FIV156

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Mihaele unde este aceasta manastire de care vorbesti?
E in zona Bucurestiului? Ca daca da, imi cam iau speranta ca voi ajunge curand.


Tot citind de punctii albe mi s-a nazarit o belea. Mie mi-a iesit luna trecuta estradiolul in ziua 2 sub limita minima. Are asta vreo legatura cu o posibila lipsa de ovocite? Sau cum sa traduc rezultatul?

Ma apuc de studiat, dar daca aveti voi vreo idee si ceva timp sa-mi explicati..... va pup



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

salutare
mihaele daca n-ai plecat inca si citesti mesajul sa stii ca astazi Prof Ancar nu e la Medsana,consultatiile de azi au loc maine deci maine(vineri) o sa aibe program de la 14 la 19

Eu azi de dimineaa inainte sa plec din Ct l-am sunat si mi-a zis sa nu ma duc azi ci maine daca pot sau sapt viitoare pt ca oricum nu se incepe tratamentul cu Z21 ci din ciclul viitor,asa ca sanse ar mai fi TEORETIC,(Teoria ca teoria da'practica ne omoara)
Am vrut sa intru mai de dimineata dar n-am avut lumina pana acum
Sper sa citesti si sa nu mai bati drumul de pomana.

pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Fetelor eu am facut FIV pe ciclu natural la giulesti.Nu stiu daca Cocei face fara Marinescu sau fara alt doctor.
Moni,un an nou plin de impliniri si sa dea DD ca anul asta sa-ti vezi visul implinit.
Normal ca nu am renuntat!!!!!,nici nu ma gandesc sa renunt pana nu reusesc sa am bebeul meu in brate!!
Iepurila,estradiolul asta staileste daca ovocitul este sau nu matur,in cazul in care nu ajunge la maturitate atunci ai punctie alba.Dar nu cred ca se face in Z2 a CM pt.ca in ziua 2 nu ai cum sa ai ovocit decat foliculi.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

mihaele esti o comoara...iti multumesc nespus de mult..acatistul il am,intr-o carticica...mesajele pe e-mail inca nu le-am verificat...oricum iti multumesc si pt.acatist...astept sa vii sa-mi spui ce ai facut cu programarea..pupici
maria_28 bine ai venit printre noi,si o sedere cit mai scurta la aspirante
alina_alexandra activeaza pls.PM-ul
ma duc sa gatesc si revin..pupici


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit;
a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

www.slide.com/r/fnRY8xtt2D_VUyFEmJByVOmyMTMOCB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">
iconita

www.politieanimale.lx.ro" target="_blank">SALVATI ANIMALELE SI VOTATI
www.photagious.com/slideshow?db570aedbf6afebfeb3c1f1197223805" target="_blank">zouzounaki licurici cu sclipici...
www.snowjoke.com/viewer.php?id=52333" target="_blank">LA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Cris86, sarumana de parere. Stiu ca valoarea din ziua 2 nu poate stabili ca voi avea sau nu ovocite. Dar e prima oara cand fac analiza estradiolului. Si stau si ma intreb daca nu cumva un start slab (aferent ziua 2) nu conduce la o evolutie slaba ulterior.

Probabil ca ar trebui sa repet analiza si in zile mai mari....


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

zozounaki, multumesc de primire....
nu stiu cum sa fac sa trec repede de primele 10 mesaje moderate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

si ca sa ne cunoastem mai bine va spun ca am 29 de ani, incercam proiectul bb de aproximativ 10 luni(nu f mult), dar ca sa nu pierdem timpul degeaba ne-am gandit sa facem niste analize. la cele hormonale ale prietenului meu(deci nu sunt maritata, dar pe cale de), i-au iesit prezenti anticorpi antispermatici. ca si numar de gigei sta fff bine. la prima spermograma 20 mil, iar acum dupa 3 luni tratament cu BU a ajuns la 80 mil. dar ca si viabilitate, motilitate......VARZA....
tratamentul dat de endocrinolog cu prednison nu a avut niciun efect, asa ca ne gandim din ce in ce mai mult la fiv...
vaic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Maria28 bine ai venit
Numai sotul are probleme?

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Zouzounaki multa bafta!!
Iana_Mari ce mai face Maruseea? tu ai inceput prgatirile de FIV??
Maria28 bine ai venit printre noi!

Eu am sunat si ieri si azi la Giulesti si se pare ca analizele mele: HepatitaC, B si restul infectioaselor inca nu erau gata, desi le-am facut pe 05.12.2007 Cred ca au avut o vacanta prelungita si cei de la laborator....


ne intalnim de martisor 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_28 spune:

iana mariiti multumesc din suflet pt pm, eu am o progrmare in februarie, in principiu am sa merg sa vad ce-mi spune totusi. eu din cate stiu n-am probleme, ce-i drept n-am facut controale f amanuntite pt ca am depistat problema la el. de ovulat ovulez, sapt viitoare merg sa vad daca am trompele infundate(nu mai retin cum se numeste procedura in sine). pana ajung la Cocei as vrea sa am si eu toate analizele puse la punct. oricum probabil ca tot la fiv vom ajunge, ca la mobilitatea asta extrem de redusa nu prea ne-a dat nimeni sanse natural.te pupic pe tine si toate fetele.

Mergi la inceput