Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Ada si aici LA MULTI ANI! Petrecere frumoasa maine.

Rocsy ma bucur ca ai intrat sa ne dai vrsti. Multa sanatate fetelor, poate acum cu vremea frumoasa scapati de raceli si toate cele.

Valy nu te descuraja , ati trecut prin multe pana acum si ati reusit

Meniu de azi - dimineata pere cu biscuiti. La paranz - legume la cuptor cu carne de vita seara orez cu lapte si mar,

Maine avem in program - fructe cu branazica calcica, la pranz - piure de cartof si dovlecel,cu ficatel de curcan iar pe seara un iaurt cu banana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Olivette, si noi am avut azi exact acelasi meniu . Numai ca am adaugat cerealele de seara cu iaurt.

Noapte buna gagici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Fleur si prin perdelele opace intra?EU am gasit ceve jaluzele din material si pe partea cealalta au ceva aluminiu care cica reflecta Lumina si caldura.nu stiu cum or fi.oricum sigur nu sigileaza ca alea obisnuite ce se pun pe exterior.aici nu pot pune dinalea.tu la alea cred ca te referi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Stiti vorba aia "ai grija ce ti doresti ca s ar putea sa ti se intample"...ei daca ieri spuneam ca vreau ploaie azi a plouat toata ziua...dar am uitat sa specific ca nu vreau zilele Astea))))))ca aveam planuri de iarba Verde,gratare...s a deschis aici la un pas de mine chirvai....deci chiar nu era momentul...asa ca azi oricum a plouat degeaba ca tot nu am facut curat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, prin perdele opace nu intra, dar depinde f mult de material. Trebuie sa scrie clar pe eticheta ca nu lasa sa treaca lumina, altfel chiar daca-s culoare inchisa lasa sa treaca. Eu am luat de la Ikea.
Jaluzele ma refeream la cele interioare, exterioare n-am prea vazut (ceva gen obloane, nu?). Cele din lemn sunt elegante dar f scumpe cel putin aici.
Ai fost mortala la faza cu plouatul si curatul!

Eu am alta problema, pe copil il deranjeaza f mult soarele in fata cand e in masina, am 2 mici storuri dar nu e suficient. Trebuie sa cumpar folie din aia care se pune pe geamuri.

Noapte buna si inceput de weekend cat mai placut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ada, intru si eu scurt sa-ti spun La multi ani! Sa fi sanatoasa, iubita, fericita!
La multi ani si piersicutei Irinuca de Ilenuca! Sa te faci mare si sanatoasa!

Eu nu am reusit sa recuperez........
Noi suntem bine. Exersam ridicarea in picioare in patut si on tarc. Pana acum nu am ajuns decat la stadiu de ridicat pe patut in ghenunchi!

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Mersi mult ptr lamuriri fleur.nu vreau ceva scump nici EU.
Noapte Buna si pupici la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Fetelor,fac cinste cu sampanie,vin,ce vreti voi alcool ca sunt super fericita.A aparut catelusa mea dupa 3 zile si e ok.
Acum ma bag sa recuperez cu cititul k zilele astea am fost amarata rau,am plans la greu.
Pe sarite am vazut ca vorbiti de meniuri.
Vreau si eu un sfat daca credeti ca gresesc.Al meu papa 5 mese,de ex:
-6-7-lp
-9-10-fructe cu ceva
-13-14-pui cu ceva
-17-18-lp
-21-lp
Stiu ca ar trebui sa-i mai bag o masa de solide seara,dar mi-e frica ca apoi bea prea putine lichide.Si daca ii dau mai des nu mananca si nici completare nu vrea.Ceai,suc vrea doar putin,dar bea apa cu placere,peste 200 ml pe parcursul zilei.
Ce ar trebui sa schimb?Ai vostri daca au trei mese de solide,cate lichide mai beau pe zi?
Deci,schimb ceva sau sa-l mai las asa o perioada scurta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata,dam noi cafeluta azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata fetele. Multu Leti de cafea. Ma duc la coafor acum. O sa pun poze. Hai, ca ma apuca emotiile cu schimbatul numelui. Nu aveam niciun chef de schimbat stampile si de toate. Asta e. va pup din nou si o sa pun si poze.

Mergi la inceput