Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Ioana fata, da' de ce nu ti-oi fi luat tu un carrier de la Delia??? K e acelqsi lucru si e muuullttt mai ieftin! Dooohhh!
Te-am sunat inapoi azi da' imi tot dadea retea ocupata...sorry k n-am auz tel :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana, eu am o manduca primita de la sora mea, e super, acum i-am luat si protectii pt bretele ca le manca Onuta. Ce reducere a fost pe perioada targului? Ca pretul intreg e 425.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Dau eu cafea cu cof,decaf si ceai.
Noi am lipsit motivat,a fost tatal lui Mattia aici si am bananit toata ziua.
Am citit deja aseara tot dar de oboseala n-am retinut mare lucru..sper sa ma lase pitic mai tarziu sa intru si sa raspund.

Duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Parca 389. Marsupi a fost 225.
Cred ca nu iti vine sa crezi ca se poate mai usor pana nu incerci, asta cand ai un marsupiu ne-ergonomic.

Multumim de cafea Vera, eu voi bea mai tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Neata si de la noi. Multu de cafea, Vera? Ce face Mattia? Cu accent pe -t- am retinut. Am fost si eu ieri la targ. Le povesteam fetelor, ca am cascat gura si am luat doar niste body-uri si mi-am luat o crema. Nectarel s-a trezit azi noapte de foame si bineinteles ca atunci s-au blocat si tetinele si totul. A tras niste urlete..... Azi , nici nu stiu ce sa fac. Ioana , sa-mi trimiti linkurile. Ile , sa te faci bine. Fleur, te cred ca ai o stare aiurea, dar o sa fie bine si o sa -ti intri in ritm normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Vera multumim de cafea. Sper ca v-ati distrat in 2. Nu stiam ca Mattia e cu accent pe T.
Fleur, iti dorresc o zi frumoasa inainte de marea intoarcere. Sigur o sa fie bine, dar probabil greu la inceput. Nasol cu banii. Cam asa e si la noi primele luni pana intra indemnizatia se presupune ca traim cu aer. Cred ca am inteles bine....nu ii dai lapte de vaca in loc de lapte praf ca si masa. Ii dai doar asa sa guste, nu?
La noi se soare cu dinti azi, dar cred ca tot iesim. Maine pleaca tati in delegatie si mai trebuie sa imi fac ceva cumparaturi. Eu cu bebe nu prea pot cumpara chestii ca trebuie sa o aduc pe ea pe scari si nu mai pot tine si plasa. Asta e daca mi-a trebuit et.4
Va pup. Duminica frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ioana, eu am o manduca primita de la sora mea, e super, acum i-am luat si protectii pt bretele ca le manca Onuta. Ce reducere a fost pe perioada targului? Ca pretul intreg e 425.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

ufffff, iar am comis-o cu repetarea mesajului, dar nici macar nu-mi dau seama cum fac....

Noi avem o perioada linistita, doarme noaptea o singura trezire, cred ca de sete, 50 ml si somnel. Doamne! Ce bine e! Parca se joaca si mai mult singura!

Multumim Vera pt cafeluta! Cred ca Mattia e la salt....ca si Vladimir al Anei. Deja calculez ca mai am o perioada de liniste pana la saltul Onutei!

Fleur, cred ca iti e greu acum cu inceperea serviciului! O sa fie greu la inceput, pe urma o sa te obisnuiesti!

Va pup, O duminica frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Mneata.
Roxy, parca nu retinusem ca e la fel si oricum am zis ca nu mai iau nimic pe NeVe pana nu incerc ca am comis-o cu caruciorul si acum o treag in fiecare zi.
Acuma ma si enervez dac ale Deliei sunt la fel :))

Am luat-o cu 385.
Pup ca iesim pana la piata sa iau usturoi si ceapa de`pus in gradina ca vreau sa le plantez saptamana viitoare.
Pupici

Ilenutzo, la ce ora ne vedem deseara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare piersicute.

sa va mai povestesc de mofturoasa odiseei:
am incercat galbenusul cu fructe- cahhhhh.
acum suntem in pauza de pui si ou vreo 3 zile-poate mai uita gustul .

m-am luat dupa ioana si i-am dat vitel de la hipp- a mancat ieri 70 grame-cu aplauzele de riguare.o tin pe borcanase.sa vedem daca si azi papa vitel???!!!!


azi:bomba: a papat azi noapte la 3:00- 120 ml si la 7-8 a refuzat total laptele.
a mancat abia la 10-jumate de bana si jumate de avocado cu o masura de LP si peste vreo ora a mai vrut 70 ml LP.
IERI IN TOTAL: 350 LAPTE+ 70 grame de iaurt humana.

marti mergem la dr- sa vedem ce-mi mai zice....

pupicei.

si ie imi pare rau ca n-am luat carrier de la delia- stiti daca mai trimite?????

va pupacesc.

ile- merci pt oferta de pui, dar am de unde sa fac rost-si de oua- macar sa manance pitik mea.nu vrei sa vii la mine akasa???sa mi-o educi si pe a mea cu mancarea???
mie sigur imi apare o laergie pe fond nervos-cand nu mamnca simt cum imi apar bube pe piele si ma ia o mancarimeeee.....dehhhhh
cine a zis ca se cresc usor copiii-s-a inselat.

Mergi la inceput