Mamici din Grecia (14)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Bravo mamico,felicitari parintilor si bine ai venit printre noi micutule!!
Sanatos si voios sa fii !! si sa inseninezi mereu viata parintilor tai!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Bine ai venit Giorgo!!!! Felicitari Miha!!! sa-ti traiasca bobocelul sanatos si sa va bucurati de el!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui marikaki

Salutare mamici!
Ne primiti si pe noi?
In primul rand tin sa-i urez la Maro_k nastere cat mai usoara si recuperare rapida, iar bb sa fie sanatos, mancacios, voios si fara colici!
De o luna si 3 zile s-a nascut si bobocelul nostru Raul Ciprian. Este exact cum ni l-am dorit, foarte cuminte[:D(deocamdata)
Acum m-am apucat sa-i fac actele la pui. Totusi, am ramas surprinsa, cand am obs ca certificatul de nastere este fara prenume. Se spune ca aici prenumele se pune la botez. Asa vi s-a intamplat si voua? Si daca botezul vreau sa-l fac in tara?
As mai vrea sa va intreb pe mamicile ce au nascut in acest an, daca se mai da acel ajutor de la IKA la tatici(care lucreaza cu acte).
Va multumesc frumos!
Va pupic dulce!

21sept.2012
Raul-Ciprian



Buna si bine ai venit in club!!!! Din cate stiu eu, ca sa ii dai nume bebelului trebuie sa declari la primarie numele lui, sa iti elibereze certificat de nastere cu numele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Felicitari Miha !!!Bine ai venit bb Giorgos!! Sa fi sanatos si sa umpli viata parintilor cu bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

Hello girls!

Eu acum am aterizat de la scarbici si am intrat sa vad vestile mult asteptate .M-am gandit toata ziua azi la Miha si am sperat sa fie bine si din mesaj am inteles ca a avut o nastere usoara.Ma bucur tare mult, ca aveam emotii pt ca si eu am avut o nastere prin inductie care a durat 16ore de am zis ca nu mai fac copii in viata mea
Lukas e acasa de o saptamana cu o raceala frumoasa .De cand a inceput gradi s-a imbolnavit de 3 ori off ca m-am saturat sa il vad bolnavior dar asta e pana ni se intareste si noua organismul sa lupe mai bine cu virusii cred ca mai avem de tras.Eu credeam ca are o imunitate buna pt ca pana acum nu a fost asa bolnavicios dar in colectivitate vad ca se agata toate de el.Am ratat si serbarea de 28 oct si ce frumos spune poezioara dar nu aveam cum sa il duc azi asa mucios si tusind .Sper sa ne treaca pana luni ca-i tare nerabdator sa mearga la copii
Pup fetele si ne ''auzim'' ca acum imi pica ochii in gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Felicitari, Moro, bine ai venit pe lume, bebe Giorgos!!
Ia uite ce baiat mare ascundeai tu in burtica. Refacere usoara si numai zile senine sa aveti!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Felicitari Moro. Sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos.

Ma gandeam ce bucuroasa esti asa, ca proaspata mamaica, si-mi spuneam ca nu exista cadou mai frumos primit cu ocazia zilei de nastere(sau in preajma zilei de nastere):un bebelus grasunel.

Si pentru ca luni este ziua ta de nastere, da-mi voie sa te felicit de 2 ori.
Sa fiti amandoi sanatosi. La multi ani Moro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marikaki spune:

Sautare tuturor!
Multumim frumos pentru primirea calduroasa.
Felicitari Maro_k! Bine ai venit Giorgos!! Sa fi sanatos, mancacios, voios si sa nu ai parte de colici!
Noi suntem bine. Marti, vom merge in Atena sa rezolvam problema cu prenumele. Se poate rezolva si aici, dar trebuie sa astepti o luna.
Nu am beneficiat de nici un ajutor pentru bb, pt ca s-a taiat si acel ajutor ce se dadea la tatici. Sa fim noi sanatosi si le vom rezolva pe toate.
M-ar interesa sa stiu, pana cand se pot schimba ochii la bb. Am aflat ca daca nu se schimba in primele 40 de zile, nu se vor mai schimba. Voi ce credeti?
Va pupam dulce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

La multi ani MoRoK!
Sa va traiasca si sa va bucure bebe Giorgos.Sa va dea Dumnezeu numai bine tuturor. Felicitari si tie si proaspatului tatic.
Vad ca au trecut deja cateva zile de cand a venit pe lume, poate acum deja sunteti acasa si sarbatoriti.Ma bucur ca si nasterea a fost in regula.
MamitzaAlex, si eu am trecut perintr-o nastere cu inductie la al trelea si a durat tot asa foarte multe ore, stiu cum e . Se pare insa ca nu e obligatoriu sa se intample asa si la o urmatoare nastere. Sanatate celui mic, sper ca e deja la gradi; si la noi circula n virusi, Nikola inca nu a agatat niciunul dar este al doilea an de gradi deci e mai "calit" .
O saptamana buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

LA MULTI ANI DRAGA moroko!!
A dat DD si visul sa implinit iaca joi o binecuvintata nastere, apoi un sfint,un OXI si ziua ta de nastere.
Intr un mic interval de timp atitea sarbatori!!
Bucurii si impliniri sanatate si fericire iti doresc si un bébé frumusel ca tine!

Mergi la inceput