Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Mirabela, cum sunt produsele de la Yves Rocher? Am si eu catalogul, l-am primit cand mi-am cumparat o revista si ma tenta sa-mi comand si eu ceva...
Am descoperit un blog minunat zilele trecute si sunt foarte incantata de el...cand am timp mai citesc cate ceva. Este blogul unei mamici, sa cititi la capitolul raceli, tuse, imunitate etc.
http://www.cristelageorgescu.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Neata!

Dragi mamici, va citesc zilnic, dar la capitolul scris stau mai greu. Luca este tot mai activ, vrea tot timpul brate si atentie. Mai nou nu mai doarme deloc ziua, decat daca il pun la san sau in manduca afara. In rest, ochii cat cepele si oricat de somn i-ar fi si orice i-as face, nu adoarme.

In schimb am observat de ieri ca... ne ies dintosii de sus (ca lu' mami si lu' tati, ce, mie sa imi iasa de jos si voua de sus?!) Are un interval noaptea in care cred ca il doare mai tare. Adoarme pe la 20.30 - asta e ora consacrata, cu o prima trezire in jur de 23.30-00.00, dupa care adoarme destul de greu. Azi noapte a facut si kaki si a adormit abia pe la 02.30. Deci sunt fresh cum s-ar zice
Dimineata iarasi este cu program, de la 07.00 tzup cu mami in pat si pana ne trezim la 09.00 sugem ambii tzitzi. De aici si concluzia (probabil ca urmare a faptului ca trage orice vede ca papa si baga in gura) ca tre sa incepem si noi diversificarea. Sa va dau un link sa il vedeti cu roade la o banana. Deci am inceput informal, formal mai astept macar 1 saptamana.

In alta ordine de idei, eu i-am facut mereu baie dupa vaccin, chiar si dupa ultimele 3, cand avea 2 intepaturi intr-un piciorus si nu a avut nicio reactie adversa. Asistenta chiar m-a atentionat sa nu ii pun nimic acolo, pt ca poate contribui la guguloi. Iar daca faca guguloi, nu e nimic, nu tre sa pun rece si este normal sa treaca chiar si in 2-3 luni guguloiul. Luci nu a facut, deci am scapat de un stres.

Parul... da, parul. Acum imi pare rau ca l-am taiat, pt ca tot cade. In sarcina mi se dublase volumul deci cred ca e normal. Asa mi-a zis si coafeza, ca nu cade parul meu ci parul in plus.

M-am apucat sa refac blogul, voi incerca chiar sa ma tin de treaba de data asta si sa fiu si mai activa pe aici, in limita timpului disponibil, evident.

De condimente nu stiu nimic, trebuie sa ma documentez.

Ai vostri mai dorm ziua?

Senina sa va fie ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

www.youtube.com/watch?v=TmB47A0Z7Jw" target="_blank">Linkcu piticul mancacios

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Hehe Kytanutz, deci vom vedea in curand un Luca Iepuras

Sa-ti zic cat a dormit Maya ieri: 11: 15 min pe mine, 14: 20 min in pat, 17: 10 min la san, 20.10: 30 min pe mine.

Acum a adormit la 10.50 pe mine, la 12.15 am pus-o in pat si vad ca inca doarme. Sper sa fie recuperare pt ieri si sa nu aibe legatura cu vaccinul de dimineata. Acum s-a bagat cu nasu in pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_loca spune:

Kytana, este tare dragalas si mancacios.
Azi este Ziua Internationala a Fericirii, deci FERICITI-VA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Ce dulcic e Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Ce mai copii frumosi am vazut !

Alina, ce bine sta Irina in fundulet ! Sonor n-am, sa aud cum zice mama.

Kytanutz, ce bine molfaie suricatul de Luke. Vad ca e omnivor

Noi am fost la o tura de plimbare si la cizmar sa-mi iau ciznmele ca iar vine iarna. Dupa 3-4 purtari, mi s-au stricat flecurile.

Azi am mancat spuma de cartof dulce cu patrunjel radacina si un fir de patrunjel. Initial nu a vrut, dar apoi a mancat mai bine de 10 lingurite. Mie mi se pare ca ia in greutate putin, abia astept s-o duc la pedi la 7 luni, sa vad daca e ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Matei a facut febra dupa vaccin De fapt, e si racit, cu muci, mucozitati in gat, tusit si stranutat si mult vaitat. Dar acum i-a scazut febra la 37.8, si e mai bine un pic. In dimineata asta a fost rau, a facut 38.8, a varsat cu jet, de la mucozitati, kk lui e cu mucus si se tot tanguia. L-am tinut aproape numai in brate la san. Slava cerului, a papat san ca lumea si a dormit in vreo 4 reprize pana acum. Ii dau ibalgin la 8 ore si stodal, momentan atat a zis pediatra.

Sper sa ne revenim repede ca tare rau e sa fim bolnaviori.

mamicile si boboceii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

A venit primavara !!!! Doamne, cat e de bine sa iesi afara, sa miroase a primavara, sa te incalzeasca soarele

Atat ieri cat si azi am iesit de 2 ori pe zi ca nu se stie cat tine caldurica (ei, batea un pic vantul )

Noi suntem bine, inca nu am facut varsat de vant dar avem timp .

Azi am bagat Natalie rosie nu a vrut, cred ca am pus prea mult si era cam acru, am diluat mancarea dar nu a mai vrut, cred ca nici nu era prea flamanda...

O idee buna cu mirodeniile, o sa le folosesc si eu peste o sapt.

Au inceput mirolaielile de la dintisori, se simte ceva tare la gingie dar mai avem mult pana sa iasa minunile, baga in gura tot ce misca.

Am o nedumerire, Natalia nu zice nici o silaba: da-da, na-na sau alte sunete; isi canta singura dar fara silabe, e un inganat melodic... am o prietena al cauri copil a zis deja mama si tata, stiu e devreme dar ma ingrijoreaza ca nu zice nimic... ai vostri zic ceva?

Ca veni vorba de tras capul intr-o parte, Natalia il trage in jos ca si cum ar vrea sa tot manance ceva...
Sta in fundic bine dar nu o fortez, ea ar sta tot timpul in aceasta pozitie.

Doamne ce va mai chinuiti voi cu kk, noi facem zilnic cam de 2-3 ori, uneori ca niste masline dar tot face ...

Voi mai faceti control la sold ? Eu nu am facut nici la o luna, era f.aglomerat cand am mers apoi a tot fost S.racit si a trecut timpul... oare mai merita sa-l fac la 6 luni ??

Kytana - e delicios Luca

Gata, ies ca cere atentie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Salutare tuturor!

Suntem si noi pe aici, prin preajma, mai maraiti si mai nervosi decat de obicei, dar avem motiv: ne-a iesit primul dintisor . Si urmeaza cat de curand si perechea lui, ca astia asa ies-in echipa . Asadar, dupa cum banuiam de cateva zile, minunea s-a intamplat! Sper sa iasa mai repede si sa treaca norisorii ca tare rau e cu programu asta dat peste cap...

Mergi la inceput