8 martie sau 7 zile de minuni pamantesti

8 martie sau 7 zile de minuni pamantesti | Autor: miri_mik

Link direct la acest mesaj

e linistit, infasurat in pledutul albastru senin, un pumnulet strans, altul deschis spre lume, scufundat in vise cu spiridusi probabil...
si nu-mi vine sa cred. sunt mamica. de 7 zile si 7 nopti. un fel de basm pe care il traim si eu si tatal lui si ne tinem din cand in cand respiratia ca nu cumva sa se piarda magia...
si-apoi imi amintesc secvente dureroase dinainte de nastere, lacrimi si disperare, si apoi speranta...si apoi primul lui tipat. timid, chinuit. l-am zarit o clipa si-apoi l-au smuls de langa mine. dar mi l-au adus inapoi dupa o ora cand s-au convins ca puiutul meu se lupta pentru viata lui si era decis sa faca fata greutatilor chiar din prima ora de viata cu curaj.
bruno alexis a venit pe lume, imi spuneam, ca un fiu de zmeu:) l-am nascut 3 zile si 3 nopti, m-am chinuit in 48 de ore de travaliu indus, in doua etape, si in final, dumnezeu sa binecuvanteze medicul care a decis: cezariana:) nu comentez opinia medicala, nici nu imi exprim frustrarile, dar poate ca se putea scurta putin agonia.
a trecut. n-am uitat, dar a trecut, sunt mamica, de 7 zile si 7 nopti:)
si am sa va fac o urare fetelor, sa ne dea domnul putere si sanatate sa ne iubim puiutii, sa ne bucuram de bucuria lor, de fiecare zambet de fiecare smiorcaiala sau mutritsa curioasa;sa fim iubite si sa iubim.. si indiferent de felul in care ati adus sau veti aduce pe lume copii va felicit din tot sufletul pentru curajul deciziei de deveni mama:)
la multi ani!

miri_mik, viitor mamik

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Felicitari, mami!
Puiul tau a vrut sa vina pe lume odata cu primavara. Sa iti faca un minunat cadou, tie, mami...


Albert are 1 an

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Felicitari! La multi ani! puiutului care a implinit fabuloasa varsta de o saptamana!

Totul trece, ramane dragostea infinita pentru pachetelele noastre de bucurie.





Andreea, mami de Tudor - 10.08.2005
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Sa va traiasca puiutul si sa va aduca numai liniste sufleteasca si bucurii!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

miri mik - am urmarit povestea ta inca de cand ai intrebat de nasterea provocata si in fiecare zi ma intrebam daca ai nascut. Imi pare rau ca te-ai chinuit atat de mult. Mi-au dat lacrimile cand am citit (pentru ca cea mai buna prietena a mea a nascut natural tot prin nastere provocata si s-a chinuit 2 zile si mi s-a rupt sufletul cand am auzit prin ce a trecut). Te felicit pentru curaj si iti doresc o viata plina de miracole daruite de puiutul tau.
Si iata ca pentru prima oara in viata este ziua ta in calitate de mamica. La multi ani!

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiastefan24 spune:

La multi ani ,mamico! si mult curaj si intelepciune ca sa-l cresti mare ,frumos si destept.Multa rabdare in zilele zbuciumate si multa tarie in zilele mohorite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Felicitari! Sa-ti traiasca Bruno!
Si eu ti-am urmarit povestea si ma gandeam la tine, ce-ai facut pana la urma. Pacat ca te-ai chinuit atat de mult si nici n-a fost sa fie natural.
Dar suferinta se uita si ramai cu comoara de langa tine!


Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Frumos...Sa-ti traiasca cel mic si puteti respira in voie.....magia nu se va pierde.


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Felicitari, Miri Mika! Sa-tzi traiasca puiul shi sa fie sanatos, iar tu sa te refaci repede shi sa ai laptic mult shi bun!

Io shi plozii turbulentzi


In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Sa-ti traiasca!! Sa fie sanatos si sa aiba noroc!
Ce poveste frumoasa! Scurta, dar ff emotionanta!
FELICITARI inca o data!

quote:
Initial creeata de miri_mik

e linistit, infasurat in pledutul albastru senin, un pumnulet strans, altul deschis spre lume, scufundat in vise cu spiridusi probabil...
si nu-mi vine sa cred. sunt mamica. de 7 zile si 7 nopti. un fel de basm pe care il traim si eu si tatal lui si ne tinem din cand in cand respiratia ca nu cumva sa se piarda magia...
si-apoi imi amintesc secvente dureroase dinainte de nastere, lacrimi si disperare, si apoi speranta...si apoi primul lui tipat. timid, chinuit. l-am zarit o clipa si-apoi l-au smuls de langa mine. dar mi l-au adus inapoi dupa o ora cand s-au convins ca puiutul meu se lupta pentru viata lui si era decis sa faca fata greutatilor chiar din prima ora de viata cu curaj.
bruno alexis a venit pe lume, imi spuneam, ca un fiu de zmeu:) l-am nascut 3 zile si 3 nopti, m-am chinuit in 48 de ore de travaliu indus, in doua etape, si in final, dumnezeu sa binecuvanteze medicul care a decis: cezariana:) nu comentez opinia medicala, nici nu imi exprim frustrarile, dar poate ca se putea scurta putin agonia.
a trecut. n-am uitat, dar a trecut, sunt mamica, de 7 zile si 7 nopti:)
si am sa va fac o urare fetelor, sa ne dea domnul putere si sanatate sa ne iubim puiutii, sa ne bucuram de bucuria lor, de fiecare zambet de fiecare smiorcaiala sau mutritsa curioasa;sa fim iubite si sa iubim.. si indiferent de felul in care ati adus sau veti aduce pe lume copii va felicit din tot sufletul pentru curajul deciziei de deveni mama:)
la multi ani!

miri_mik, viitor mamik



_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237



Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput