Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Diana,
Imi pare extrem de rau pentru ce s-a intamplat cu Irinuca. Sa dea Dumnezeu sa se refaca complet.
Daca ai timp si poti, mai da-ne detalii. Iti scrisesem ogramada de intrebari, dar povesteste-ne ce vrei tu, sa te mai descarci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Diana, am ramas fara cuvinte. Imi pare rau de ce s-a intamplat cu Irinuca, dar sunt sigura ca o sa fie bine. Ma bucur ca esti optimista in ciuda oboselii. Si eu credeam ca lipsesti din cauza ca cei 4 iti ocupa tot timpul. Cred ca toate ne gandim la voi si va asteptam cu vesti bune. Cand poti si vrei mai povesteste-ne despre voi.
Ioana, da asta era denumirea. Am facut si o greseala de scriere si nici nu mi-o aminteam corect. Ma gandeam ca se pierd ceva vitamine, dar avand in vedere ca pe timp de iarna nu avem acces la fructe proaspete...tot e mai bine asa. Cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Diana, si eu m-am gandit des la voi, imi pare rau ca Irinuca are probleme, prin cate ati trecut si treceti, of Doamne!
Ma rog pentru sanatatea fetei si pentru tine sa iti dea Dumnezeu in continuare putere si optimism! Tu esti ca mine, functionezi optim in conditii de stres.

Nu stiu daca asta are vreo importanta, dar si Eric are un usor strabism, a avut la nastere pana a focalizat ochii cum trebuie, apoi s-a reparat, iar dupa 6 luni iar a aparut. Eu nu m-am ingrijorat, si eu am un usor strabism (convergent, ca si el). Nu stiam ca trebuie ochelari, m-ai facut sa imi pun intrebari si cred ca voi merge cu el la oftalmolog.

Problemele Irinei e posibil oare sa fie si pe fondul excesului de vit. D? Tu i-ai dat 2 picat/zi de la inceput?

Te asteptam cu drag aici sa ne povestesti ce si cat si cand vrei tu si sa iti descarci sufletul. Suntem alaturi de tine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Aruba, ii poti adauga cca 60ml LP in masa de solide (piureul de legume/carne) -pont aflat de la cresa, unde mofturosul meu nu voia sa bea deloc lp la inceput.Acum bea 250-300ml pe zi acolo, din care cam o treime incorporat in mancare

Valy, la fetite macar puteti pune bentite anti-clapaugeala, noi la baieti ce facem? F frumoasa poza.

Fetelor cand v-am auzit pe voi ca aveti lege cu program de 6 ore pt copil sub 1 an mi-a picat si mie fisa sa verific poate o fi si pe aici asa ceva. ce bine ar fi!

Laura, devin monotona de acuma: felicitari lui Andrei pt progresele continue! Ai un flacau pe cinste.
Eu tot ma chinui sa-l invat pe al meu sa faca pa si sa bata din palme dar nimic. Rade fericit cand bat eu din palme si-i spun bravo, dar el nimic.
Si ce bine doarme Andrei! La noi noapte cu 3 treziri=caz fericit, doarme 1.5-2h in patut, apoi inghesuit in mami (de fapt e "vina" mea ca nu-l pun la loc in patut, de lene sau de drag nici eu nu stiu...sau de amandoua),iar la 6 fara un sfert imi da desteptarea, cu o ora inainte de alarma la ceas .Si ce nu-mi place e ca din patut se trezeste mereu plangand.

