Mi-e dor de bunici

Mi-e dor de bunici | Autor: S_Elena

Link direct la acest mesaj

Ca astazi este sambata mortilor...eu imi amintesc cu drag de bunici.Ultima pe care am pierdut-o este bunica din partea mamei. Si cu atat mai dureros este faptul ca a murit in conditii incerte.Noi credem ca a fost crima, dar din pacate nu putem dovedi.
Sper sa se odihneasca in pace!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Odihneasca-se in pace!

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Sper ca bunica sa se odihneasca in pace.Eu, in schimb, am sufletul inca ranit ca nu stiu adevarul despre moartea ei.S-a scurs un an de atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

S_Elena condoleante pentru bunica ta si Dumnezeu sa o ierte.
In legatura cu faptul ca tu crezi ca nu a fost moarte buna , probabil ca si banuiesti pe cineva care ar fi avut posibilitatea sa faca asa ceva.Chiar daca nu poti cel putin pe moment sa dovedesti, posibil ca in timp sa ti se elucideze necunoscutele, macar cat sa te poti linisti tu sufleteste.Oricum nu poti altceva face decat sa-ti amintesti cu drag de ea.
Si eu am avut doua bunici (pe bunici nu i-am cunoscut)si amandoua nu mai sunt acum pe lume.Imi e tare dor de ele, mai ales ca bunica dinspre mama m-a si crescut pana la scoala.Sper ca sunt bine acolo und esunt si ca intr-o zi ne vom mai vedea.Oricum le multumesc pentru tot ce au facut pentru mine si sper ca ele stiu asta chiar daca eu nu le mai pot spune.Ce ma ajuta pe mine este sa ma gandesc ca ele sunt acolo acasa la ele, asa cum erau cand erau pe lume si eu departe fiind nu pot sa merg in visita.Nu stiu ce as fi facut daca eram acolo si vedeam casa goala...
Cel mai tare ma doare ca pe nepotul cel amre nu l-a mai vazut de cand avea 3 ani (acum are 11) si pe cel mic nu l-a cunoascut niciodata...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Banuiesc cine este.Am deschis proces la CEDO pentru asta.Sper ca macar acolo sa fie cineva dispus sa faca ceva.Faptul ca am mers pana la capat cu ceea ce puteam eu sa fac m-a linistit.
Eu o iubesc foarte mult si o visez inca.Este ca si cand ar vrea sa spuna ca ea inca traieste pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

In viata multor copii bunicii au un rol mai important decat parintii pentru ca au timp si rabdare sa se ocupe mai mult de ei. Si au si intelepciunea varstei.

Mergi la inceput