateriazi maninc asa:
struguri
muschi file,sunca de Praga,brinza,rosie,castraveti
varza calita cu cirnaciori

Spor la slabit!

Speranta moare ultima!
Valentina
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Valentina, cum sa nu ai abateri cand toate fetele de pe forum stiu cat esti de gospodina?? Toate se minunau de mancarurile tale pe care le postai la subiectul "Ce gatim azi?". Si eu printre ele...

Asa ca, te inteleg! Incearca sa fii "serioasa" macar la inceput ca te stimuleaza tare mult sa vezi cum scazi in greutate...
Probabil iti place mult sa gatesti...La fel mi se intampla si mie; tot timpul visez ce prajitura sa mai fac! (Laura stieee!!)

Spor!

Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Buna seara la toata lumea!!!

Fetelor, si eu ca si voi abateri, abateri si iarasi abateri!!!!!si cred ca am pus o groaza de kilograme pe mine (mi-e frica sa ma mai cantaresc). In fiecare zi imi propun ca de ziua urmatoare sa trec la Monti 100%, dar......
Nu mai este Liviu pe aici ca sa ne impulsioneze!!!
Asta este. Vorba Laurei, poate daca suntem mai multe o sa ne revina ambitia!!!
Va pup pe toate!!!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei si a Mariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Salutare,
Eu tot cu abaterile mele: PEPENE rosu.
Avusesem la un moment dat 65.8, dar acum is la 66.8-66.9. Nu e chiar asa de mult, dar parca imi suradea ideea de a ajunge spre 65. Era un prim tel, greutatea de 65. Dar de acum cred ca trebuie sa stagnez oleak ca sa mai pot da jos.
Fetelor: Karina, Adriana, Laura, ma bucur mult sa aud de voi. Eu va stiu de anul trecut cand ma chinuiam cu Monti, dar m-am gandit ca ati trecut la etapa 2. Imi face f bine sustinerea voastra.
In rest mananc de regim, iar seara trec la bostanei

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_mihnea spune:

Da, Liliana, noi ne cunoastem de anul trecut, dar uite ca nu am ajuns unde ne-am propus!
Sincera sa fiu, as fi vrut sa nu mai dau in veci pe aici, dar n-am ce face! Nu am slabit cat vroiam, asa ca...
Si am devenit dependenta de DC, precum si de Monty.

Tocmai ce-am facut "prajitura care se separa"...Si am bagat la greu!
Doreste cineva reteta?? Yammyyyyy...

Gata, sa nu dati cu rosii!


Adriana si Mihnea Stefan (11.11.03)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Adriana . Stiu reteta de prajitura care se separa. Nu e chiar asa ucigatoare avand in vedere ca are doar catve linguri de faina si eventual daca papi numai partea de deasupra ... yamiiiiiiiii
Meniu de azi:
dimineata: turtite Monti + gem + iaurt 0%
amiaza: cred ca snitzele sau mancarica de pui cu smantana
seara: pana acum papam pepene, dar de azi as vrea sa ma las, ca ma face sa cresc la cantar
Dau si raportul daca ma duc la sala, nu prea am chef.

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lgireada spune:

Azi am citit retete Monti, linkurile date de Karina pe prima pagina. Si am vazut unt prin retete. Pana la urma e sau nu e bun? Macar merge? Nu e abatere mare?

Liliana
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lgireada/album?.dir=/2c7b

Mergi la inceput