experiente mistice(3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns light spune:

3x3, foarte frumoasa rugaciunea.Astazi am gasit o pagina de blog foarte interesanta si m-am gandit sa o postez aici:http://ma-planete.com/blog/view/id_17852/title_Minunile-d-nei-Marioara-Godeanu/


my deviantArt GalleryUna Pe Zi de Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

azi noapte am avut un vis foarte important pentru mine. am sa il redau pentru ca am descoperit o mare realitate!

m-am visat in casa parintilor mei. in vis casa mea, templul meu apare mereu pe imaginea casei bunicilor.imaginea casei parintilor mei, care acum nu mai exista, este un colt de templu, in care am crezut ca am facut curatenie, din punct de vedere energetic.

cu cateva seri inainte de acest vis am facut o lista mare de informatii negative pe care le-am auzit la parinti, in special de la tatal meu. expresii de genul " muncesti toata viata pentru o bucata de paine si nu te alegi cu nimic"...
ei bine, a doua zi, dupa ce am facut curatenia emotionala in camarile mele, puiul meu, cand s-a trezit, a venit la mine, mi-a cuprins fata intre palme si mi-a tras un pupic atat de dulce de m-a topit!
am stiut ca am facut multa, multa curatenie, in energetic, pentru ca niciodata puiul meu nu a facut gestul asta fata de mine!

apoi, urmeaza, visul!
in casa parintilor mei, in care era multa lume, unii intrau , altii plecau. se apropie de mine o doamna. ii simteam forta, stiam ca nu este orice fel de persoana. simteam ca este un mesager ceresc. arata ca orice om. tocmai strasemem niste pietre pretioase , bijuterii in maini, si ma indreptam spre balconul casei. acolo, doamna m-a urmat, si m-a intrebat daca sunt pregatita. eu am zis ca da, si atunci, mi-a zis ca ceea ce voi simti este ceva asemanator cu moartea. m-am speriat, insa ea a intins mana si m-a impins afara din corpul meu energetic, ca si cum incerca sa scoata din mine o alta fiinta, care urma sa cada de la balcon.
stiam ca jos sunt niste pari de la gardul din gradina din spatele blocului, asa ca m-am speriat, si nu am vrut sa cad, insa avantul m-a facut sa ies din amprenta mea energetica. am simtit acest impuls foarte clar si in fizic. de tendinta de iesire din corpul energetic si intrare in corpul energetic,iesire din templu si intrare in templu!
doamna m-a studiat intens, si mi-a zis, dupa ce m-a cantarit din priviri, ca nu sunt pregatita inca! a plecat de la balcon. m-am uitat apoi in jos, de la balcon, spre gradina unde era sa cad. si spre surprinderea mea, am vazut un fel de omulet, care avea o lumina ce cadea pe el din cer, ca si o lumina de reflector. creatura minuscula a adunat de sub balcon o saltea pneumatica, in care as fi cazut, si de care eu nu stiam, si a condus de acolo un fel de masina roz, totul in roz, cu care urma sa ma transporte mai departe, in cazul in care ieseam din acele camari, daca saream, de la balcon. ca si cum o parte din fiinta mea este acolo retinuta datorita experientelor emotionale negative; de unde si reactualizarea acelui loc in vis datorita procedurii constiente de notare a tuturor expresiilor lipsite de creativitate pe care l-am auzit in viata mea in parintilor mei.
urmaream fiinta aceea ciudata, priveam cu regret de lipsa de credinta, suvoiul de lumina ca de reflector care venea din cer si cadea direct pe omulet!
am intors privirile inspre sufrageria apartamentului, si am vazut ingerul meu stand de vorba cu acea doamna. odata ce mi-am concentrat atentia pe scena lor, am realizat ca aud ceea ce vorbesc, chiar daca eram la departare, si doamna ii spunea ingerului meu ca acum este randul lui!
m-am trezit!
prezenta casei parintilor mei unde am strans destule emotii negative, in experienta de viata, a aparut in imaginea templului meu. in templul meu apar camari, apar locuri de care sunt legata, emotional, energetic! intotdeauna! de aceea nu visez, de exemplu, pe John din africa de sud!ci numai ceea ce este dezvoltat in karma de mine din viata asta sau din viata anterioara. informatia este pastrata in templu, si actualizata in vis, adusa la cunostinta prin vis!
lumea din vis este o lume enrgetica. lumea din realitate este o lume psihica, a mentalului si energetica! din nefericire, omul constientizeaza doar lumea psihica, si mai putin cea energetica. insa visul, recupereaza ceea ce in mod constient egoul neglijeaza! conectarea la realitatea energetica a propiului univers! in lumea fizica, folosim vointa, si decizia, in lumea energetic folosim legea divina, iubirea, rugaciunea, iertarea, binecuvantarea!

