Piersicute de iulie august (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilenutza


Porumbita cum a fost lunchul?



super
asa ca am mai luat un voucher sa mergem si sapt viitoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger


Porumbita, ma bucur ca te-ai odihnit! In cautarile mele despre somn am dat de sunt curioasa ce ti-ai raspunde acum!



f tare, ala e subiectul meu de acu 3 ani si ceva...
vrei sa stii ce as face diferit la cel mare cu mintea de acum?
oricum perioada cu adevarat naspa a fost mult dupa topicul ala (cand s-a trezit si de 10-15 ori pe noapte)

ca dupa cum vezi si al doilea tot nedormitor e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Da da, de aia ti-am aratat Porumbita! Sigur, cu mintea si experienta de acum...

In alta ordine de idei, eu am facut o super indigestie la cum am mancat, cu pofta, la Sole la petrecerea de Craciun cu firma . Super mancarea, dar imi pierdusem antrenamentul!

Aa, V al tau doarme f bine ziua, cam ca la carte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

nu, doar as astepta sa treaca, sa se regleze de la sine (per cu adevarat naspa a inceput dupa, si pe langa cele incercate pana atunci am incercat si dormit in pat cu noi, doar cu mine, doar cu sotu, eu in canapea langa patul lui etc si nu a functionat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Da, cica va trece. Poate asa repede cum au trecut astea 7 luni. LML Victor!

Faptul ca mie mi se pare ca m-am trezit doar o data, e un mare progres pt noi! Deci, indiferent de programul lui, daca m-am obisnuit eu, tot e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Porumbita vreau si eu linkul de la grupon daca zici ca e ok

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

eu am apelat la agentia "homee" din simplul motiv ca este fff aproape de serviciul meu.
colegul sotului a apelat la agentia "marypoppins". pe site ul acestei agentii gasesti si preturile actuale.
se plateste o taxa de vizionare, pe care o platesti de fiecare data cand te duci sa vezi candidatele, si cand alegi bone mai platesti un contract. au mai multe tipuri de contracte, eu l am ales pe cel mai mic (de 1 luna).
preturile acum 4 ani au fost un pic mai mici, dar tot pe acolo...

ptr menajera am platit doar o taxa de 75 ron, parca, acum 2 ani.

oricum, mi au spus "ajutoarele" mele ca iau taxa si de la ele: jumatate din primul salariu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Intru si eu scurt sa va salut si sa dau un fresh de mandarine(poate voua va pace ca lu' fi-miu nu, desi e super delicios).
Eu azi n-am apucat sa citesc nimic pentru ca nu mai e mama la mine si pitik nu doarme mai mult de 15 min de 2-3 ori pe zi asa ca azi o sa va citesc diseara daca nu pic lata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Porumbita, sa-ti fie de bine lunchul!
La multi ani! Sa creasca mare, sanatos si norocos Victoras!

Ali, HORROR, bine ca s-a terminat cu bine. Dar 8 dinti deodata?

Fetelor, ce vise mai aveti! Eu am fost insarcinata cu gemeni, Onuta mai trebuia sa aiba un fratior sau o surioara. Celalalt era embrionul mai mare, dar din cauza hematoamelor s-a oprit din evolutie si a ramas doar Onuta. Dar stie Dumnezeu ce face ca la uterul meu bicorn aproape septat nu reuseam cu 2.

Vera, si Onuta zgarie pereti si sa vezi ce zgomot face, peretii fiind placati cu polistiren.

Kimmy, vai ce loc pt alaptare. Bine ca v-ati putut savura bautura. Emma tot o sa vomite de la secretiile din gat, dar o sa se faca bine. Multa sanatate!

Ile, ce gospodina esti!

Porumbita esti la fel de organizata si la programul de masa al copiilor. Ceas! Felicitari.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lorena, cum ne-am "adunat" :)). Si al meu e bicorn (confirmat la cezariana) si inainte de rezectie a fost complet septat.

Mergi la inceput