aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Bubuiali multumim pentru galerie
Angy o sa fie bine capul sus ,fi optimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Multumesc mult lumi. Mult succes
Bubuali aza,pana nu l vezi tu cu ochii tai nu crezi..am o prietena care este in 5 luni si ieri a facut 3d sau 4d nush exact la medlife si cik nu i gaseste stomacul..iti inchipui c durere si ce stres mai ales ca ea s a simtit super pana acum.a chemato peste 3 sapt din nou..sper sa fie doar o eroare..copilu este dez mai mult cu o sapt da nu i vede stomacul..oare el pe unde se hraneste daca intr-adevar nu are?
Pupici si ptr celelalte gravidute/aspirante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy se rau imi pare de ea...sfatuieste-o sa mearga si in alta parte,la alt ecograf sa mai ceara o parere...poate e o greseala ceva..
Tu cum mai esti?
Fetelor va tin pumnii si va astept cu vesti,faceti-mi o bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Buna dimineata fetelor, eu ma pregatesc sufleteste ca la ora 9 fug de la munca o jumatate de ora sa vb cu dr.despre rezultatul la spermograma sotului,sa vedem ce tratament ne recomanda si am niste emotii ( nu stiu de ce dar am devenit asa de emotionala de la un timp). Bubuali multumesc pentru incurajari. Eu m-am abtinut de la a face testul de sarcina si sper sa nu cad in ispita pana duminica.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

eu sunt bine mom..aseara ma luase starea de voma,stare de sarcina iar burtica e ok,cu scurgerile mele maronii..deja fac parte din viata mea . Iti dai seama ca daca peste 3 sapt ii spune acelasi lucru se va duce sa ceara s o alta parere..ar fi prea crunt ptr ea..a mai pierdut o sarcina gemelara acum vreo 4-5 ani.. sa speram ca e doar o eroare.
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy nu,sa nu astepte 3 saptamani,sa se duca acum la altcineva...am invatat pe pielea mea ca nu trebuie sa astepti cand e vorba de sarcina...nu vezi de cate probleme si de cate boli se aude in ultimul timp...tot asa o cumnata de-a mea i-au spus la ecograf(nu la noi in tara,in Italia)ca ar avea ceva probleme la nas,acum vreo 2 ani si ceva,si ca e posibil sa aibe sindromul down si pana la urma asa a fost,a nascut o fetita cu aceasta boala dar se pare ca are o forma mai usoara a ei...a avut o problema grava acum un an fetita,a facut hemoragie interna ,doctorii nu i-au dat sanse,pt ca nu stiau daca gaseau in timpul operatiei sursa hemoragiei la timp,i-au pus sa semneze daca sunt de acord(doamne ce greu le-a fost atunci)s-a facut operatia si fetita a avut noroc,doctorii(ce doctori minunati si ce spital,am ramas surprinsa placut)au spus ca se pare ca a avut doua spline si una s-a spart provocand acea hemoragie...acum fetita e bn,a inceput sa mearga in picioare,sa rupa cateva cuvinte,are aproape doi ani acum si operatia a fost la vreo 11 luni aproape...
Deci Angy sfatul meu pentru voi toate si pt prietena ta e sa nu asteptati,cere-ti mai multe pareri cand e vorba de sarcina...e cumplit sa treci prin pierderea unei sarcini,dar macar te mai alina daca stii ca ai facut tot posibilul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Buna dimineata fetelor va invit la o calda si aromata!

Lumy e foarte placut sa mergi sa te balacesti mai ales cand e vremea asta asa nasoala. Astazi merg din nou, dar dupa-amiaza ca se pare ca dimineata nu mai am nicio sansa de cand am inceput munca.

Corina iti tin pumnii pentru azi si sper sa va dea doctorul mai multe solutii...

Angy asa cum spunea si Bubuali prietena ta nu ar trebui sa astepte 3 saptamani, ar trebui sa vada si pe altcineva. Asa e bine atunci cand ti se spune ca ca se banuieste ca... sau iti pune direct un diagnostic. E bine sa obtii si o a doua parere si daca coincid asta e, macar stii despre ce e vorba, daca nu coincid te duci si auzi si o a treia opinie. Doctorii sunt doctori si sunt obisnuiti cu bolile, pentru noi insa e o tragedie atunci cand afli ca ai ceva, apoi te mai obisnuiesti.

MariaBcf ce mai faci, cum merge sarcina?

Ma speriati la faza asta cu anticoagulantul oprit inainte de cezariana. Trebuie sa ma uit si eu pe net dupa mai multe informatii. Bine eu inca nu stiu daca voi face sau nu, vom vedea cand ajung la dr. U, prin mai iunie, ce o sa-mi recomande atunci. Deocamdata aspenter si acid folic la fiecare 2 zile.

Va si o zi frumoasa aspirantelor si gravidutelor!




mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

doamne prin cate a trecut mamica aceea..sa te fereasca Dumnezeu de asa ceva..Am sa-i transmit sa incerce si in alta parte,sper sa fiie in timp util,
multumesc ptr sfaturi va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns damiana spune:

neatza, fetelor! va citesc de ceva vreme si as vrea sa ma alatur voua, daca se poate! si eu sunt o aspiranta, incercam sa vina bb2, speram noi cat mai repede!

va si sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Damiana bine ai venit...iti doresc sa ti se intample cat mai repede minunea...spune-ne mai multe despre tine...

Mergi la inceput