FIV 120

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

CIARLI felicitariiiiiiiiiiiii
OFF TOPIC scuze
MONILAND ea am platit pina la aeroport cam 50 RON cu taxiul,ca timp daca este liber ajungi mai repede de o ora si jumatate dar daca prinzi trafic..........Acum depinde si la ce ora ai tu avionul oricum distractie placuta si nu lua taxi din fata garii ca te jupoie de bani.Pina la Baneasa sa taxeaza tarif normal de la Baneasa pina la Otopeni te taxeaza cu 2,5ron pe kilometru(sper ca am scris corect ca bani astia noi si vechi ma streseaza pt ca eu daca tot plec din tara nu m-am obisnuit cu ei).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

MADALINA 28 ma bucur ca totul a decurs bine,iti tin punmii,ai grija de tine si pe puisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Ciarli, FELICITARI!! Deci se poate sa mai avem si reusite! Bravo, sarcina usoara si la termen!
Aurel Cris,
Off topic!
Moniland, iubita, nu stiu cat costa dar intreaba din curiozitate un taximetrist si vezi ce-ti spune, sau suna la o companie de taxi.
Andrada ne vedem maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madlen spune:

Ciarli, felicitari! Sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos!
ladyxe, ti-am trimis un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Anca, Madlen, Dream, Rami:

Madalina: felicitari pentru embrionasi,sa ramana in burtica lipiti!

Ciarli: felicitari! Asadar,nici tu n-ai avut niciun simptom...

Rubia: curaj!

Cellu si Mr.Cellu: sa va traiasca inimioara!!!Insanatosire grabnica sotiei!

Eu ma simt foarte bine acum,mi-au trecut aproape toate(mi-a mai ramas doar o mica umflatura la mana de la tromboflebita,pe care inca o tratez,dar e muuult mai bine).Azi am stat mai putin in pat...nici un simptom la orizont( exceptand sanii,dar asta cred ca e de la progesteron)...Azi m-am apucat sa sun pe la laboratoare sa vad care face BHCG....stupoare...doar doua laboratoare si alea cu rezultatul dupa 10 zile.Adica,daca recoltez marti,abia saptamana urmatoare,joi,imi dau rezultatul...asta pentru ca trimit la Bucuresti sa se prelucreze,caci nefiind cerere ei n-au reactiv...Offff! Inseamna,ca daca vreau sa fac testul trebuie sa vin marti la Giuly,sa-mi dea rezultatul in aceeasi zi( oricum marti avea sotul drum pentru o problema la Buc.,asa ca...voi mai face si eu inca unul,desi tare mi-e groaza 4 ore dus,4 intors).Iar trebuie sa plec de la 2 noaptea,ca sa fiu dimineata la spital...Asta e!

pentru toate fetele si multa bafta la FIV tuturor!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

NUSY ma bucur ca te simti mai bine,deci marti vi in Bucuresti ce repede a trecut timpul,iti tin pumni.Eu marti ma duc la echo la Giuly sa vedem cum stau.
ALDOLINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelia spune:

Fetelor, sunteti extraordinare. Cuvintele voastre chiar vindeca ranile
Aldolina iti multumesc pentru cuvintele frumoase
Felicitari Cellu, felicitari Ciarli, sa va traiasca bebelynii!
dream1971 multumesc de incurajari. . Sa ai grija de tine si de bebel, si sa ajungeti sa va bucurati de el si cu el.
delfi uite si de la mine
zouzounaki tu cum mai esti? Hai, capul sus, da mana incoace si sa le ajungem pe fete din urma.
Madalina28 Da Doamne sa se lipeasca bine bine puiutii.
danyalo bafta cu stimularea
Nusy, rubia sa dea DD sa fie cu noroc. S-auzim in cateva zile vestea cea mare. Doamne ajuta! Nusy, cum mai esti, "babutzo"? multe mai sunt pe capul tau, mititica de tine.
aurel_cris succes, draguta, cu stimularea.

Azi au incercat uratzii sa vina, dar vad ca au batut in retragere, deocamdata. Voi ce ziceti, (ma gandesc ca la mine la fost hiperstimulare-din mom. ce am avut 19 foliculi), o sa fie nevoie de 1-2-3 luni de pauza pana la urmatorul ET? Sunt nerabdatoare, ca ma asteapta 9 embrionasi dragalasi!

Pupici multi tuturor.
Angelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Angelia: ma simt foarte bine acum. Nu cred ca trebuie sa astepti 3 luni sa faci ET-ul.Lasi un ciclu dupa acest FIV si urmatoarea luna cred ca poti sa-l faci( parca asa a facut Sheri,din cate stiu).

Aurel: in cazul asta,poate ne vedem la Giuly.Eu trebuie sa fiu la ora 7.30.Pupici!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

nusy tu cand faci BHCG martea asta care vine?
ca mie mi s-a zis pe 04 iunie sa ma duc sa-l fac.

cand ai facut tu ET?(eu duminica pe 20 mai)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Feteloram ineput si eu azi tratamentul. Noroc ca am sunat la MNL sa le zic ca mi-a venit azi CM, ca erau oarece neclaritati pt. mine in schema de tratament. Si noroc ca am sunat ca au zis sa incep cu Diphe de azi 1/zi, iar pe 30 sau 31 la control. Sa vedem ce o fi de data asta!
Va promit ca citesc din urma!

Mergi la inceput