Probema de cuplu sau divort?!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Cum sa nu fii partinitoare cand e vorba de fratele tau???? Pai suntem partinitori si cand ne implicam pt. o echipa de fotbal, daramite pt. un om drag...

Eu zic ca poti incerca sa-l sustii pe el, sa-l ajuti sa treaca de momentele grele, sa-si clarifice singur gandurile, prioritatile, realitatea etc. Ii poti fi alaturi. E mare lucru intr-o criza. Critica-l acolo unde consideri tu ca greseste si incurajeaza-l sa-si rezolve problemele. Daca nu tineti legatura foarte des, iar el acum te-a cautat pe tine, inseamna ca la tine s-a gandit ca la un colac de salvare, deci are nevoie de tot sprijinul tau. Ofera-i-l!


Ca sa descoperi America, uneori e suficient sa pleci din Spania.

Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raresionut spune:

Ieri, au venit la noi, invitati la petrecerea sotului, iar eu lupul moralist, i-am chemat cu 1/2 ora inainte de ora stabilita.
Am reusit sa vorbesc cu amandoi, sa le explic, ca o casnicie implica si bune si rele, concesii de ambele parti, se pare ca teoretic au inteles, au plecat tinandu-se de mana si cu zambetul pe buze.
Si am mai inteles ceva, cumnata mea e un om singuratic, nu ii plac prieteniile, putin agresiva cand e vorba de anturaj ca si familie.
Am invitat-o la mine, cand se plictiseste, sa mai vorbim, sa incerc sa o inteleg...si sa mai afle o varianta, un sfat, o idee...uneori conteaza, alteori nu, clar e sa le diseci cand trebuie.

Alina si printul Rares
Pozele noastre

Cand un somnambul merge pe acoperis.....nu-l trezi...se poate prabusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Poate a fost doar un moment de criza.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

quote:
Originally posted by raresionut
Si am mai inteles ceva, cumnata mea e un om singuratic, nu ii plac prieteniile, putin agresiva cand e vorba de anturaj ca si familie.




Pai e normal, fata a rupt legaturile cu familia ei. Chiar daca a facut-o din proprie vointa, acum e oleaca singura, printre "inamici". Cred ca nu-i bine sa stai deoparte, trebuie sa vada ca tii la ea deopotiva ca la fratele tau. Ii trebuie putina siguranta...

poze multe cu noi
Ana a implinit un an
Vara lui 2006

Mergi la inceput