ce pot face cu mesajul din vis:
-il ignor, ceea ce majoritatea facem;
-raspund in legea egoului, prin mental si caut raspunsuri, si in functie de raspunsuri, iau decizii de actiune (merg la astrolog, vrajitoare, ghicioare, doctor, terapie etc)
-raspund in legea divina, si atunci, tot ceea ce contientizez este datoria mea de a restabili armonie acolo unde am vizualizat disarmonie. ceea ce se vede in vis se poate numi vizualizare, deschiderea ochiului energetic si preluarea de informatii din universul energetic pentru aducerea lor in planul cunostintei si constiintei. omul detine FORTA CREATOARE SI DIVINA! de aceea i se da si mesajele din vis, pentru ca sa le indrepte, prin atitudine mistica, corecta!

la modul general,in felul acesta, nu se intra in lantul slabiciunilor, prin raspunsul egoului, altfel spus, nu se intra in lantul karmic prin rapsunsul "ochi pentru ochi, dinte pentru dinte". ci relatia se limiteaza la o singura realitate: ce se poate face?
si ce pot face?
... am sa aplic legea divina, prin mental, prin imagerie. in planul energetic, daca raspund in mod disarmonios, pot declansa niste energii pe care nu le pot stapani. si nici nu doresc sa le intampin. pot insa, prin iertare si iubire, si rugaciune si ajutor ceresc, sa vizualizez o situatie care sa imi arate armonia, echilibrul.

am sa refac visul, pas cu pas ,mental, prin imagerie, si am sa cer LUMINA DIVINA, GRATIA DIVINA, sa ma ajute sa fac curatenie in acel colt de templu. in timpul asta important este sa las mentalul liber, ca sa primeasca imaginile din subtil, energetic. acestea, nu intotdeauna par logice, insa au o "logica" care tine de dereminismul universului gratiei divine si energetic. importanta este atitudinea mea fata de aceste imagini, permanent creatoare, pozitiv-mistica!
orice cuvant declanseaza o forta, a egoului sau a cerului! forta cerului vine prin rugaciune, si iubire, iertare, indiferent de raul pe care il vad facut, in viata mea sau a altuia! este tot ceea ce pot face! iar in planul fizic, totul va urma cursul interventiei creatiei prin cuvant!
asa imi fac datoira fata de templu, fata de esenta mea divina! devenind constienta de FORTA DE CREATIE PRIN CUVANT SI LUMINA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Lucia-Mirela,
foarte frumoasa informatia stiu ca am citit despre d-na Marioara Godeanu si in formula-as, tot acolo am mai aflat informatii foarte interesante cu privire la lumea plantelor si cum pot vindeca si comunica o d-na spunea ceva de a alege o planta si la care o poti ruga sati arate in vis cum se poate folosi la vindecare, cum inainte de a culege o planta medicinala trebuie sa-ti ceri iertare ca o culegi si sa-i spui ca vrei sa o folosesti pt a vindeca, foarte frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

