Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Pya, eu ma abtin sa spun cum o imbrac, pentru ca sambata, cand am iesit in parc si era cald si frumos afara (cam 17-18 grade arata termometrul masinii), Ema era singurul copil de pana in 3 ani fara cosmonaut sau macar geaca si, mai ales, fara caciula. Si era plin de copii nene.
Toti parintii se uitau chioras la noi. Ba chiar am fost si intrebata "Vai, dar nu ii e frig, asa fara caciula?"
Asa ca mai bine sa-ti raspunda altcineva la intrebarea asta :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Pya eu azi la dr l-am imbracat in pijama(sleepsuit) si pe deasupra un hanorac subtire de bumbac si inca o pereche de pantaloni la fel de subtiri.Caciulita ii pun ca erau 8grade si oricum e racit.Fara manusi,fara incaltari,doar niste sosetele mai deosebite.
Sambata erau 22grade si o cred pe Cellena ca nu i-a pus caciula.La noi aici la tara (stam la 10km de Bucuresti) e un vant nonstop,deocamdata nu m-am aventurat fara caciula.
Si stai linistita ca nici eu nu am slabit prea mult,si te-am vazut in poze esti foarte frumoasa.Nu esti deloc grasa.
Am incercat sa tin regim,ieri am mancat fructe si niste orez simplu cu salata.Azi noapte a facut copilul foamea de mi-a sfredelit sfarcul.La 6dim i-am facut lapte si a mancat pe nerasuflate 90ml,daca mai avea mai manca.Asa ca nu tin regim si asa nu prea am lapte,cu salate opresc robinetul de tot.Azi sa mai imi iau pastile de schinduff ca e o problema asta cu lipsa laptelui.
Ina pitica ta e delicioasa,e asa serioasa si are niste ochi superbi.Nu mai zic de tine,ai o silueta...oricum de cand ai nascut slabisei mult.Robin e un strengar,scump foc.
Mena tu ai baiat mare acolo,ce prematur?Nimeni nu s-ar prinde daca l-ar vedea,isi tine capul super bine,e perfect normal.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Pya, multumesc. Eu zic sa te concentrezi asupra minunii tale. Sta deja in genunchi? Wow!!! Eu am muuulte nopti neformite si zile in care nu am mancat de griji si de pribleme...
In casa ii pun salopetica. Afara, blugi (cu dres daca sunt sub 10-15 grade) subtiri, body, pulover gros. Il tin in marsupiu. Nici nu stiu unde mai e carutul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Mi s-a intamplat ceva incredibil.Cand eram insarcinata si aveam timp citeam cu interes easiea.blogspot. Nu am mai intrat de vreo 3luni si imi amintesc brusc de Miruna cand ce credeti,azi e ziua Matildei.Ce coincidenta stranie...
Daca nu ati intrat e pacat sa nu dati o tura,e mamica mea favorita.Dupa a mea desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Si mie imi place mult Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Ina, se gaseste si in romana cartea? As vrea sa o citesc si eu.


Angelique, imi pare tare rau ca a trebuit sa opresti alaptarea... Nu te invinovati, ai facut tot ce se putea si, mai ales, gandeste-te ca ai alaptat in perioada cea mai importanta pt bebe, primele 3 luni. Important e sa fie bine bebe, cum mai sunteti?

Nicoleta, voi ce mai faceti? nu ai mai scris demult..


Dana
, multa sanatate! si Sofi e iar racita, suntem deja la a patra raceala, ma alin si eu cu gandul ca va fi mai rezistenta cand va merge in colectivitate..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Dana, uitasem de easiea
Pyao, eu abia astept primavara aia cu soare, ca sa iesim si noi din costumul intreg. Avem unul subtirel. Sambata cand a fost cald tot in ala l-am imbracat si cu o caciulita subtire din bumbac, pentru ca batea vantul rece afara si noi am fost si prin Herastrau.
Daca nu ar fi batut vantul l-as fi imbracat in hainutele de casa (body+pantalonas) si un trening (are 2 puslamaua, pe cand ma-sa n-are unul intreg ), fara caciulita.
Am inteles ca peste vreo 2 zile se incalzeste iar
Abia astept sa scapam de caciulita...
Si stai calma, arati f bine
Eu n-am scapat decat de 2 kile de dulceata, dupa aproape 3 saptamani de mancat frunze. Alte idei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mda, eu am facut cacamaca cu regimul meu, ca mi-a fost rau, am fost la doctor si mi-a zis sa termin cu prostiile cat alaptez exclusiv, asa ca am revenit la un meniu de om normal. Macar reusisem sa dau jos cateva kg, cat sa intru in blugii vechi fara sa plesneasca pe mine si sa arat ca o bucata de jambon. Mai am mult pana sa-mi intru in forma si sa arat ca inainte, dar n-am ce-i face momentan. Cica atunci cand o manca copilul mai multa mancare si mai putin laptic, pot sa mai incerc odata. Cu BLW o sa manance mancare la pastele cailor, asa ca vara asta n-am sanse sa fiu vreo MILF :)).
Macar acum arat totusi un pic rezonabil daca imi aleg hainele cu grija. Pana acum eram ca o balenuta pe uscat indiferent cu cata grija ma imbracam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Eu sunt super ok cu laptele... bine, si cu sunculitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Ina, superbe pozele, superbi teroristi, sa fiti sanatosi cu totii

Mergi la inceput