Trombofilia, o cauza a infertilitatii - 75 -

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

websoftro eu am luat aspenter pana s-a pozitivat situatia si doar apoi am trecut pe clexane dar de 0,4.

bafta multa si sa fie cu ochisori




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Websoftro, dr. Uscatescu ti-a recomandat? Activeaza-ti mesageria sa iti pot da mesaj privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns websoftro spune:

Multumesc olimp pentru raspuns.
MeAlex, dna dr U mi-a recomandat.


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

Websoftro, eu am aproximativ mutatiile tale si sunt curioasa ce imi va recomanda medicul hematolog...luni merg, va tin la curent


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot, 2 sarcini pierdute la 6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Websoftro, mie mi-a recomandat Aspenter si Acid folic preconceptional , iar de la test pozitiv fac si Clexan , pe langa Aspenter

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns websoftro spune:

MariaBcf, multumesc pentru raspuns
mariell, mult succes luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

Vin de la hematolog, mi-a dat acifol si aspenter pana la test pozitiv si apoi imi va prescrie si anticoagulant (nu a spus de care).

Sunt putin dezamagita, pentru ca i-am spus ca nu am testat decat 5 tulpini de trombofilie si pentru celelalte 4 testate nu am inca rezultatul, si ea mi-a spus ca nu conteaza, ca tot acelasi tratament il primesc chiar daca mai am si altele sau raman doar acestea...


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot, 2 sarcini pierdute la 6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariell spune:

Mai exact, mi-a spus ca tratamentul si doza va fi la fel.

MariaBcf, vad ca pentru tine a fost ok aspenter si acid folic in preconceptie, sper sa fie bine si la mine.


PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot, 2 sarcini pierdute la 6 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Mariell Doamne Ajuta sa fie bine si la tine. Eu mi-am facut Beta la 12 zile de la ovulatie ( era prima luna de tratament cu Utrogestan 100mg dim si seara din ziua 16-25 , le-am baut) , cand am avut rezultatul de la Beta am inceput si Clexanul, nu am riscat , dupa 2 SOE faci orice doar sa fie bine

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Eu ma pregatesc sa ma duc la DT , poate aflam si sexul.

Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
12+

Mergi la inceput