am sa povestesc despre o ex. recenta, eu am avut migrene, le mai am dar foarte rar acum, acum recent am inceput sa am o migrena ingrozitoare, nu mai stiam ce sa fac, am incercat medicamente nu au avut efect, simteam ca nu mai pot respira cum trebuie cu o seara inainte desi tot incercam sa ma relaxez nu am reusit simteam cu ma strange in zona gatului la baza gatului stiam ca nu ma oxigenez cum trebuie, am vorbit cu 3x3 pe mess si m-am plans ca nu stiu ce sa mai fac si mia zis sa merg sa ma relaxez si sa ne rugam cu ajutorul ei am reusit sa ma relaxez si sa incep sa respir am simtit cum incep sa vibrez si cum durerea a disparut, pur si simplu total, ii multumesc lui Dumnezeu, si 3x3 ca a fost alturi de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catus76_ro spune:

Buna ziua!
Ma pasioneaza paranormalul, dar nu fac nimc special in aceasta privinta, decat sa mai citesc din cand in cand ceva de specialitate.Ma consider o persoana normala fara nicio capacitate paranormala( sau poate inca nu am descoperit-o...cine stie!)
Am visat acum doua nopti ceva foarte frumos si diferit de visele obisnuite si sunt curioasa ce interpretare se poate da visului....
Nu mai tin minte tot visul dar mi-a ramas intiparita in memorie imaginea unor peisaje cu foarte multa verdeata apoi imaginea Terrei tinuta in palma de o mana uriasa!!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catus76_ro

Buna ziua!
Ma pasioneaza paranormalul, dar nu fac nimc special in aceasta privinta, decat sa mai citesc din cand in cand ceva de specialitate.Ma consider o persoana normala fara nicio capacitate paranormala( sau poate inca nu am descoperit-o...cine stie!)
Am visat acum doua nopti ceva foarte frumos si diferit de visele obisnuite si sunt curioasa ce interpretare se poate da visului....
Nu mai tin minte tot visul dar mi-a ramas intiparita in memorie imaginea unor peisaje cu foarte multa verdeata apoi imaginea Terrei tinuta in palma de o mana uriasa!!
Pupici!

GINA, mami de PETRU-CRISTIAN, 21 dec 2007 si de VLAD-ALEXANDRU, 16 martie2010!

Bine ai venit pe experiente mistice. Paranormal este un termen care trimite la fenomene psi, in afara normalitatii, insa nu patologice. Este un termen acceptat mai usor decat experienta mistica, care leaga natura umana psi de adevarata ei radacina, sursa de existenta, Divinitatea.
Ce este mai important in acceptarea acestei realitati, nu este termenul de mistic, ci responsabilitatea prin care egoul se angajeaza in acceptarea realitatii divine, cu tot ceea ce implica aceasta la nivel de decizie, cand este vorba de sine.
Asadar, puritatea energiei in care ai existat in planurile subtil-energetice ale planului fizic-verdeata- te-a propulsat in planul energetic al planului spiritual, si ai facut o calatorie in spatiu, instantaneu. Mai mult, ti s-a dat posibilitatea - tot datorita puritatii pe care o cultivi la nivel subtil prin reflectarea curateniei si vitalitatii energetice la nivel de plan fizic, sa vezi mana protectoare divina care sustine pamantul. Nu-i asa ca e frumos pamantul vazut de sus, de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Nu mai tin minte tot visul dar mi-a ramas intiparita in memorie imaginea unor peisaje cu foarte multa verdeata apoi imaginea Terrei tinuta in palma de o mana uriasa!!


Exact imaginea asta am vazut intr-o reclama la tv! poate ai vazut-o si tu undeva reclama si ti-a ramas in subconstient si ai visat-o!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3x3 spune:

