FIV138

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

kora
nu.nu mia dat sa fac nici o analiza pana akum.mia dat doar marvelon si mia zis ca la 2 saptamani de cand iau pastilele sa merg iarasi la el.ivf il fac in cipru nu in romania si de asta intrebam,chiar asa mult dureaza?credeam ca mai putin dar in fine ,asta e.conteaza virsta?daca este sub 30 procesul este mai lung?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

IOANA imi pare sincer rau .

Tin din nou sa multumesc la toate fetele astea inimoase care imi sunt aproape mie si celorlalte fete care sunt in focuri.

Vad ca aveti vise erotice noaptea fetelor, eu sa dea DD sa raman ca-i fac o poza cu dansa si cu aia ramane pina nasc, de frica sa nu pateasca ceva. In fond un pic de sacrificiu pot sa faca si ei nu?

Eu asa cum v-am zis am un embrion mai micut de 4 celule(dar viteaz, mi-a promis ca o sa tina cu dintii de burta lui mami sa nu alunece) si aveam cu o zi inainte de punctie endometru de 13. As vrea sa stiu cat de mult influenteaza endometru?

Eu nu am reusit sa stau numai in pat ca inebuneam dar nu am facut excese. Azi a trebuit sa merg la medicul de familie ca nu mai avam progesteron inj. Apropo de progesteron eu am fundul dupa doar 6 inj. plin de noduli si vanatai asa vi se intampla si voua sau tipa care imi face injectiile e incompetenta? Nu de alta da mai am de facut minim 11 inj. si nu stiu unde o sa mi le mai faca.

Mie mi-a dat sa fac 1/2 fiola de 100 ml progestron pe zi si cealalta jumatate trebuie sa o arunc. Vi se pare deajuns sau mai bine sa o fac toata. Ar putea dauna daca-i mai multa? ZOUZOUNAKI mi-a zis ca in baza analizelor dr. decide cat sa faci. Eu tin sa precizez ca in ziua ET eram 6 fete care am facut si la toate ne-a dat aceeasi doza de progestron. Nu pot sa cred ca toate aveam analizele la fel. daca stie cineva sa-mi raspunda va rog. deja e unul singur(embrion) nu as vrea sa-mi reprosez ca din cauza asta nu a prins.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elam70 spune:

Kora - iti multumesc pentru lamurire in ceea ce priveste protocolul scurt. Nu sunt la primul FIV am mai facut si in martie dar DD nu m-a vrut asa ca acum incercam din nou. Atunci am avut un alt protocol. la inceput am avut 10 zile Dipheriline si dupa CM am avut inca 10 Dipheriline + Menogon. Problema din pacate este la sotul meu in principal, dar nici eu nu m-am last mai prejos la prinul ET deoarece nu am avut de cat 2 foliculi. Procedura o fac la Giulesti iar ca medic o am pe dr. Cocei + dr. Niculescu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelais spune:

Cellu multumesc pentru sfat! L-am urmat si m-am luminat. Va spun si voua poate ajuta cuiva, candva. Asadar Z4 de stimulare am facut eco (ca asa am vrut eu nu pt ca era nevoie) si dr. (nu cel cu care fac FIV) mi-a spus ca am un folicul de 17 mm altul de 14 + inca 2 de 12. Era sa lesin. El fericit ca totul este foarte bine eu disperata ca pana in ~ z11 o sa crape foliculii sau mai degraba eu. El nu pricepea ce am asa ca mi-am luat poza si-am plecat cam aiurita. Am sunat dr. meu care spune ca asa ceva este imposibil. Eu ma uit la poza si zic ca asa scrie. Am masurat si cu rigla (nu da exact dar pe aproape...ce stiu eu daca se pot masura asa ). Dr. zice : n-a masurat corect, n-a luat diagonalele...mie imi pica fisa in sfarsit : a masurat distanta cea mai lunga intre 2 puncte ale unui folicul. Mi-am cerut scuze pt deranj si am reinceput sa calculez. Concluzia este ca cel mare pare in jur de 10 mm. Habar n-am cum este dar nu vreau sa ma mai stresez ca-mi pocneste si capul pe langa altele.
Cellu bafta multa, sa fiti sanatosi!
Felicia iti spun si eu La Multi Ani! Nu ne cunoastem dar o urare sincera e o energie pozitiva iti doresc sa-ti implinesti visele.
Diana, am citit ca ai fost la eco si ca esti OK. Sper sa fie bine pana la sfarsitsi asa cum vrei tu
Kineta, si eu ma tratez de sinuzita si mananc fagure cu miere si aplic tampoane cu bitter suedez pe frunte (inainte de aplicare folosesc crema de galbenele). Mai folosesc un spray cu antibiotic. Sper sa-ti treaca repejor.
Ioana imi pare tare tare rau pentru tine. Am citit istoria ta. Iti doresc sa ai puterea sa treci usor peste esec, sa fi puternica si sa pana la urma sa reusesti.
Fetelor m-am mai stresat si cu potentiala lipsa de frichi de 9 luni. Asa ceva n-am luat in calcul. Tb sa meditez. Incep acu'
Va pup pe toate. Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FELICIA,OT CE ITI DORESTI SA SE INDEPLINEASCA,, adelais

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Felicia: La multzi ani shi sa-tzi ajute Dumnezeu in tot ce tzi-ai propus.Fetele: luni am histeroscopia. Cat se da la medic???? Help! Eu histeroscopia de anul trecut am facut-o in timpul laparoscopiei, asha ca acum sunt putzin in ceatza. Doctora a zis ca nu se face anestezie, ca e mai ushor decat la HSG, asha ca....ashtept s-o vad shi p'asta. Daca shi asta iese bine, reincepem inhibarea in jur de 27 oct.
Pupici.

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelai_lorelai spune:

Dragelor, vin si eu cu noutati.Azi am fost la Giulesti, in z9 de stimulare ,ovar drept 6 foliculi intre12/14, ovar stang 7 intre 14/16, endometrul 10,5.Sambata merg din nou, mi/a mai dat medicatie pana vineri ,inclusiv.Punctia posibil luni.Va tin la curent, oricum.Ideea e ca dupa ultima IA ,cand sotul a avut 4000 dupa centrifugare, Cocei a hotarat sa facem ICSI,azi mi/a spus. Si ma ingrijoreaza deoarece el nu avea probleme.Luni refacem si spermograma.Va pupicesc pe toatele, fara de exceptie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Fetelor, va multumesc din suflet pt urari! Criss86, Valeria, Cellu, Mirelus, Aurel_cris, Kitty, Dany, Aly, Kinetta, Adelais, pai de la atatea urari si ganduri bune v-au auzit si bebicii mei si au promis sa ramana in burtica 9 luni! sa ca ii voi spune sotului ca "ne vedem" la anul!


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Felicia

iti doresc multa sanatate , sa fii iubita si sa dea DD ca noul an sa iti aduca mult dorit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Felicia, multi ani fericiti, sanatate si bebici frumosi si sanatosi!

Mergi la inceput