Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hai ca vad ca suntem in plina sesiune de brainstorming pentru mofturici.
Valy, sper sa nu te superi ca ne tot dam cu parerea. Daca stai la casa incearca sa ii dai sa pape afara cand e vremea buna. Sau in parc...daca esti la bloc desi e mai greu. Cunosc copilasi care in casa nu vroiau de nici unele, dar la aer curat papau. Daca ai pe cineva sa te ajute (mama, sot) incerca sa ii lasi pe ei sa ii dea cateodata. Sau poate ai incercat...nu stiu zic si eu in speranta ca poate din tot ce vb noi aici ceva te ajuta.
By the way, sunatoarea e chiar eficienta. Incearca intai din asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Si in toata discutia asta despre mancare am uitat ce era mai important: felicitari pt m-a-m-a.
Fleur, m-a amuzat faza cu mielul si farmacia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Deci ce a mancat azi bambina
40 g mar para faina ovaz o curmala

20 ml suc morcov si un biscu de secara

4 lingurite cu piure de mancare de linte

Juma de biscu de secara

In rest lm si nu a dormit decat 2 reprize de 45 de min

Acum doarme...
Deci baita iar o facem pe la 2 dimineata

Valy trimite-mi mie reteta de xanax

Azi ne-am plimbat pe ploaie. A fost superb, un aer curat ca la munte

A mea nu mananca in parc

A adormit in carrierul pus in spate

Baietii sunt cuminti slava Domnului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ilenutza, ai fost super tare cu reteta de xanax
Valy, nu ai incercat sa mergi pe BLW? Cum face Oli? Ceva imi spune ca ar functiona sigur.
Si crede-ma ca nu patzeste nimic. Eu la a mea i-am dat in mana o rondea de-aia de orez de la Organix. Eram la baby expo si o caram in manduca
si m-am luat cu uitatul pe la standuri si am uitat total ca i-am dat rondeaua. Si pe cand ma uit...o devorase pe toata Cu murdaria de rigoare in jur, evident. Adica era si de-aia cu zmeura pe ea, sa ce o fi fost rosu....asa ca m-a umplut cu rosu pe bluza, dar nu s-a innecat . Asta pt ca eram io relaxata cred...

Acum ne-am intors de la o ora de plimbare aici la noi pe terasa si un pic pe strada prin noroaie. Dar aerul e fff bun si rece!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Valy, vezi ca sunt si alte domnisorici mofturosele ca a ta?
Ia lasati fetelor Xanaxul si...plimbari lungi! Macar la voi e primavara, eu plimb copilul de la scara blocului la masina si de la masina la usa de la gradi...

Eu sunt happy ca mi-am cumparat 2 perechi de blugi si 1 cargo pants cu 5$ bucata, la un magazin de lichidari, in pauza de pranz. Nu mai aveam toale de serviciu, daca ma credeti umblam cu o pereche de blugi de gravida .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fleur, te cred. eu mi-am luat o pereche de jeans acum 4 luni si numai cu aia umblu. am zis ca nu mai dau banii aiurea pana nu revin la greutatea initiala sa incap in hainele mele, cand o fi si aia...

deci eu cred ca incep sa-i bag zeama de varza acra si ciorba de potroace ca numai acriturile ii plac . Ar manca numai iaurt non stop....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Eu sunt la minus cu greutatea fata de inainte, dar ce folos. In 1 rand mi s-a schimbat conformatia, imi atarna burta si toate cele, in al 2 lea nu mai am nici timp nici dispozitie de tzoale, ma imbrac cat de cat ok doar pt servici (noroc ca aici e tinuta casual, nu formala- adica poti veni zilnic in blugi daca vrei). Nici nu mai vreau sa cheltui pt mine, de asta cumpar de la lichidari, in rest dam sute de $$ pe hainute si jucarii la copil. Si inca am primit f multe lucruri, ca altfel cred ca dadeam falit in ritmul in care cheltuim pt el.
Azi vreau sa-i iau bariere de pat (se anunta niste reduceri la un magazin cunoscut pt copii aici Babies'R"Us) si poate gasesc si un tarc, cam ca ala din lemn postat mai demult de Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Buna seara!
Intru sa va salunt si sa va citesc ca eu de ieri am facut o toxiinfectie alimentara si am crezut ca mor:greturi,varsaturi,febra,frisoane,dureri abdominale...tot tacamulDar acum sunt nitel mai bine.
Vorbeati de haine,eu tocmai mi-am luat niste blugi,dar sunt de gravida ca altii nu-mi vin.Am ramas cu 20 kg dupa sarcina si cel mai rau e ca nu mi se trage burta,zici ca sunt gravida in trimestrul 3.
Nu va spun ca la BE imi dadeau pliante cei cu celule stem,deci va dati seama ce prost ma simteam.
A mai patit cineva ca mine sa nu i se retraga abdomenul?
Valy,am ras rau de tot la faza cu "poate-i place de la KFC".
Noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, nu am somn. M-am culcat mai devreme si m-am trezit ca l-a sunat un prieten pe barbatu-meu la ora asta. Era la petrecere si cu niste pahare la bord. Asa ca, stau , ma uit la Tv, mananc ciocolata, am bagat si doua portocale. Asa. Saptamana trecuta am fost la BE , maine ma duc la targu de nunti. Cu dulciurile, eu am perioade dar imi plac foarte mult. Eu, generala am facut-o la scoala de gimnastica de la Deva si nu aveam voie dulciuri. Tot timpul imi doream sa mananc si nu puteam. Probabil din cauza asta mananc orice dulce. Eeei cu Tudor, a fost alta poveste. Nu-i dadeam decat facute in casa, dar pe masura ce a crescut nu mai m-am inteles cu el. Acum, mananca si cere dulce, dar, nu exagereaza. Acum sa vad ce ati mai vorbit. VALY, fetele au dreptate incearca sa te relaxezi. Cand sunt agitata si Nectarel, ma simte imediat si face urat. Xanaxul, lasa-l. Eu cred ca trebuie sa iau ceva ptr. Insomnii ca vad ca sunt huhurez pe aici. LETI, sanatate multa. Nasol cu toxinfectiile. PUSI, mai asteptam vesti. IOANA , nu vrei o baclava? FLEUR, sa porti sanatoasa hainele. Eu , ar trebui sa ma mai ingras macar 1-2 kg.Am slabit rau si cred ca mai urmeaza. Incerc sa mananc dar sunt foarte stresata cu toate evenimentele si nu am pofta de mancare . Va las cafeaua pentru dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ada,multumesc pt cafea.
Dam si noi una calda,cu lapte.
Balanta azi vreau sa-i cumpar si eu cereale quinoa.am citit ca au proteine multe si cum al meu nu papa legume deloc si astfel nu prea papa nici carne,deci incerc cu astea.

Mergi la inceput