msl1,termenul de subconstient este o gaselnita a psihologiei ca sa defineasca o structura de manifestare psi. orice informatie cu care individul vine in contact, este folosita pentru a se manifesta o anumita realitate la nivel energetic. de exemplu, visezi ca mergi la wc daca simti nevoia sa te usurezi, cand nu esti deloc constient in vis, conform teoriei psihologice, de necesitatile tale biologice. atunci, in universul tau subtil, se genereaza o imagine care sa iti semnaleze urgenta! atunci, da, informatia a fost luata din planul energetic al planului fizic, ca urgenta ce trebuie sa ajunga la nivelul tau de cunostinta, care face nanica, si care pierde simtul responsabilitatii la nivel de necesitate biologica, in stare de subconstienta.
daca s-a visat pamantul, A FOST INTR-O RELATIE CLAR DE PERCEPTIE MISTICA. nu il visezi, cu una cu doua, nici daca iti sugestionezi sau programezi subconstientul, psiholgic vorbind. daca ajungi la performanta asta, te rog sa imi spui si mie! eu o singura data am vazut pamantul , si am trait o vitalitate si armonie, fara precedent! semn de vitalitate, sustinut si prin imaginea de verdeata! nu numai vitalitate, ci si armonie, echilibru!
nu visezi bijuterii decat daca ai castigat cateva nestemate din imparatia cerului prin munca grea si asidua ! ALTFEL, NU LE VISEZI, NICI DACA TE UITI LA ELE TOATA ZIUA, si vorba aia, iti sta in fata si subconstient in mod constant, daca mai esti si ahtiat dupa bijuterii...Isus spune clar IMPARATIA CERULUI! BIJUTERIA INTERIOARA, CARE VINE DIN DIVINITATE si traieste prin OM!
- UN PRIETEN ADEVARAT ESTE O BIJUTERIE CEREASCA, PE CARE DACA O AI, O AI PENTRU TOATA VIATA!si sunt atat de rare bijuteriile astea! daca il ai, poti fi considerat binecuvantat de DUMNEZEU pentru toata viata ta!
- bunatatea, este o bijuterie cereasca, pe care daca o manifesti, ajungi sa atingi si sa mangai suferinta celuilalt, neconditionat!
- IERTAREA este un diamant ceresc, pe care daca il porti la coroana capului tau, ca maestru si stapan al propiei imparatii, care este viata, vei aduce lumina neconditionat, indiferent cat de neagra este pisica din viata personala, sau a altuia;
- devotia, este o alta nestemata a imparatiei cerului, care te ingenunche la picioarele aproapelui, sa iti faci datoria cu responsabilitate, cu trairea profunda a lucrului bine facut, si facut din inima, din suflet, total; Isus a ingenunchiat si spalat picioarele OMULUI SI DUMNEZEULUI, care este purtat pe pamant, pas cu pas in TEMPLUL NUMIT OM!
-ascultarea, este o alta bijuterie alchimica, care te deschide catre celalalt, in tacere, in pace, sa simti si traiesti mesajul aproapelui;este una din practici care te disciplineaza, si pregateste sa asculti mesajele cerului, sa inveti sa asculti mesajele aproapelui! pana la cer.. e o cale lunga! daca nu reusesti sa asculti aproapele, cum crezi ca vei putea auzi cerul? daca egoul nu inceteaza de a isi cere drepturile, ce poate sa ia, sau ce i se cuvine etc, nu tace la propiu, cum poate el auzi pe celalalt? ca sa nu mai amintesc de cer! nu faci analiza matematica pana nu inveti ca 1+1 fac mai mult! intai si intai lectia vietii, apoi lectia cerului...iar ca sa atingi cerul, trebuie sa te eliberezi de gravitatea materiei! si asta se face prin devenire cat mai mult in lumina...lumina este usoara! LUMINA! light=lumina, usor!
-RUGACIUNEA, ESTE UNA DIN CELE MAI PRETIOASE NESTEMATE, prin care cobori gratia divina, imparatia cerului, IN TEMPLUL NUMIT OM, instantaneu;
-IUBIREA este ESENTA IMPARATIEI CERESTI, daca o traiesti, aduci pace, aduci liniste, sadesti abundenta, incredere, speranta, bunatate, echilibru, armonie, sanatate...
-CUVANTUL ESTE UNA DIN CELE MAI SUBTILE SI EVIDENTE COMORI CERESTI LA INDEMANA OMULUI, atat de evident ca forta, incat sta in fata noastra toata ziua, il folosim fiecare secunda, constient si inconstient, si in subconstient (), ca nici macar nu banuim 1% DIN FORTA DE CREATIE PE CARE O ARE! rostim cuvantul si traim ceea ce am rostit; sunt doua filmulete care subliniaza puterea cuvantului rostit si gandit, si efectul acestuia in viata omului, in "What the bleed do we know" si "The Secret". sunt convinsa ca sunt mult mai multe mesaje acolo. si omul tot nu COMPREHENDE MARETIA SI FORTA DE CREATIE A CUVANTULUI! CUVANTUL ESTE O NESTEMATA DIVINA DAR DE LA DUMNEZEU, este o bijuterioe cereasca pe care o folosim in fiecare secunda, ca sa traim, sa ne hranim, sa FIM!
deci, limitarea interpretarii la constient si subconstient este pur si simplu depasita de realitatea A CEEA CE ESTE OMUL!
OMUL ESTE DUMNEZEU INCARNAT IN TRUP DE OM! IAR FORTA DE CREATIE IN MANA OMULUI!
omul traieste exact ceea ce gandeste: suferinta, cand sadeste neincredere, boala, cand cultiva disarmonie, depresie, cand dispretuieste viata pana la izolare, disarmonie cand este plin de nerecunostinta fata de tot ceea ce viata ii ofera, bun sau rau!
in replica mistica, divina a esentei lui, omul traieste exact ceea ce gandeste, DIVINITATEA: si sadeste incredere, si sustinere, atunci cand vede suferinta; vindeca, chiar si printr-o mangaiere sau prin simplu cuvant bun de ascultare a suferintei aproapelui, inspira lumina si vitalitate, cand traieste fiecare clipa de viata cu tot ceea ce ea ii ofera; traieste si inpira armonie, cand accepta neconditionat, realitatea fara judecata, si replica egoista (eu, eu, eu-me-me-me);
daca viata se raporteaza la ego, normal ca il apuca disperarea (instinct de conservare,), ca resursele ii sunt absolut, limitate! iar cand egoul dispera, sa te tii, ca showul pe care il face ca sa isi revendice drepturile si puterile, sunt de la disarmonioase pana la catastrofale, pentru el si pentru cei din jurul lui! daca viata se raporteaza la esenta divina, CAPACITATEA DE DARUIRE ESTE NELIMITATA! si va avea de unde sa dea, asa cum ISUS A HRANIT MULTIMEA , cu 3 paini si 3 pesti! resursele sunt nelimitate! si omul poate avea TOT CEEA CE ISI DORESTE, DACA VA TRAI IN LEGEA DIVINA, si nu in legea umana!
ce alege omul...el, si numai el decide! este un business strict intre el si DUMNEZEU!
cand pasesti in legea divina, in iubire, ajungi sa te rasfeti pe pajistile de verdeata ale spiritului! iar cand inmultesti din abundenta, nestematele cerului(talantii, galbenii, aurul, etc...imparatiei ceresti), ai suficienta LUMINA-usurinta, sa te eliberezi de gravitatea egoului ca sa...poti vedea pamantul! si mai mult decat pamantul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

