FIV 123

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

salutari fetelor!

am nevoie de ceva informatii si voi sunteti experte in domeniu:ce stiti despre FIV cu donator?

ma intereseaza pt o prietena si as vrea sa aflu de la cele care au trecut prin asa ceva!

mamica de Daliana-Ioana(02.05.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

pussi felicitari pentru pereche si!!! Sarcina usoara in continuare!

Adhnana 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iazminn spune:

Buna fetelor.Stiti cumva, exista vreo analiza pt a depista daca poti sa tii sarcina? Intreb acest lucru deoarece la primul FIV am avut BHCG 17 la 2 sapt( deci eu cred ca s-a prins dar s-a oprit din evolutie). Stiti ceva despre acest lucru? Ma gandesc ca la toamna sa mai incerc un al 2 lea FIV si as vrea sa fac aceasta analiza sa vad daca pot sa tin sarcina sau nu.La mine probl e sotul care are oligospermie, mie mi-a zis dr ca nu am nimic, dar totusi nu inteleg de ce s-a oprit sarcina din evolutie, ca doar nu a mai fost vina sotului intru-cat s-au dezvoltat embrionii.Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:

Salut, dragele mele!

Aveti idee cat poate intarzia CM-ul 2 dupa FIV?

Primul CM a venit la fix, din pacate, dar am senzatia ca urmatorul deja intarzie. Depinde de tratamentul urmat pt FIv? Eu am facut Diphereline 0.1 (23 fiole) si Gonal - f (20 fiole).

Va pup,
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Kitta ma bucur ca ai reusit sa te intalnesti cu Mr M . Sa ai incredere in el. Poate la toamna ne intalnim pe coridoare la Giuly.
Moana ca de obicei inspirata si plina de ghidusii.
Bafta fetelor in tratament
Gravidutelor in curand se apropie ziua cea mare: Andicu, Lachi, Aniast, Sheri.
va pup pe toate cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Kitta ma bucur ca ai reusit sa te intalnesti cu Monseniorul Sa ai incredere in el .
MOana plina de ghidusii ca de obicei.
Danylao te asteptam cu vesti bune.
Gravidutele veterane mai au putin pana la marea intalnire Andicu, Lachi, Aniast, Sheri.
Bafta fetelor ce sunt in tratament.
cristinici

