Piersicute de iulie august (30)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Mie mi-a placut articolul cu adormitul la san, de acolo, dar altceva nu am citit.

Cred, Porumbita, ca tocmai la primul copil, cand citesti cat mai mult (in special daca sunt lucruri "anti mainstream"), si se intampla sa se potriveasca copilului si familiei tale ceea ce citesti, esti un pic mai inversunat si idealist. Cu experienta (ca mama) vin si toleranta mai multa si un ton mai asezat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ana, lml pt vlad, cu intarziere!
eu din cate vad, si libero are cristale. dar mai legate decat cele ce le are pampers.

iuli, cam cat praz ii dai lui bb? cam 1 cm asa? eu inca nu le-am dat si as vrea sa le dau.

tipa asta cu emograntiintenerife este reala? ca mie imi pare din alt film...
i-auzi, ne explica ea la EC cum ca bebelusul e tot fiinta . mai sa fie, si eu care credeam ca e ceva martian!
iar despre a pune bb-lul sa faca caca deasupra gresiei, no comment. mi-a placut mult cand a zis ca apoi stergi cu servetelul si gata. serios? si de o ia bebe in 4 labe pe acolo si apoi baga mainile in gura e cool, nu? . f curata femeie, nimic de zis.
iar poza aia cu bebe unde are caca in panatoni, mmmmm, e superba; de pus in rama, nu alta! daaaa, intr-adevar, muuuult mai bine cu caca la in pantaloni decat in scutec .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

:))))))))))) fetelor, m-ati facut sa rad cu pofta!
O sa citesc si io treaba cu emigrantiintenerife ca m-ati facut curioasa.
Ca idee, avea Aruba o pata pe astea cu anti - mainstream :))) Adevarul e ca e interesant sa citesti si alte opinii dar vorba lui Olivette, intorsul la epoca de piatra e cam aiurea .... Sa nu uitam ca atunci legea care functiona era: cei puternici razbesc iar toti ceilati mor... Ma gandesc oare cum ar fi supravietuit fii-mea atunci...
Dar treaba cu EC e interesanta si ok in masura in care te prinzi cand trebuie sa faca si il obisnuiesti pe olita din timp.

Fetelor, Balanta, lamuriti-ma si pe mine care e treaba cu cristalele din pampers ca e prima oara cand aud...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Balanta, fara sa te contrazic si fara sa fi citit articolul la care faci referire, sunt convinsa ca la faza cu gresia ar replica ca oricum la un mom dat bebe va baga singur mana in scutec. :))

Deci asa cu libero. Eu ca sa vad cum e babylove am taiat unul (f putin ud cu pipi, nu m-am indurat sa stric unul). De la pampers gaseam cristale pe bebe direct :((.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

http://en.wikipedia.org/wiki/Superabsorbent_polymer

Gelul din ele care retine pipi. S-a trezit, as da mai multe detalii altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

clay, mai zi-ne ceva cand ai timp te rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

M-am uitat la pozele de 8 martie, sunt sigura ca a fost foarte fain, bravo voua.
Ana, tu esti ca o eleva de-a mea de liceu , sunteti toate frumoase iar piersicutele le-as papa una cate una.
Am vazut ca Onuta si Vlad au legat deja prietenie , i-am vazut pe vanjosul Matia, carliontata Antonica,dolofanica Maya, frumusica Mirunica. Ada, unde-l ascundeai pe Tudor (am inteles ca ti-a fost cavaler la intalnire), ca nu l-am vazut. Sper ca nu am uitat vreo piersicuta, daca am uitat, sa-mi fie iertat .

Am pus si noi poze mai recente pe picasa.

Sper sa fie si azi caldut sa putem iesi afara, ca saptamana asta iar se anunta ninsoare...

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

o sa ma rad in cap, ma tatuez (how cool I am???), aplic EC la serviciul meu si pe urma va invit sa ma mai cautati... oamenii cavernelor de ce nu traiesc acolo? si pe plaja din Tenerife tot cacati si pisati??? pai de ce sa mai dau mii de euro sa plec acolo, cand la 3 ore distanta de mine am tot asa ceva???
ma enerveaza la culme blogurile! mi am spus oricum parerea despre raw-vegan la intalnire...
iar extremistii... mi am stricat singura ziua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

:)))))) Ina, ai fost super hazlie! M-am stricat de ras cand te-am citit. Sa ne dau si noua o poza rasa si tatuata :)))))
N-are rost sa te enervezi, draga mea. Sunt tot felul de oameni pe lumea asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna fetelor,
A adormit bb,somn de frumusete si m-am gandit sa scriu si eu ca iar trece ziua si uit..de citit,am tot citit dar de raspuns mai greu.
In primul rand, Lml Mihaita,sa fi sanatos,sper ca sunteti bine Iuli
Felicitari lui Vlad pentru noile achizitii,sunt curioasa dupa salt cu ce noutati o sa se imbogateasca
Raportez un prim biscuit mancat azi,fara sa vomite in timpul operatiunii.Eu tot crispata..rupe bucati destul de mari..intr-un final s-a descurcat,apoi a trebuit sa-l schimb ca isi pusese si-n cap
Oli,de acord cu tine,nici eu nu ma regasesc(menstra e o alta discutie,nu e o chestie pe care sa o poti controla),copilul sunt ferm convinsa ca mi-a trimis semnale insa eu,prea obosita,nu sunt in stare sa le receptionez si apoi ar fi un stres in plus sa stau sa alerg la baie in putinele secunde cat ar putea sa se abtina el..Deci,pana pe la 2 ani,cand va sti cum sa-mi comunice in cuvinte,scutecele sunt de baza:D]
Legat de nasterea acasa..sunt de parere ca atata vreme cat exista epidurala,de ce m-as chinui singura!?pe vremuri se intampla de multe ori ca fatul sau mama sa moara dupa nastere..tinand cont ca Mattia a avut 6 la nastere,asistat,nu vreau sa ma gandesc ce ar fi fost daca as fi hotarat sa nasc fara asistenta medicala..
Azi nu am ieist pe nicaieri din cauza de lene mare,mi-e somn tare as dormi vreo luna non stop
Fleur,ma bucur ca au venit vremuri mai calde si la voi.Am vazut pozele de pe picasa,ai baiat mare!
Va pup pe toate,zi frumoasa!


Mergi la inceput