3x3 foarte interesant ce scrii la acest subiect, pe mine m-ai captivat total.Spui in mesajul anterior ca daca ai nevoia fiziologica de a merge la wc in timpul noptii si tu dormind nu esti constient, atunci iti apare in vis wc-ul sau ceva care sa te determine sa mergi acolo.Am ras initial ca am patit si eu asa ceva cand eram mai prin generala, in vis mi-a aparut ca trebuie sa merg la wc, dormeam singura in camera cu usa inchisa, si asa in plin somn profund intuiam ca trebuie sa merg la wc.OK...pana dimineata cand ma trezeste maicamea agitata toata...ce credeti ca am facut in noaptea respectiva, urmand instinctul de a merge la wc , am deschis o usa (stiind ca dorm cu usa inchisa nu mi s-a parut ciudat, ci ciudata era ca era inchisa cu cheia), am descuiat-o si deschis-o...si am facut ce trebuia , nu am gasit de unde sa trag apa, da am zis ca oricum facusem putin si pana dimineata merge, si am mers inapoi in pat.Toate bune , doar ca usa respectiva era de la DULAP nu de la usa camerei, iar eu nu mersesem la wc, ci in dulapul cu haine calcate si aranjate ale mamei .Iit inchipui ce a urmat , plus munca mamei de a spala, calca si aranja dezastrul ce l-am facut eu, urmand visul meu .