''Niciodata sa nu te simti rusinat ca ai incercat si n-ai reusit,pt ca acela ce nu a avut esecuri inseamna ca nu a incercat vreodata''O G Mandino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Miki01daca CM 1 dupa FIV ti-a venit la timp, nu stiu de ce iti intarzie CM2. Normal nu ar trebui. Ia vezi sa nu se fi rezolvat problema.....
Bonsaidespinde despre ce fel de donator este vorba: ovule sau sperma. In ambele cazuri, prietena ta se poate adresa la Med New Life. Le place la nebunie sa ofere donator (sia au posibiliattea in ambele cazuri) cand ceva nu merge bine.
Alina_Alexandra FIV cred ca va fi in Septembrie. Acum sunt 2 luni pe AC. Oricum ca muritor de rand programarile se reiau la inceputul lui Septembrie, deci va depinde de CM tau, etc. Profu nu se supara daca ii spui ca ai avut o tentativa la MNL (eu am rezistat la 3!) si in final a admis ca s-au mai reintors cazuri de pe la alte clinici la Gily, asa ca NO PROBLEM! Uite nr. meu de tel ca avd ca nu ti-ai activat PM-ul: 0723567760.
Vezi ca ceva nu e regula cu endoemtrul ala al tau de 0,....ceva. Cred ca ai retinut aiurea, mai intreaba dr. la urmatoarea eco de cat este si la fel fii atenta la foliculi ce dimensiuni au. Cand faci urmatoarea eco?
Mirela_1nu fii tu asa de sigura de organismul meu ca la cat l-am bombardat aiurea anul asta poate o fi luat-o razna!
Danyalocand faci testul? Pana vineri ai un rezultat ca poate se transforma intalneala in peterece cu felicitari, masa si dansuri......Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Mada, merci, ma gandeam eu ca trebuie sa le fac intr-o anumita perioada.
Kitta, lasa ca-l lasi sa se odihneasca un pic si o sa fie bine. La toamna ne facem injectiile in grup.
Miki01, mie mi-a venic CM2 la 50 zile de la CM1 dupa FIV. Ce-i drept CM1 a fost o ciudatenie, o singura zi de rosu intre saptamani de pete maronii. Si dupa acest CM1 am luat si duphaston 10 zile cica sa-l regleze. Insa l-am tot astepta de-mi zicea dr sa fac totusi si-un bhcg. N-a mai fost cazul ca a venit intr-un sfarsit. Acuma nu stiu de ce a intarziat atat, o fi fost efectul duphastonului sau al injectiilor de la FIV. Sunt curioasa cum vine al 3-lea. Dar ca sa fii impacata fa totusi un bhcg.
Alina Alexandru, daca erau 8mm in z. 6, stai linistita ca e OK. Eu in z. 9 aveam unul de 10mm si doi mai mici de 7 si 6 parca. Si endo de 7mm. Si am facut stimulare pana in z 13, cand cel de 10 a ajuns la 18mm, cu endo de 9mm.
Iazminn, sa stii ca poate fi si vina spermatozoizilor. Chiar daca s-au dezvoltat embrionii, la un moment dat ei se pot opri din evolutie si din cauza materialului genetic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Miki: shi mie primul a venit ok, al doilea la 45 zile... Deci, dereglarile sunt in top!
Fetelor, ma primitzi shi pe mine vineri??? Doar ca eu habar nu am de locatzie... Please, PM me, shi spunetzi-mi shi mie.... Please, please, please!
Eu am fost vineri la Dracea, in ziua 3, chistul se micshorase, dar nu disparuse, am dat fugutza repede la Medsana shi am facut estradiol+progesteron, a doua era buna, estradiolul cam mare, ceea ce a dus la concluzia ca tre' sa iau Marvelon 1 luna shi lasam ET-ul shi cei 5 bebei sa mai zaca inghetzatzi pana in septembrie... Asta este... Deshi eu speram ca in sept sa incep FIV 3, ca in ashtia mici congelatzi nu imi pun prea mari sperantze.
Pupici la toata lumea!!! Shi vreau shi eu vineri!

Aly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kitta, probabil MNL nu a fost pentru tine, oricat te "incapatanai" sa faci acolo FIV-urile. Sa dea DD ca prima incercare la Giulesti sa fie reusita.
Mirela, eu stiu ca se face in primele 10 zile ale CM dar sa nu mai fie strop de sange.
Andrao, imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplat. Eu cred ca ai avut un mare ghinion. Altfel nu-mi explic. La mine a mers de fiecare data bine (s-au format embrionii) si bineinteles sa nu uit ca am si reusit. Raman de data asta pe Cj si sper sa fie ultima.
miki, eu am avut intarzieri si in prima luna (45 zile) si a 2-a luna(31 zile), acum astept al 3-lea si sper sa fie la 28 zile. Nu degeaba se recomanda pauza intre FIV-uri minim 2-3 luni.
alina, si eu zic ca stai bine.Dar daca cresc mai incet (si la mine asa a fost) pot sa-ti prelungeasca perioada de stimulare cu inca cateva zile.
aurel_cris, iti tin pumnii pe marti. Nu te speria daca sunt doar pete bejulii. Eu le-am avut in ziua 9 de Et si a fost bine.
iazmin, la valoarea aceea au avut o tentativa de prindere. Dar, din pacate, 30% din sarcini sunt pierdute cu explicatia ca exista o selectie naturala. Nu renunta.

Monica

Mergi la inceput