FIV138

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Antosit mersi mult, nu sunt atat de documentata si am emotii, sper sa fie cu noroc.Iti doresc numai bine de data aceasta si sunt sigura k va fi bine, trebuie sa fie.
Cellu multumesc pt primire, te voi urma cat de curand la odisee.
Tuturor va doresc numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

BUNA seara fetelor,azi am facut a 2 a fiola de DIPHERELINE,si primele 2 GONAL,CE POT SA spun ca simt dureri in sani,o fi normal,nu e cam devreme sa apara simptome,si mai sunt si racita ma doare in gat,am baut multa apa,cred ca spre
3 litri,de ma inteapa si un rinichi,hai ca parca am 50 ani,da asa simt.,ma ingrijoreaza sanii,voi ati patit la fel?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

ysa26 ...bine ai venit printre noi...si asa cum iti ura si Antosit...o sedere cit mai scurta si fuguta la odisee
lucialu multumim frumos pt gindurile frumoase...acelasi lucru iti dorim si noi tie...sa devii mamica cit de curind
aurel_cris sa stai in patut sa ai grija de bebic
Adina1967 iar n-am apucat sa te sun...scuuzee am venit din nou tirziu acasa..sint prinsa de treburi(o sa-ti pove la tel)...incerc sa te sun maine...pupici
****va doresc tuturor,o duminica minunata****...pupici
mult succes fetelor in continuare


"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

ysa26 cind vei face fiv?acum in toamna?asteptam povestea ta...numai bine

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

la miezul noptii Zouzoule ,doar noi doua ce bantuim la astfel de ore pe aici

Eu sunt fara noutati.In continuare ma injectez cu mult spor,a devenit efectiv o rutina injectia de dimineata.Putin mai am si scap-11 zile.
Insa sunt tare in ceata si tare m-as bucura sa ma lamuriti si pe mine:in cazul ET cu embrioni congelati la ce ajuta estradiolul?cumva pentru endometru?

Nusy: cred ca pe 19 fac ET.Pe 17 merg la control si daca totul e ok(banuiesc ca dr s-a referit la endometru),atunci ramane pe 19.Tu cand incepi?

Cellu:sar'mana pentru galerie si iti doresc din toata inima o sarcina usoara in continuare si bb cumintel si sanatos

Aurel-cris:imi pare tare tare rau ca treci prin astfel de momente,insa ai incredere ca sigur DD are grija de tine si de bb mic

Relya,Mirela,CrisKla,Doris:sa veniti cu vesti bune!!!


Luck: ...imi pare taaare rau....

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

flori ca bine zici...numai noi bintuim pe aici
apropo de estradiol...cam asta face; mareste endometrul...eu am luat dupa punctie pastilele albe de estrogen...ai si tu de obicei endometrul mai mic?

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Zouzou:eu habar n-am cat am endometrul "de obicei" .Asta pentru ca,asa cum am mai spus,doctorilor de aici le scoti informatia cu clestele In timpul fiv-ului(in iunie) nu am obtinut nici o informatie de la ei,oerice intrebari le-as fi pus erau de neclintit...Acum chipurile si-au mai dezlegat gurile si asa am aflat si eu ca data trecuta am avut endometrul de 11.
Eu iau acum Femanest cate 1 pastila/zi si peste cateva zile maresc doza la 2/zi,apoi la 3/zi....

Tocmai am aflat astazi de la o colega,ca o vecina de-a ei are gemeni de 2 ani dupa un fiv cu echipa de medici cu care fac si eu si ca acum se pregateste de un ET,ca are 5 puiuti la congelator

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ysa26 spune:

Zouzounaki mersi pt primire.Peste 2 saptamani dak imi ies analizele ok, incep tratamentul.Tutu mi-a spus k intr-o luna jumatate dak totul decurge bine fac ET.
Povestea mea nu difera prea mult cu altor fete.Incerc sa raman gravi de aproape 4 ani, am schimbat vreo 3 dr, pana am ajuns anul trecut la Tutunaru.La analize nu s-a gasit nimic, dar in urma laparoscopiei ,pe care am facut-o pe 27 iunie, s-a descoperit k am endometrioza la nivelul sacului Douglas si trompa dreapta infundata.Nu am vrut sa fac dipherilin, am urmat tratament homeopat 3 luni si nimic, nici urma de sarcina.Asa k m-am hotarat sa fac FIV cat mai repede, n-as vrea sa treaca si anul asta in zadar.
Mult succes tuturor fetelor, sa dea D-zeu sa ne indeplinim visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Ysa:bun venit iti spun si eu si-ti doresc din toata inima sa fie fiv-ul norocos si sa fii mamica cat mai curand

Flori

------------------------
Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata.


Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

flori endometrul de 11 este super bun...citeodata parca e mai bine sa nu stii nimic...parca te scuteste de griji...si eu de data asta pt fiv3 nu mi-am mai facut nici o analiza(am sa-mi repet doar aceea pt toxoplasmoza pe care ultima data am facut-o in vara asta)tocmai ca sa nu ma mai stresez atita...daca imi este scris sa am bebe voi avea...eu am avut mereu endometrul mic..la punctie il aveam de 6,5,dar luind pastilele albe de estrogen,mi-a crescut pina la ET la 11...haide Flori,asa te vreau optimista, gindind pozitiv...si vei reusi
ysa26 cu cit mai repede cu atit mai bine..iti doresc din suflet sa reusesti din prima

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

www.slide.com/r/IKu2kAsImz-u2VovpRqcSJA0BEUza-Al?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank">me...

Mergi la inceput