FIV 123

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Aurel_cris te asteptam cu o valoare BHCG mare. Bafta multa!
Valentina bine ai venit si mult succes!

Adhnana 23 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada.P spune:

Kitta mi-era teama ca n-ai citit ca se amana intalneala si ma pregateam sa te sun... Histero, eu m-am hotarat sa fac ca sa nu zic ca nu am facut-o si pe asta. Dr a fost de acord, dar sotul meu spune in fiecare zi ca o fac degeaba. Sunt foarte curioasa ce-o sa-mi spuna. Mi-am luat si caseta sa-mi inregistrez.

Luck imi pare rau ca ai intrerupt tratamentul. Iti tin pumnii pentru data viitoare.

toate FIV-oasele, fara exceptie!

Andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Multumesc de lamuriri fetele!
MRL,de la care farmacie ai luat compensat?Scrie-mi pe Pm daca aici nu vrei!Sar'mana!
Deocamdata ma duc pe 26 la Cocei,sa vedem ce parere isi da si por'ma continui cu analize si ce mai vrea!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athy spune:

buna ziua fetelor va multumesc pentru raspuns.Eu sunt din bucuresti si am 35 de ani problema mea a inceput in urma cu 6 ani.De 4 ani merg la dr Marinescu de atunci iau cycloproginova si pentru ovulatie ov-mit si acest ultim medicament mi-l da atunci cand merg la el si ii spun ca nu mai am varsta si rabdarea necesara sa astept pana imi da un tratament mai puternic cu toate ca spune ca solutia ar fi fiv dar cand si in ce fel chiar nu stiu dupa 4 ani asa ca am hotarat sa ma interesez de un medic mai uman.VA multumesc si va doresc multa sanatate si bebei frumosi si sanatosi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MADALINA esti o dulce m-ai facut sa zimbesc,nu stiu de ce dar eu nu prea cred ca am reusit,sa nu ma bati.Ma bucur ca esti bine,pupici pt bebelus si mami.
ADHNANA sa dea DD sa vin,pup mamica si baietulul mamei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Aurel_cris ,ladyxe,bebi_f si tuturor care sunt in asteptarea "verdictului" va urez bafta multa si DD sa fie cu voi!
Ladyxe speranta moare ultima,e cam ciudat sa vina CM atat timp cat pui utrogestan,poate aveai nevoie si de progesteron injectabil,dar pana nu faci bhcg nu are rost sa ne hazardam cu presupuneri,eu iti tin pumnii in continuare!

Fetelor VERET a facut punctia si au rezultat 8 ovocite,iar sambata va avea ET cu dr. T + Matei la Sabyc.Sa ii tinem pumnii si ei!Bafta VERET sa vii cu vesti bune!

Fetelor care veti incepe startul dupa efectuarea analizelor,sfatul meu e sa intrebati din timp cu ce medicamente se va face tratamentul si sa vi-l procurati din timp,doctorii stiu cu ce medicamnete veti face ,dupa analize se stabilesc doar dozele,sau daca doar dupa analizele din zi 2 de CM va dau tratamentul exact se poate amana cu o luna....eu de pe acum imi strang toata medicamentatia desi FIV-ul nr 2 am sa il fac doar in septembrie-octombrie,dar nu sunt genul sa ma las pe ultima 100 de metri....Bafta tuturor!

Am vazut-o aseara pe Bahmuteanca la Sabyc la dr. Miciner la ecografie.....si ea a avut ceva probleme cu sarcina la inceput si a luat pana acum Gestone ( progesteron injectabil din Anglia) asa ca fetelor progesteronul injectabil e bun si necesar( desigur, nu e totul),asta e parerea mea.

Va pup si va doresc toate cele bune tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Buna fetelor!
Aurel_cris ,ladyxe,bebi_f si tuturor care sunt in asteptarea "verdictului" va urez bafta multa si DD sa fie cu voi!
Ladyxe speranta moare ultima,e cam ciudat sa vina CM atat timp cat pui utrogestan,poate aveai nevoie si de progesteron injectabil,dar pana nu faci bhcg nu are rost sa ne hazardam cu presupuneri,eu iti tin pumnii in continuare!

Fetelor VERET a facut punctia si au rezultat 8 ovocite,iar sambata va avea ET cu dr. T + Matei la Sabyc.Sa ii tinem pumnii si ei!Bafta VERET sa vii cu vesti bune!

Fetelor care veti incepe startul dupa efectuarea analizelor,sfatul meu e sa intrebati din timp cu ce medicamente se va face tratamentul si sa vi-l procurati din timp,doctorii stiu cu ce medicamnete veti face ,dupa analize se stabilesc doar dozele,sau daca doar dupa analizele din zi 2 de CM va dau tratamentul exact se poate amana cu o luna....eu de pe acum imi strang toata medicamentatia desi FIV-ul nr 2 am sa il fac doar in septembrie-octombrie,dar nu sunt genul sa ma las pe ultima 100 de metri....Bafta tuturor!

Am vazut-o aseara pe Bahmuteanca la Sabyc la dr. Miciner la ecografie.....si ea a avut ceva probleme cu sarcina la inceput si a luat pana acum Gestone ( progesteron injectabil din Anglia) asa ca fetelor progesteronul injectabil e bun si necesar( desigur, nu e totul),asta e parerea mea.

Va pup si va doresc toate cele bune tuturor!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Fetelor, ma ajutati, va rog cu un raspuns la intrebarea: analizele hormonale din z. 2 dupa ce am luat o luna AC sunt relevante? Ca ma bate gandul sa refac maine analizele si poate sa imi stabileasca pe baza rezultatelor schema de tratament.
Multumesc mult!

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MNK spune:

Adina1967,
Parerea mea e ca ar trebui sa stai linistita din moment ce ai reusit sa obtii sarcina.Hai sa-ti povestesc ceva pe cat de incredibil pe-atat de adevarat.In urma cu 5 ani sora mea a nascut,iar in camera cu ea mai era o fata care nascuse si a carei mama,de 57 ani era internata o data cu ele ca sa-si scoata un fibrom.Femeia stia ca are fibromul asta,dar nu era din oras si nici nu venea prea des la medic.Asa ca,odata ajunsa pe masa de operatie,medicii au vazut ca mai are si un bebelus de 7 luni,pe langa fibromul de care stia.Va dati seama ce SURPRIZA???????????Bineinteles,i-a fost extirpat fibromul,dupa care a urmat nasterea copilului.Ganditi-va ca a venit sotul ei sa-si vada nepotul(de care stia ca se nascuse)si sotia,pe care o stia operata de fibrom,iar asistentele i-au pus in brate atat nepotelul cat si fiul,un copil perfect sanatos!Ce ziceti,e mare puterea lui D-zeu,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Multumesc de lamuriri fetele!
MRL,de la care farmacie ai luat compensat?Scrie-mi pe Pm daca aici nu vrei!Sar'mana!
Deocamdata ma duc pe 26 la Cocei,sa vedem ce parere isi da si por'ma continui cu analize si ce mai vrea!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata





valentinag, ti-am trimis un PM. As fi scris si pe forum adresa farmaciei dar cred ca regulamentul nu imi permite sa fac reclama. Pupici si mult succes!

Mergi la inceput