Fetele din America (102)

Fetele din America (102) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj


Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York

North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
CamiM - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Fetele diseara e bingo la fiu-meu la scoala ma duc cu mama. Cum se joaca chestia asta?,
merci,
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Bingo ptr copilasi? la Ralu jucau bingo ca sa invete ei mai bine cifrele.



Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

N-am jucat, dar in tineretile mele primul job a fost la un loc din asta de bingo. Din cite am vazut eu, primesti cartoane cu numere. E o persoana "in charge" care striga numere (ca la loto? nu mai stiu cum hotaraste ce numere sa spuna). Tu le marchezi la tine pe cartonas si cind completezi o linie (verticala sau orizontala) strigi "bingo". Ideea e sa completezi tot cartonasul respectiv.
Oricum, e simplu si inveti la fata locului.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Fetelor, la cine sa vin sa cer ajutor, daca nu la voi?Spuneti-mi si mie daca acordul tatalui pentru a iesi cu copilul din tara (in US) legalizat la notariat trebuie sa fie in lb. engleza.Am fost amanata pentru viza din acest motiv si nu stiu daca trebuie in romana sau in engleza. Am uitat sa intreb.
Cu toate ca plecam cu tati, dar el nu isi ia viza cu noi ci prin serviciu si noi am aplicat mai devreme pentru viza decat el.Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Pai cei mai in masura sa iti raspunda la intrebare ar fi functionarii de la ambasada. Da un telefon sau trimite-le un email. La email in general raspund cam in doua zile. Eu le-as face in ambele limbi daca costul nu ar fi prea mare.
Dar, daca documentul iti este solicitat la intrarea/iesirea din USA, atunci trebuie sa fie in limba engleza (iti dai seama ca nu stiu ofiterii de la immigration lb romana).

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

multumesc.
la iesirea din Ro nu cred ca voi avea nevoie pentru ca plecam toti 3. doar viza ne-o luam separat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Bun gasit, fetelor.
N-am mai intrat pe-aici de ceva timp, caci bebe Andrew imi ocupa tot timpul, scumpul mamii.

Vin la voi cu o problema de care ma lovesc momentan si va astept parerile,caci nu stiu cum s-o rezolv mai repede.

Sunt casatorita cu cetatean american,care lucreaza cu contract pentru US Army. Pana in noiembrie 2007 am stat in Germania, overseas.Ne-am casatorit in 2005, in Romania.

Atunci, in 2005, dupa casatorie, mi-am schimbat ID-ul romanesc si am facut dosarul pentru un nou pasaport, deoarece am luat numele sotului.
La ghiseu (dupa vreo 3 ore de stat la coada) madama de-acolo mi-a spus ca nu imi ia dosarul, caci pasaportul meu e valabil inca 4 ani (il schimbasem in decembrie 2004).
Asadar, am ramas cu pasaportul pe numele de fata.
In Germania, am aplicat pentru GC-ul american, ca sa fiu in regula cu actele. N-am avut probleme atunci, am capatat GC-ul..care a fost issued pe numele de fata.
Sunt permanent resident.
Anul trecut a expirat, iar cand am aplicat pentru unul nou, mi-au trimis o foaie de extindere...caci alte 2 milioane si ceva de oameni au aplicat also.... si s-au aglomerat prea mult.

Acum, in Texas fiind, legea nu le permite astora sa imi accepte foaia de extindere,asadar nu imi pot face ID texan sau Driver License.

Intre timp ne-am casatorit si aici (caci nu acceptau nici certificatul de casatorie romanesc...deh..foreign ) dar degeaba.
Am fost la Social security Administration, sa-mi schimb numele si SSN-ul ...dar nici ei n-au acceptat foaia de extindere, desi... e emisa de acelasi guvern!!!!!

In februarie anula cesta mi-a venit acasa foaie ,de la Imigrari,cum ca-s programata pentru interviu pe data de 27 Februarie 2008, dar.... am trimis amanare...caci aveam due-date-ul pe 24 februarie...deci n-as fi putut sa merg.N-am primit de-atunci nici un raspuns.

Cum vad eu situatia: astept pentru o noua programare, merg la amprentat , pozat...asteptat sa-mi dea un alt GC cu numele de fata, apoi... merg iarasi la Social Security Administration...sa-mi schimbe numele, dupa care aplic iarasi pentru un nou GC ...cu numele nou?????

Sau e mai simplu sa: trimit pasaportul cu numele de fata...la Ambasada/Consulatul romanesc din Washington... pentru schimbare, astept sa primesc noul pasaport...si aplic direct pentru GC ???

Care ar fi cea mai rapida metoda, fetelor???
Cam cat ar lua schimbarea pasaportului,aveti idee?
E vreuna dintre voi care si-a schimbat pasaportul recent???
Astept raspunsurile voastre cu sufletul la gura, caci nu stiu incotro s-o iau.
Am nevoie de Driver License, caci cu un bebe mic acasa si sotul toata ziua la serviciu....


Sunt destul de in pom.
In ce-i priveste pe texani...eu nu ...exist ca persoana????Nu pot face nimic in statul asta, caci n-am documente (nu ce accepta ei, sa capat Driver License sau ID).

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Of Honey....
Felicitari pt bebe Andrew!!!
Noi suntem in aceeasi caruta :) .Eu nu inteleg un lucru, daca esti permanent resident de ce nu poti reinnoi GC? Si eu sunt si al meu expira dupa 10 ani dar cer reinnoire si gata.Deci numai cardul expira, nu si rezidenta.Incearca sa ceri din nou in card si spune-le ca foaia aia nu te ajuta cu nimic.
Eu nu pot sa ii inteleg pe oamenii astia, noi nu am avut probleme nici cu GC, mi s-a dat TX state ID numai pe baza cererii, a cert international de casatorie si a ID-ului militar.Dar si la mine toate astea sunt ori e numele de fata ori pe amandoua,numai ID-ul militar e pe numele de casatorita.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Adriana,offff.
Ai dreptate.... GC-ul a expirat, nu rezidenta.

Dar astia,in iulie 2007 in loc sa-mi scoata alt card,mi-au trimis foaia aceea...care nu mi-e de nici un folos aici.

Meeting-ul de pe 27 februarie 2008 pentru asta era,sa-mi reinnoasca cardul. Sa vada daca inca suntem casatoriti...sa nu fi fost casatorie falsa, doar pentru acte...

Treaba e ca, nu stiu cat de mult timp va lua.Si,eu as vrea sa trec toate documentele pe numele de dupa casatorie...ca sa stiu una si buna.

Sotul, care e o persoana foarte calma...s-a enervat si el de data asta.
Si cele mai urate ganduri sunt spre madama de la pasapoarte din Romania care nu mi-a luat dosarul in 2005.

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Asta e si dorinta mea sa termin odata cu actele astea pe diferite nume.Eu astept sa devin cetatean ca sa cer schimbarea de nume dar nu stiu cand voi aplica pt cetatenie....candva anul asta.
In cazul tau cred ca trebuie sa ceri din nou cardul indiferent de cat de mult dureaza pt ca foaia aia oricum e degeaba daca nu te ajuta la nimic.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput