yuppi!sweet_dreams.angy_angela, criss83, flowerbee

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Neata, Bubu maine mai faci un test?

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuali spune:

Neata Maria.Nu stiu ce sa zic, a inceput sa-mi fie frica si de testele astea...atat de dezamagita sunt cand le vad negative si le intorc pe toate partile sa vad poate s-o zari ceva...sa vad cum stau cu rabdarea daca pot sa astept pana pe 25-26 daca nu...vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

buna dimineata fetelor,
eu sunt cam trista , zilele astea am fost la ovulatie si noi trebuie sa stam pe tusa .am avut si spoting de ovulatie, macar sa imi ramana semnele astea inca 5-6 luni , sa ne fie usor sa detectam ovulatia cand va fi vremea.
tin pumnii fetelor ce fac beta
pupici
------------------------------------------------------------
In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!
mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


O sa treaca timpul repede si o sa ai poate chiar o pereche de rozalii.



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui caresse

Buna dimineata !

Vali, te vine el si timpul vostru !
La mine ploua de ieri si e taaaare urat : un vrai temps de chien !
Nici eu nu sunt intr-o forma buna, ma tot gandesc daca sa mai incerc sau nu ... trebuie sa fac un PapaNicolau si apoi ... poate ma voi hotari ! Am totusi aproape 34 de ani si sunt cam batrana pentru bebe 2 !
Ma bucur pentru voi, Cris si Angy ! Sa veniti cu beta mare !
Irmaria, tin pumnii stransi si pentru tine !
Iarina, ma bucur ca ai folosesti timpul in mod util . Imi pare rau ca ai fost un pic dezamagita de consultatia drei U , dar sa stii ca si mie dra mea mi-a zis sa mai merg la Biserica ... si cred ca are dreptate, macar ca sa ma mai linistesc !
Carin, ma bucur sa te "vad" !
Bubu,ce gest frumos al sotului tau
Corina ce cadou i-ai luat sotului ?
Alex,Bee,didi, Silvia,Lumy,camcris,blanka,mph, emilia,mihaela, maria va

pentru voi toate ca va inveseleasca ziua !


Mami de Andrei (6,2 ani) , de ingeras Elena (22s- 19.05.2012) si de ingeras Bobita (9s-10.01.2013-arefam, aspenter si femibion1)


Caresse nu esti deloc batrana. Dar ca sa fii impacata fa papanicolaul si cu Doamne Doamne, daca o sa ramai bine daca nu inseamna ca ai o pe nume Andrei.

Nu ca m-a dezamagit neaparat consultatia, dar speram sa am mai multe raspunsuri despre mutatii. M-am gandit ca atunci cand ne da ok dr. ginecolog sa merg la medsana sau unde e ea ca sa am atunci macar o consultatie corespunzatoare. Si abia atunci voi vedea daca e sau nu cazul de vreo dezamagire. Ma enerveaza cand nu stiu lucruri, da uneori sunt control freak dar asta e, eu m-am obosnuit cu mine asa, mai ramane sa o faca si ceilalti.

Weekend placut fetelor si



Gena MTHFR Mutatia C677T - genotip heterozigot; Factorul XIII mutatia V34L - genotip heterozigot; tiroidita Hashimoto
mamica de ingeras Eva 38+ s
"Cand iubesti o floare adapostita de o stea, privesti cu drag spre cer pe inserat" (Antoine de Saint-Exupery)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Angy,Criss, felicitari!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Buna fetele mi a iesit val beta astazi 3622.66 iar cea de joi a fost 1119.82 sunt ok daca aproape s au triplat??? Stiu ca trebuia sa se dubleze dar la mine a crescut mai mult decat dublu.. voi ce spuneti? Va pupik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Eu in principiu am 4 sapt si 4 zile iar val de referinta la 4-5sapr este 75-2600 iar intre 5-6sapt este 850-20600.. Este ok? ? K nu prea ma incradez i intervalu 4-5sapt ca si valori.. Sa ma bucur??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:


Angy eu asa zic ca s-a prins foarte bine si creste creste repede, ai grija ce papi si fara stres si emotii negative, de acum te pregatesti sa fii mamica.
Felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos!



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Iupyyy in sf pot sta linistita ma cam speriasem cand am vazut k s a triplat,chiar mai mult. .ma gandeam la sarcina molara..o iau razna pana pe 7 martie cand vad "mande pe tande" :)) m. Pot lua utrogestan pana pe 7 martie cand aj la doct chiar daca numai am sangerari? Afecteaza ceva? T pupik s ms ca imi rasp k pana luni sa o sun p doct inebuneam..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Nu stiu ce sa iti spun de utrogestan, poate fetele care au folosit vor intra si te vor lamuri.

Insa cu privire la sarcina molara trebuie sa stii ca plaja valorilor de betaHCG considerate normale este foarte mare, din cauza asta diagnosticul de mola nu se pune bazat pe ele (exista un aspect specific de ciorchine de strugure la ecografie).

Sper ca te-ai lamurit si nu stai stresata. Gandeste-te ca toata sarcina o sa gasesti cateceva de ingrijorat asa ca mai bine te-ai bucura.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput