Urgent sfaturi despre masina de spalat vase!!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bbea spune:

eu nu am suficient spatiu in bucatarie..deci nu as avea unde s-o mai pun, dar am atata nevoie de ea ..exista unele mici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

ma bucur ca am gasit acest topic, mult am mai intrebat daca merita o masina de spalat vase...la fel si la mine, cei care nu au..spun ca nu merita..cei care o au...sunt foarte incantati.
Am decis si noi sa cumparam intr-o saptamana , doua..o masina Gorenie.
Nici mobila mea de bucatarie nu a fost gandita pentru o asa masina, dar fac acum modificari la ea, special pentru masina...

Mamica lui JR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reginai30 spune:

ce imi puteti spune Masina de spalat vase Candy CDP4609?are cineva?e o promotie acum la domo si e cu 20% reducere! as lua-o dc obtin ceva recomandari pentru modelul acesta!..pretul e ok cu tot cu reducere 1150?aveti vreo opinie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui reginai30

ce imi puteti spune Masina de spalat vase Candy CDP4609?are cineva?e o promotie acum la domo si e cu 20% reducere! as lua-o dc obtin ceva recomandari pentru modelul acesta!..pretul e ok cu tot cu reducere 1150?aveti vreo opinie?





eu am un model mai vechi, fara afisajul acela electronic. nu am nicio problema cu ea de aproape 2 ani.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Am si eu problema cu masina de spalat vase, in sensul ca unele vase (cel putin 1, 2 la fiecare spalare) raman cam albicioase.
O am de curand, am cumparat pastile marca Auchan.
Ar trebui sa mai pun si altceva? Dar in cazul asta nu vad unde, pe usa nu are decat un capacel din plastic in care se pune pastila si apoi se inchide.
Stau la curte, am put, o fi din cauza apei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Mikaela_a:In primul rand trebuie sa o umpli cu sare de dedurizare. Mai exista si un compartiment care se umple cu lichid de stralucire. Apoi mai este si lacasul pentru pastila. Cred ca pate fi reglat nivelul de sare eliberat in functie de duritatea apei.La masina mea se poate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Ce marca e masina? Ce tip?
Unele cu afisaj electronic iti arata daca lipseste ceva (sare, detergent de clatire/stralucire).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Va muLtumesc foarte mult pentru raspuns.
Masina mea este Indesit, incorporabila, 12 seturi, seamana cu cea din link (din pacate nu sunt acasa sa ma uit0)
http://www.emag.ro/masini-spalat-vase-incorporabile/masina-de-spalat-vase-incorporabila-indesit-dis14-9-seturi-4-programe-display-led-clasa-a-latime-45-cm--pDIS14
Nu are afisaj electronic si nici alt compartiment in care as putea pune ceva in afara de un compartiment mic, pe usa, in care sa pun pastila.
Am citit ca voi puneti sare si ceva pentru clatire, as pune si eu dar pur si simplu nu stiu unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

sarea, la masina mea se pune jos, pe fund are locul special, se desface un capac si acolo se pune
A noastrae de 12 seturi, este Haier, sunt foarte multumita de ea, o am de 3 ani si ceva
Cand ies vasele albe stiam ca nu mai are sare sau pastilele nu sunt dizolvate de tot

Ilinca si Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Mikaela:ca sa pui sare trebuie sa desfaci un capac aflat pe fundul cuvei. Se pune intai un litru si jumatate de apa.

Mergi la inceput