cu ce hranesc un pui de pescarus abia iesit din ou

cu ce hranesc un pui de pescarus abia iesit din ou | Autor: cristianc

Link direct la acest mesaj

Cred ca a cazut de pe acoperisul unei case. E f mic are puf si la aripioara doar se vad varfurile unor pene. Imi e tare mila de el , l-am luat in casa , dar nu stiu cu ce sa il hranesc . El nu mananca singur . Aveti vreo idee?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Imi amintesc ca mama hranea puisorii de gaina cu malai si galbenus de ou. Dar pentru un pui de pescarus...chiar nu stiu ce sfat sa-ti dau.

Poate ar fi bine sa suni la un cabinet veterinar. Sigur te-ar ajuta cu un sfat.

Alina 14+ (cu Ana Antonia) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarelemeu spune:

Incearca cu niste Wiskas Junior pana afli exact ce i-ai putea da desi nu prea creste lumea pescarusi si va trebui sa improvizezi...
Eu am crescut un puisor de vrabiutza cazut din cuib si cautand pe net am gasit sfaturile cuiva vizavi de hranirea vrabiutzelor cu wiskas intrucat ele mananca in natura viermisori si rame... si de atunci numai asta ii dau ...si mai alternez cu malai si apa. Apa cu pipeta la inceput sau cu o seringa fara ac.
Eu i-am mai dat si mici bucatzele de peste sau ficatei, paine, fructe taiate marunt.
La inceput ii introduceam mancarea cu degetul in gura, acum a crescut si papa singurel.
Iti doresc sa creasca mare si neaparat sa ne arati poze cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wiorelus spune:

Poate ar merge niste peste tocat marunt. Insa totul este sa deschida singur gura, sau ciocul mai bine zis, ca apoi este usor sa-i dai mancare. Roaga'te si tu sa aibe zile mititelul. Ma bucur ca sunt si oameni care-si iau niste responsabilitati in plus, in special a ajuta pe cineva sa-si continuie viata. Se spune ca in viata nimic nu este intamplator. Zile iti doresc micutule si tie rabdare. Bafta !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Uite eu una as da un mail/telefon la Fac de Medicina veterinara


Seful clinicilor FMVB, Conf. univ. Dr. Mario CODREANU
poate fi contactat la numarul de telefon 021.410.93.00
sau la adresa de e-mail codveterinary@yahoo.com

021.410.84.55
Serviciul GARD#258;-TRIAJ


sau daca stii engleza poate acest link te va ajuta saupoti posta si acolo o intrebare

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070617190106AAJxhbF


mult succes si sanatate lui bb pescarus

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

Mergi la inceput