haine second hand

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by sofia_misicu

Eu am cam crescut cu haine SH. Primeam de la rudele mele din Elvetia. Asadar, cand au aparut si pe la noi, m-am infiintat fara nici un fel de jena. Mirosul intr-adevar e ingrozitor, insa cu un smotru bun, iese. Acum am un traseu bine stabilit cu cele mai bune SH-uri din Bucuresti. In facultate organizam field trip-uri cu prietenele mele care initial scuipasera in san cand au auzit de SH. Am o colectie impresionanta de costume de bal mascat luate de la SH si haine de firma (misto). Cele mai speciale costumatii ale mele sunt concepute pe baza unor haine SH. Recent am descoperit un second care are un raft numai cu produse Levi's, majoritatea noi. Abia astept ziua de salariu sa dau spargere.

www.flickr.com/photos/9686511@N06/" target="_blank">Nuka si www.flickr.com/photos/sofica/" target="_blank">Mama la Nuka




Si eu la fel, dar via Germania. Hainele aveau un miros aparte, pe care nu-l puteam defini, ma tot intrebam ce poate fi si multa vreme nu l-am mai simit. Apoi s-a facut lumina: era miros de naftalina, dar din aceea gen Raid (ce sa stiu eu pe vremea aia, eram obisnuita doar cu naftalina care traznea de la o posta!)
Poate de asta n-am reticente in a-mi cumpara ocazional haine SH.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

eu cumpar haine de pe unde apuc, adica si de la magazine de asa-zise fite iar de la SH in ultimul timp, ca am dat in patima asta. la parterul blocului in care locuiesc s-a deschis un SH din ala mai curatel, unde nu miroase si unde dupa ce aduc marfa ai ce sa gasesti daca scotocesti bine.
ziceam ca "am dat in patima SH" dupa ce a aparut a mea mama intr-o seara cu un taior f. frumos, Mango.
asa ca azi am achizitionat o rochita neagra H&M ,lycra, pana la genunchi, stramta, fara maneci, cu decoltei V si gluga, f. haioasa si o bluza tot neagra, bumbac cu elastan, cu maneci gen anii 80 (chimono sau cam asa ceva), dar bluza e de acum, nu de atunci. ambele par noi. si fiecare a costat 6 lei.
asa ca nici nu sunt mare fana SH dar nici nu-mi "strica imaginea" sa intru intr-un SH.
pur si simplu daca imi place ceva cumpar, nu am idei preconcepute.

ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

nici eu nu am idei preconcepute,as intra si eu intr-un magazin din astadar n-am unde..or fi,dar eu inca nu le-am gasit la mine in oras.
In schimb aici se organizeaza multe targuri...saptamanal e cate unul cu vechituri,de acolo nu-mi iau nimic,nici nu ma duc macar.

INSA gradinitele organizeaza targuri cu lucruri de copii si jucarii,alea imi plac,gasesc o gramada de lucruri faine pentru Marc (mai ales jocuri si jucarii care sunt super scumpe noi,carti,cate un hanorac de firma)Chiar maine e cel mai mare targ pentru copii,intr-o hala imensa,e bianual si acolo se duc doar mame cu lucruri care au ramas mici la copiii lor.Am fost si eu odata cu lucruri de-a lui MArc,am facut vreo 200 de euro.
Sa va spun ca e omor la targurile astea??

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval
Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica dulce spune:

nici eu nu am idei preconcepute,as intra si eu intr-un magazin din astadar n-am unde..or fi,dar eu inca nu le-am gasit la mine in oras.
In schimb aici se organizeaza multe targuri...saptamanal e cate unul cu vechituri,de acolo nu-mi iau nimic,nici nu ma duc macar.

INSA gradinitele organizeaza targuri cu lucruri de copii si jucarii,alea imi plac,gasesc o gramada de lucruri faine pentru Marc (mai ales jocuri si jucarii care sunt super scumpe noi,carti,cate un hanorac de firma)Chiar maine e cel mai mare targ pentru copii,intr-o hala imensa,e bianual si acolo se duc doar mame cu lucruri care au ramas mici la copiii lor.Am fost si eu odata cu lucruri de-a lui MArc,am facut vreo 200 de euro.
Sa va spun ca e omor la targurile astea??

Life is not measured by the number of breaths we take,but by the
moments that take our breath away.

Anca
carnaval
Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si eu cumpar, dar prefer magazinele cu solduri si cele cu marfa pe umerase, cu pret separat. soldurile sunt putin mai scumpe, ce-i drept, dar sunt noi si originale. imi place ca hainele sa fie separat puse pe categorii, de ex poate caut numai pantaloni, ma duc la pantaloni, nu imi place sa fie la gramada, si daca vrei sa gasesti ceva bun cam tre sa sapi si foarte rar am kef si timp sa stau sa sap printre haine...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601305182027/" target="_blank">Bubulina www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Pe la pagina 3 spuneam ca mai trec si eu din cand in cand pe la SH, acum as merge zilnic!
Am pe langa mine doua Sh-uri cu haine f faine, unele dintre ele ambalate, cu eticheta originala, sunt noi, unele f putin purtate, altele arata oribil...
eu zic sa punem si poze cu achizitiile cele mai deosebite, ce spuneti?
am sa-mi fac un album, il voi intitula SH-MANIA, si il postez aici, poate asa ne facem mai multe curaj!
zicea XIO de o camasa Cerutti, tare as vrea sa o vad...

ce nu as lua niciodata de la Sh in schimb sunt bijuterii sau accesorii!



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Eu mai trec din cand in cand, mi-am mai si gasit cateva lucruri de calitate si sunt multumita de ele. Dar rar gasesc ceva ce-mi place.

Off topic.
Nikole Am vazut ce minune de baietel ai. Sa-ti traiasca!

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Criss75, multumim pentru compliment!
Numai bine si voua, sa va bucurati de bebe Alex!



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by nikole

Criss75, multumim pentru compliment!
Numai bine si voua, sa va bucurati de bebe Alex!



Nikole,mami lui albastrel




Merci. Bebe Alex al meu nu mai e chiar bebe, are deja 4 ani.
http://good-times.webshots.com/photo/2555978920102224540qCEKAP

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MayaC spune:

Eu mai intru din cand in cand si gasesc lucruri super si unicat,totusi voi ati cumpara haine pt. copiii vostri de la SH ? Intreb in ideea ca pt. noi adultii care suntem "tabaciti" nu ar fi probleme insa pentru un bebelus de 2 luni cum este al meu parca imi este teama desi am gasit hainite atat de frumoase si aprope noi .........sa nu mai spun de calitatea lor.

Mergi la inceput