FIV 120

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Nusy poate e totusi de la implantare,nu te speria
Rubia eu iau 1tb acid folic/zi,o fiola de 100mg progesteron injectabil si 4 utrogestan, 2dimineata si 2 seara.Utrogestan nu mi-a recomandat dr dar il iau de la mine putere.Cat ai avut endometrul de ti-a dat cycloproginova?Eu l-am avut 13.Bafta multa in continuare
toate FIV-oasele

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana,Rubia,Madalina: Nu stiu ce sa mai cred, ca mai devreme iar am sangerat putin si acum ma doare si burta ca la CM.Nu vreaaau!!!

Fetelor,mai stiti vreun caz la care sa-i fi venit CM asa repede,la 8 zile dupa ET?

Miki01: asta e tratamentul care se da la Giuly pentru sustinere,cel putin la primul FIV.Si eu la fel am. Nici un doctor nu prescrie efectiv progesteron injectabil deoarece la noi in tara nu se mai produce(deci,teoretic nu se mai foloseste).Fetele au facut inj.(inclusiv eu),urmand modelul din alte tari iar procurarea a fost destul de dificila,din tara respectiva( de exemplu eu l-am luat de la Szeged,m-a ajutat o fata superdraguta).Deci,il luam de capul nostru, eventual cu acordul dr.,dar nu pentru ca-l prescrie dr. Si,da,poate fi motiv de neprindere daca stai prost cu progesteronul,iar cel furnizat de utrogestan nu e suficient.Pupici si multa bafta la ET-ul urmator!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chiara spune:

nusy, asa am patit si eu la primul fiv, sangerare putin si dureri ca la ciclu, care au tinut cateva ore. l-am sunat supersperiata pe dr. zadori care m-a linistit spunandu-mi sa continui tratamentul cu utrogestan si sa nu imi fac griji. testul de sarcina din sange a fost pozitiv dar din pacate embrionul s-a oprit din evolutie in cazul nostru. eu zic sa te relaxezi, sa continui tratamentul cu progesteron si sa ai incredere ca va fi bine. eu cred ca va fi bine pt. tine. tin pumnii pt. ziua cu testul, sa dea DD sa fie asa cum presimt eu, ca vei fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Chiara: Multumesc pentru incurajari...esti o scumpa. Imi dai speranta...mai ales ca deocamdata vad ca nu mai sangerez...am fost acum si am facut si gravibinonul.Maaamaaa ce doare!!!! Mult,mult mai rau decat progesteronul.Uff! Sper sa fie bine pana la urma..nu va spun ca merg din 10 in 10 minute la baie sa ma "controlez".
Mi-au trecut si durerile de burta,dar am si luat un No-spa.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Eu nu am nici un simptom iau cate 1 no-spa si cate un supozitor Ucosin dimineata si seara preventiv,azi sunt in a treia zi de la ET si vreau sa ies din casa ca nu mai rezist,daca e sa se prinda se prinde si dc stau lemn in pat si daca ma plimb putin fara efort,eu oricum nu-mi pun sperante deloc in acest ET.
Va pup pe toate.

Madalina
calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Felicia spune:

Buna seara fetelor,
Sunt o veche colega de suferinta care incearca de 4 ani sa faca un bebelus fara nici un rezultat.
Anul trecut in mai am incercat sa fac un FIV cu dr. Marinescu, din pacate nedus pana la capat din cauza ca nu am avut nici un ovocit din cei 9 foliculi pe care i-am avut.
Acum m-am hotarat din nou sa fac FIV, cu acelasi medic, dr. Marinescu la Giulesti.
Ca sa mai scutesc din timp, pentru ca programarea mi-a fost facuta abia pe 21 iunie, asta este a doua luna cand iau anticonceptionale si as vrea sa-mi fac toate analizele pentru FIV cand ma duc la dansul, sper sa apuc sa fac si eu FIV inainte de perioada de concedii.
Stiti cumva cand intra dr. Marinescu in concediu?
Credeti ca este ok sa ma duc cu toate analizele la dansul?


Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Nusy eu cred ca semnele sunt bune, multe fete au spus ca au avut pete in zilele 8,9 de la ET si au fost de implantare. De CM nu cred ca poate fi vorba acum, la 8 zile de la ET. Stai mai mult in pat si nu-ti mai face atatea griji, ia eventual si magneB6, te ajuta sa te relaxezi un pic. Tin pumnii!
Madalina28 nu te mai gandi iubita ca l-ai facut degeaba, ai incredere in sansele tale! Eu tin pumnii stransi si apropos si eu voi face testul tot pe 05.06., asa ca ne tinem de manuta, cu putin mai mult optimism, da???

Vreti sa-mi votati pisoiul meu pe nume TOMI ? E inscris in concursul Whiskas, are 9 luni si adora sa stea pe tastatura calculatorului. Il gasiti la pag.28 http://www.whiskas.ro/concurs-pisica-lunii.html


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alexandra spune:

Delfi, Marrina, Nusy, Monica, multumesc mult pentru raspunsuri .
Marti ma duc la eco si nu plec de acolo pina nu ma lamuresc cu toate.
Delfi, multumesc de incurajari pentru MNL, mai ales ca am ramas cu un gust amar dupa ce mi-au schimbat programarea de iunie pentru iulie. Nici acum nu pricep de ce mi-au zis iunie pentru ca apoi sa constate ca fetele au inceput stimularea in timp ce eu eram la CM... Sper totusi sa fie bine si multumesc inca o data.
Zouzou, o sa fie bine !

Va doresc un week end placut!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Nusy,Madalina28,Carry,Rubia,Ioanatugs,Adina1967

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Alina_Alexandra Doamne ajuta!

"A-I multumi lui Dumnezeu cānd vāntul este prielnic pe mare nu este ceva deosebit; a-I multumi īnsa cānd este furtuna, atunci se arata adevarata recunostinta."

"Fii totdeauna cu Dumnezeu, daca vrei ca Dumnezeu sa fie totdeauna cu tine."
*Sfantul Ioan Gura de Aur*


www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page
www.tickercentral.com/view/8d3t/6.png" target="_blank">in asteptarea minunii

Mergi la inceput