Carmen, mai da un semn ca altfel credem ca te-a rapus serviciul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta_tm

iuli, la gradi as vrea abia pe la 3 ani sa ii dau. si as mai vrea sa fie cu program scurt - una din motivatii fiind sa manance ce le gatesc eu, nu ce li se ofera acolo.
ideea de "branzica topita" si altele din categoria asta fac sa mi se zburleasca parul.
spune-mi te rog, ardei rosii din aia gen kapia (doar din aia am gasit sa fie bio) pot sa le dau? ii fac la steamer si apoi ii despielitez?
bananele le pot pastra la frigider?
ce ulei pot sa le mai dau in pireuri in afara de din ala de masline?
unde mergeti la vara la mare?
iote, te-am bombardat cu intrebari


de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)




Asta e si problema mea cu gradinita orar lung - branzica topita, puiutzul fara cioc si sucurile de fructe -, iau in calcul o gradinita cu meniu vegetarian, desi si acolo se fac nefacute, sunt sigura.
Eu tot ardei kapia am gasit, i-am dat deja de mai multe ori. Ii gust bine inainte sa fiu sigura ca nu sunt iuti, ii aburesc si nu ii despielitez, din acelasi motiv ca i dovleceii (am avut si ardei congelati ). Nu cred sa fie nicio problema pielita.
Bananele se strica la frigider. Pe vremea asta, eu le tin in balcon. Vara le mananc repede
Eu ii dau ulei de in, de seminte de struguri, de dovleac si de susan, pe langa masline si floarea soarelui (asta din urma daca gasesti presat la rece, ca si celelalte). A, si de peste, dar ala i-l picur in gurita, deci nu il calculez la mancare.
Nu ne-am hotarat cu marea, dar probabil vom merge la Eforie, sa facem si tratament (noi, astia batrani). O sa ma uit pe ofertele de la Europa, ca la alt hotel nu am curaj.
Voi unde mergeti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Dianami poate stiai poate nu exista ochelari de silicon cu bretea peste capusor, f moi si usor de purtat, miraflex romania si afli importatorul au pt toate varstele

Eu va voi pomeni in toate gandurile si rugaciunile mele, Doamne ajuta!!

Noi am fost la dr Burloiu, 70 lei consultatia, ochelarii in schimb sunt f scumpi la el, daca vrei iti mai spun preturi pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Ioana, tu parca spuneai ca dai iaurt de capra Anei, nu? De care ii iei? Sau ii faci in casa? Cei patru nu au iaurt de capra - covalact are, dar e amestecat cu lapte de vaca. De produsele Andechser ce stii? Sunt lactatele cu ambalaj verde de prin carrefour, mega etc

Mai spunea cineva de lactate bio marca proprie de la mega image. Eu nu am gasit nicaieri. Au si de capra?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Iuli, eu ii dau Covalact si Andechser. Dar Covalactul ii place in mod deosebit.

Diana, mi s-a ridicat parul pe maini! Doamne....de-aia mi-e frica si mie sa ii mai fac vaccinurile ca si eu am sesizat un regres motor la ultimul vaccin.
Sper sa fie bine Irinuca. Strabismul nu e o problema asa de mare! Doamne ajuta sa vii cu vesti bune.
Vreau sa te intreb daca vrei sa ii mai faci vaccinurile urmatoare?

Fleur, excesul de vit D nu da astfel de reactii ci lipsa vit D ar putea, dar inteleg ca nu a fost cazul la Irinuca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Roxy eu folosesc patutul pliant ca si tarc de joaca si atunci nu imi trebuie alta saltea. Dar daca duci fata la ai tai si sta acolo majoritatea timpului, de ce nu duci si patutul ei acolo?

si Pufy cui ramane? il muti si pe el? pufy ii baiat sau fata??

Mami de Ana (29.07.2012)


Nu duc patutul ei k n-am chef sa-l mai demontam...plus k vreau sa faca diferenta intre camera ei de acasa si cea de la bunei ;)
Pufy e baiat :) si ramane cu noi aici, o va astepta rabdator :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Off, Diana, prin cate treceti :( mult curaj si putere, sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste hopul asta si sa fie bine micutza. Suntem alaturi.de.voi si te asteptam cu vesti bune.

Te imbratisez cu drag si ma rog pt voi!

Mergi la inceput