yuppi!sweet_dreams,angy_angela,criss83,flowerbee

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

fetelor vin cu vesti bune momentan..bebe e bine are 8sap s 2 zile data nasterii ar fii p 26 oct. doct a spus ca a fost un hematom. asteapta rezultatele de coagulare s ma va trimite la uscatescu pt k am si sangerari nazale s cik astea ar fi din cauza coagularii. ma mai tine astazi in spital iar maine acasa in concediu med 3 sapt .
va pup s sper ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Eu dupa IA nu am avut nimic,nu m-a durut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Angy ma bucur ca sunteti bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Angy vestile nu sunt doar "momentan" bune, asa vor ramane si o sa vezi ca vei ajunge sa-ti tii puisorul in brate la sfarsitul celor 9 luni. Ma bucur enorm cand aud ca s-a mai implinit visul unei aspirante.
Ma gandeam fetelor daca a mai trecut vreuna prin problema mea ( sotul diagnosticat cu oligoastenospermie) si daca da ce tratament a urmat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Angy cat ma bucur pt voi,sa stai apoi cumintica acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Angy, ma bucur ca bebe este bine! Te rog sa stai linistita, sa nu faci efort si sa nu stai stresata! Doamne ajuta!

Eu am aflat ca abia miercuri ma duc la dr, pt ca doar miercurea si joia are la cabinetul privat. Offf, nu mai am rabdare.

Haideti fetelor, inveseliti atmosfera cu niste vesti bune!

Eu am o greata de nu se poate. Un coleg tocmai si-a adus cafe in birou si imi vine sa lesin de la miros.



Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009) si 6+

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caresse spune:

Buna fetelor !
Nu am mai intrat de o saptamana ! Speram sa se termine starea asta e mea de "ocupare totala" a timpului cu probleme de scoala !

Kmy, mi-era asa de dor de tine si ma bucur sa te Te
Angy,am citit ca ai avut mici probleme ! Sa ai mare grija de voi !
Bee, greturile,chiar daca sunt nasoale ,eu le consider "semne de bine" .Eu la sarcina cu Bobita nu am avut nimic si mi-am dat seama ca e ceva in neregula ... Te si ai grija de bebe !
Lumy, Mimi va tin pumnii ! Va
Valy, si eu am avut dereglari si cred ca din acest motiv am avut probleme in ultima sarcina... ar fi bine sa mergi la dra pt duphaston sau altceva ! Sau ,poate e cu "ochisori" !
Iarina,am recunoscut intr-un mesaj de-al tau toate sentimentele mele ... si mie mi-e tare greu sa mai incerc ...Te si mult curaj !
Cori, am uitat sa-ti spun,dar imi place tare mult semnatura ta !
Alex scumpa,tu ce mai faci ? Ai mult de munca ? Te
Bubu, tu cum mai esti ?
Madalina,Raisa, Didi,Blanka,Silvia, camcris,carin,gaby va si astept semne de la voi !

Dupa cum va spuneam ,perioada mea ocupata continua ! Am 2 eleve la olimpiada nationala ,una eleva si la clasa, cealalta doar la meditatie ...voi mai avea si un baietel la pregatire ,tot pt olimpiada nationala !
La lucrarea de grad I n-am scris nimic
Si ,colac peste pupaza,ma mut de la liceul meu la un altul,cel mai bun din judetul meu ... nu stiu de ce mi-a venit sa fac acest lucru,pt ca financiar este in dezavantajul meu ,dar termin orele la 14 ,nu la 18 sau 19 ca acum (liceul la care sunt are si clase de gimnaziu si e la 2 minute de mine )
Azi am depus cererea ...
Sper ca nu o sa plang alegerea facuta
Poate ca simt nevoia de o schimbare ... dar mi-e frica de mor !

Aveti grija de voi !
pentru voi toate !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

voi fi cumintica va dati seama. acum sunt curioasa ce tratament voi primi de la uscatescu ptr coagulare.. cam care e tratamentu de baza? avveti idee? voi face injectii toata sarcina? am inteles ca, clexan nu se mai gaseste decat f greu s cu bani,numai este decontat..o exista un inlocuitor ceva banuiesc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Caresse multumesc...astept sa vina sfarsitul lunii cu sufletul la gura...Apropo,cateodata mai este buna si cate o schimbare in viata,ne face sa simtim ca traim,monotonia strica...ajungem roboti...
ANGY ma bucur ca esti mai linistita acum,sangerarea sper ca s-a oprit daca iti dau drumul maine...Tratamentul de baza al dr U este aspenter,acid folic,complex de b-uri,Q10...cam asa ceva,iar daca exista si mutatii Clexane 0.4,urmand analiza antiFxa,ddmerii pt a vedea daca e buna doza sau mai trebuie ajustata...ir-urile...Ai aflat ce fel de analize de coagulare iti vor face?oricum mutatiile va trebui sa le faci tu la o clinica pt ca nu se fac in spital si sunt f scumpe...Inlocuitor pt clexane este fraxiparina sau fragmin...
Ma bucur ca s-a mai animat forumul,ne-am strans,la inceputul lunii era cam slabuta activitatea...
Flowerbee te asteptam si pe tine cu vesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Caresse ma bucur ca te aud... felicitari pentru rezultate la olimpiada si sa fie cu succes mai departe. Cred ca schimbarea la un liceu mai bun e o alegere buna pe termen lung. Ai facut o investitie in tine si chiar daca pe moment salarizarea nu o sa mai fie la fel, o sa fie poate in viitor, asa ca eu te felicit pentru curaj si determinare.

Eu peste o saptamana ar trebui sa ma intorc la serviciu ca mi se termina concediul medical dar nu stiu daca ma simt in stare. S-ar putea sa imi iau concediu de odihna cateva zile... o sa vad.

Angy ma bucur ca sunteti bine amandoi si grija maxima sa ai... o sa fie bine...



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput