Bulgarasi: LMA Vlad, Sanziana, Elisa! (43)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Aly_k asa am fost si eu primele 4 luni de sarcina. Pe mine ma alina un ceai cu ghimbir sau orice era cu ghimbir. Daca gasesti ghimbir murat, nu eita sa iti cumperi ca iti taie greata instant si te revigoreaza.

Tot mai greut ne miscam aici si tare mi-e teama sa nu se dizolve grupul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Va multumim din tot sufletul pentru urarile calde! Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toate cu liniste in suflete si case!!

Incep cu urarile de bulgarasi:

La multi ani Alexandru de Alexa!!
La multi ani Vlad de dari_nanau!!
La multi ani Adina Sanziana de Puiutza!!

Si acum mamicile:

La multi ani My_Lady!!
La multi ani Anca_cls!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Neatza, va poftesc la o cafea, astazi e baba mea si se pare ca e foarte frumos afara, un pic frig dar soare si super senin.

Copilu' meu uita mereu cand e week-end si ori doarme prost ori se trezeste devreme...azi le-a facut amandoua :(.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

La multi ani Maria Elisa!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Matza , sper sa apara motanul plimbaret daca mai e in viata!

Dau eu cafeaua ca trec la a doua.

Sanatate puilor si zile frumoase si calduroase!

Azi face Adeluta 1 an si o luna, merge bine nu se mai impiedica de toate le ocoleste, le paseste, a invatat. La capitolul vorbit inca nu excelam, mai este timp. In schimb se descurca bine la miscarile de finete fapt care ma bucura ca este destul de dificil.

Ma duc la joaca si poate si ceva treaba daca ma lasa!!!

O zi cum va doriti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Dr Anca,
Ba da, m-ai botezat.
Nickname-ul meu e inversul de la "neata Cici" (scris impreunat), mesajul pe care mi l-a setat sotul meu pe telefonul meu, ca mesaj de intampinare acum o suta de ani, cand eram noi la inceputuri. Si numele meu real nu are legatura cu cici, pentru ca de fapt ma cheama Elena, dar asa ma alinta el. Ce vremuri..

Georgia, ai pm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

La multi ani Vlad de dari_nanau!!
La multi ani Adina Sanziana de Puiutza!!
La multi ani Maria Elisa!!

rares a facut o forma urata de varicela si sunt usor disperata ...probabil ca urmeaza si filip ceea ce ma ingrozeste si mai tare

dr anca sper sa ti se intoarca pisoiul...si al vecinilor pleaca cu saptamana...apoi vine obosit rau si doarme cate 2 zile sa isi revina

alexa am anulat programarea la oki...mi-a spus atunci ca filip va purta ochelari si el...are dioptrii foarte mari

miha eu sper sa nu uitam sa scriem aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani, cu intarziere, Adina Sanziana si Elisa Maria!
De-acum mai avem doar un singur bulgaras de sarbatorit si gata, ne mutam la clubul scutecelor.
Suzieq, am incercat in weekend sa-i dau banana cu mar dar nu a incantat-o. Bucatelele de banana le mai papa, dar pe cele de mar nu, probabil i s-au parut prea tari. O sa incerc sa-i rad marul data viitoare.
In weekend a facut si Jo primii pasi singurica, momentan nu face mai mult de 2-3 odata dar e un inceput. Incet-incet incepe sa prinda curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

bravo Jo!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:


Bulinuta fii tare ca pana la urma se rezolva!
Suzieq o fi fost buna cafeluta ta de week - end dar am fost prea zombi ca sa pot intra pe net. Alex a fost si el foarte matinal si marait.

Felicitari Adeluta!
Felicitari Jo pentru primii pasi! Lexi usor usor va descoperi ea si marul



Mergi la inceput