Parinti cu copii de SD 7

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Imi pare rau pentu trecerea in nefiinta a Adelei. Stiu prin ce trece mama ei si stiu ca nu e nimic care o face sa ii amelioreze durerea.
Te rog sa o suni, sa mai vorbesti cu ea, nimic nu doare mai mult decat tacerea. Cand o suni sa ii spui ca imi pare foarte, foarte rau.

What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Cristas ce mai face fetita? Asteptam vesti bune.


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul
http://paul-aaron-domme.memory-of.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Condoleante pentru Adela. Ne dai mai multe detalii, nu o stiu, avea SD????
Cristi cum sunt fetele si cand vin?

Azi am dat comanda de cele 2 aparate si astept comanda.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Da,avea sd.Si medicul i-a cerut 1000 euro
pt operatie zice Victoria.Operatia a fost fff frea si a durat cam 7 ore.Victoria zicea ca daca stia ca se va intampla asa nici nu o mai opera.
Cristas,iti tinem pumnii.
Paula,sa dea D-zeu sa-si revina copiii repede.
Cristina26,o sun pe Victoria si-i transmit condoleante si de la tine.
Numai ca eu i-am promis ca scriu pe forumulsd de ea si nu pot intra pe forum.
Va pupacesc.
Oanat unde esti?

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

nici nu stiu ce sa spun de Adela. voiam sa spun Dumnezeu sa o ierte. Pai ce sa ierte ca nici nu a apucat sa greseasca saraca, a vrut doar sa traiasca .Cata durere...

Cristas a ajuns cu bine la fete. Sotia va sta cu Maria in salon iar Cristas le viziteaza. Au inceput sa-i dea si lapte (prin tuburi, nu stiu cum vine asta) si este inca sub observatie atenta. Intubata toata dar destul de vioaie

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeleanu spune:

imi pare sincer rau pt adela.d-zeu sa o odihneasca acolo sus in ceruri.nu va suparati,ce varsta avea?nu stiu nimic despre ea.am ramas putin in urma...va sarut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Imi vine sa-i omor pe cei ce au pretentii sa le dai bani ca-ti fac copilul sanatos si ei ...de fapt stiu de la inceput ce sanse de viata are. Cunosc bine sistemul .
Imi pare foarte rau, nici eu nu prea stiu nimic de Adela dar Dumnezeu o ve ajuta si apara acolo sus la el.
Daca puteti sa mai anuntati si voi pe unde suntem si ca putem discuta si aici tot ce discutam pe SD. Eu am anuntat dar vad ca mai sunt multi care nu stiu si de aceasta pagina.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Krys, pagina ta cu poze nu este corecta!!! Te uiti sa vezi ce ai facut?( de pe SD din profil)





Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Adela avea 1 an,avea sd si era un copil minunat.Era raza de soare a mamei ei.D-zeu s-o odihneasca si sa-i dea putere Victoriei sa treaca peste aceasta incercare.
Andrei al meu face febra si mi-e o frica de mor.
Cristas,sa-ti traiasca fetita,sotia ta sa aiba putere sa o ingrijeasca ,iar tu sa le sprijini pe amandoua si sa veniti sanatosi acasa.
pt voi toti.
Forumul sd e mort.

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisa-77 spune:

Sper sa-mi dea voie Andrei sa va mai povestesc despre noi.
Ne-am internat pe 28 mai 2006 si ne-am externat pe 18 iulie 2006 .Prima data ni s-a facut cateterismul dupa ce ne-am imbolnavit in spital si a trebuit sa ne tratam.In urma cateterismului trebuiau sa afle exact ce are Andrei la inima,fapt care nu s-a intamplat.Am avut un soc atunci cand mi-am vazut copilul intepat la ambele picioare , iar apoi dr nu a vrut sa-mi primeasca bani pt ca el nu a reusit sa vada ce are copilul.Pana la urma a primit banii si noi am ramas cu un semn mare de intrebare.Au urmat lungi perioade in care copilului i se faceau mii de investigatii si ecografii .Nu au aflat de unde e acea insuficienta mitrala de gr 4.Cand eram cu nervii la pamant si nu mai stiam ce sa fac ...nu-mi mai faceau nimic,stateam degeaba in spital mi-a soptit "o pasarica",ca ma vor externa fara nimic.Asa ca am "mituit "dir.spitalului si asa am intrat in operatie.In urma operatiei s-a descoperit ca Andrei mai avea o valva cu insuficienta de gr 4 .Dupa operatie,Andrei a facut mult timp febra si nu-i scadea cu nimic,cu nici un fel de medicament.Bine,Dr.chirurg m-a avertizat ca Andrei e mic si cu probleme mari si ca va avea febra mult timp si ca-si va reveni mai greu decat ceilalti copii.
Dupa operatie , dupa ce mi l-au adus jos,Andrei a facut o faza urata.Intr-o seara,ma jucam cu el,era la mine in brate.La un moment dat a inceput sa tremure,s-a invinetit,s-a racit si se uita fix la mine.Mi s-au parut ani acele cateva minute care au trecut pana a venit asistenta si apoi dr.Urmarea:inapoi la aparate.In dimineata zilei in care s-a intamplat acest lucru,am incercat sa-i spun dr ca Andrei nu e bine ca i se face morcovie pielea capului dupa ce i se administreaza tratamentul(avea branula in cap) si multe altele.Raspunsul dr a fost sa ma calmez si sa nu ma mai agit.Asa ca ,seara s-a intamplat ce v-am povestit.
Nu va mai spun ca in momentul cand mi l-au adus de sus am observat ca are piciorul stang rece.Au alertat dr-ii care tineau de acest lucru si au venit sa-i asculte artera femurala.Concluzie:i s-a scapat un cheag de sange pe artera femurala=>tratament cu anticoagulante(injectii in burtica)
Acum suntem acasa cu tratament pt inima si pt piciorus si nici nu avem voie sa mergem sau sa ne sprijinim pe piciorus.Asa ca avem de furca.Baiatul vrea in picioare iar noi nu-l lasam Mad Ce bucurie pe noi!!!! Embarassed
Asta ar cam fi pe scurt povestea noastra.Va dorim multa sanatate si sa nu treceti prin ce am trecut noi.
Acum suntem acasa cu frica in san sa nu raceasca sau sa faca vreo infectie.
In alta ordine de idei,mai avem un stres:Andrei va trebui operat din nou ca sa i se puna valve mecanice.Ni s-a spus sa ne rugam la D-zeu ca aceasta operatie sa fie cat mai tarziu,cand copilul nu va mai fi in crestere.Daca Andrei va fi in crestere,va atrage dupa sine si o a treia operatie pt schimbarea valvelor si punerea unora mai mari.
Va pupam acum si va dorim tot binele din lume. Very Happy

Krys si Andrei-Bogdan(23.03.2005)

"Sa fii vesel tuturor si nimeni sa nu vada ca si fulgii de nea sunt
lespezi de mormant."(Goethe)

http://community.webshots.com/user/krysadi

Mergi la inceput