Asta asa ca o paranteza, nu te superi.

In alta ordine de idei, ma urmareste de dimineata un vis ce l-am avut acum spre trezire, eu ma trezesc la ora 6 il trimit pe cel mare la scoala so apoi mai prind o ora de somn langa cel mic pana trebuie sa-l duc la gradinita.Si acum in ora asta am visat ca eram intr-o casa cu multi oameni, pe unii ii stiam, pe altii nu, era si mama mea acolo si noi toata familia, si la un moment dat s-a facut ca trebuia sa trecem o apa foarte tulbure, cum sunt apele dupa furtuna, asa maronie, si copilul meu cel mic si sotul au cazut in apa la distanta unu de altul, si eu m-am bagat si l-am luat pe copil, l-am scos din apa , sotul scotandu-se singur.Apoi eram iar in casa respectiva unde sotul s-a culcat , zicea ca e tare obosit, si s-a culcat , ce stiu ca e bine e ca patul era cu lenjerie alba, curata.Acolo in camera mai era si mama.Copilul meu cel mare cica se facea ca se culcase pe masa, si eu m-am speriat am zis cum sa se culce pe masa, doamne fereste , uite mai era un pat pus la capul patului unde dormea sotul meu, tot cu lenjerie frumoasa , alba si s-a culcat acolo.Dar tot m-a strans in spate ideea ca era intinspe masa.Dupa ce s-au culcat se facea ca o multime de copii alergau si se tranteau, tipau, cum fac copii, fara sa tina cont ca doarme cineva acolo, si le-am spus ca as dori sa iasa afara sa se joace ca in camera se doarme, si ei au iesit ramanand o fetita doar care se uita pe geam la ei cum se joaca si eu langa ea si apoi mama tot imi zicea ca de ce am oprit in camera fetita aia, ce mai am de gand sa fac inca un copil, (eu am doi baieti), dar eu am zis ca nu, dar imi place de ea...
Si mai multe alte aspecte, dimineata sotul a plecat suparat ca nu l-am salvat pe el din apa (asta in vis)si e am plecat pe un drum, cu case mai vechi , intr-una la lumina unei lumanari era o femeie la o masa, asta am vazut de pe geam, si am trecut mai departe.Nu imi mai amintesc ce a urmat ca m-am trezit fiind timpul sa-l pregatesc pe cel mic de gradinita.
Oare sa fie de rauc e am visat?
Apa aia ma inspaimanta de numa, mi-e si frica sa-l mai duc la gradinita, dar el vrea.Sper sa nu se intample nimic.

Multumesc ca ati avut bunavointa sa cititi .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

3x3, nu vreau sa te contrazic, dar din proprie experienta stiu ca poti sa visezi chestii influentate de ceea ce vezi in timpul zilei, si nu numai ceea ce vezi in prezent ci si ceea ce ai vazut in trecut; mi s-a intimplat de mai multe ori! ceva ce te-a impresionat si pe moment nu iti dai seama ca acel lucru te-a impresionat profund, mai tirziu visezi ceva legat de aceea inimplare/lucru...

si da am visat de multe ori bijuterii, nu pt ca, cred ca mi-am facut prieteni nici paminteni nici ceresti, ci pt ca mi le doream cu adevarat sa le am...la fel si situatii si intimplari, ceea ce mi-am dorit in viata reala si nu s-a intimplat s-a transpus in vis.

Mergi la inceput