Perlele soacrelor despre fii lor!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

quote:
Originally posted by Elise


Iar ultima perla majora este ca diva de 65 de ani vrea sa se faca dansatoare. Ce sa zic...eu i-am urat succes!

Elise



Aoleeeeu, Elise, m-ai omorat!!! Pai, ia-i vreo 2 perechi de bikinei sexy si trimite-o sa faca bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Elise,ai fost mortaaaalaaaa!!!

ma dor falcile de ris si fii-mea intreaba disperata ce am.
Da` tre` sa recunosc ca soacra-ta e cea mai cea.Intreab-o ,pe cind debutu`.Abia astept sa o vad
Edit: chiar,de ce te confundara in vara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grodear spune:

Elise, chiar ca esti extraordinara!!!
Oricum, soacra-ta o depaseste pe soacra-mea cu mult!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Elise, asa soacra mai rar!


CRACIUN FERICIT



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Elise mor de ras!!!! Mai rar auzi asa ceva...
Insa sa stii ca si mie mi s-a intamplat sa o confund pe mama. Se operase, intru la reanimare si prima pe care imi pica ochii e mama conectata la respiratie artificiala. Evident ca mi-a venit rau, am inceput sa plang (ca eu stiam ca e o operatie usoara, nu avea ce sa caute la aparate). Si tocmai ce incercam sa ma adun cand ma striga mama din patul urmator!!! M-am uitat din nou, tipa respectiva semana cu mama si era blonda asa cum fusese si mama pana cu cateva sapt inainte de operatie. Nu pot sa-mi explic, cred ca de emotie si de stress am reusit sa o confund.
Cat despre copi urati - mama plangea cu foc in maternitate cand l-a nascut pe frate-meu ca e urat si are nasul mare - noi radeam, iti dai seama. Frate-meu a stat cam mult in burta si a iesit cam umflat, dupa cateva zile era o frumusete.
Si pe final Elise sa stii ca in perioada aceea foarte putini copii erau planificati, doriti, multi dintre noi (eu de pilda) am vazut lumina fix pentru ca ori nu erau bani ori nu se gasea nimeni sa faca un curetaj. Asta e realitatea, din pacate.
In schimb ultimele fraze ale soacrei tale sunt dementiale. Cand va alapta sotul tau sa faci poze sa ne delectam toate!!!

Auzi, treaba lui ce a facut dupa ce s-a nascut!!! ma tavalesc


J si Carla-saurus Rex (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adlemi spune:

Elise...esti dementiala!!!!
De fapt soacra-ta........
Mor de ras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Adlemi si Andrei(24.02.2004)
http://community.webshots.com/user/adlemi105
http://www.dropshots.com/adlemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca260380 spune:

Elise ce sa iti spun - m-ai facut sa rad nebuneste



din pacate eu nu va pot povesti nimic de soacra-mea caci am o soacra super- e foarte nepartinitoare si ce e cel mai bine-cu toate ca locuieste la 1 km de noi-nu imi calca pragul decat de maxim 2 ori pe an- si cand vine nu ma critica nu imi face obeservatii-caci stie ce poama de fiu are -doar ea l-a educat sa nu faca nimic- ea a facut intotdeauna totul pt el deci nu are ce comenta acum
cand ma plang ca nu face nimic in casa atunci nu ii ia apararea- din contra imi zice ca e vina ei caci ea a facut totul pt el si el a fost dintotdeauna asa mai delasator- trebuia sa se enerveze pe el ca sa isi faca curatenie in camera

oricum nu e nimic de comentat la adresa ei- sa ramana ea asa in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Stati fetelor ca la asa subiect ma bag si io...Dar revin dupa Revelion ca la ce scoate soacra-mea..umplu pagini. Nici ea nu are habar de cand s-a nascut fi-su ("m-am internat pe la 6 dar m-am trezit pe la vreo 10 sa intreb cat e ceasul"...si nascuse intre timp) si nu stie cat a avut la nastere dar crede ca vreo 67 cm(???) si nu stiu cate kg..Iar cele mai tari faze sunt cand vine cu cate o relatare a unui eveniment petrecut a doua zi si mie imi spune ceva si sotului altceva..Nu imi aduc aminte acum cele mai tari faze dar una din ele e de cand am nascut-o pe cea mica..vine la mine si imi spune socrela ca vai, dar ce seamana cu tine la gura..la care eu ii spun, nu cred ca mi se pare ca seamana cu sotul...iar seara acasa am aflat de la sot ca s-a dus si la el si i-a spus acelasi lucru..ca "vai dar ce seamana Daria cu tine la gura..."...asa ca voi reveni...

Pina atunci va urez LA MULTI ANI!! UN AN NOU MAI BUN!!!!

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

aaa..pai aici e de mine. stati asa sa va uimesc:

"ai mei au avut diaree in continuu pana la doi ani"
"da de unde sa mai stiu eu cand a vorbit Gabi!?. ce eu mai tin minte?"
cand era fi-mea mica, asa la vreo luna, cum intra pe usa,primul lucru spus era"da-i dadusi apa?" cum plangea fata,gata ii e sete!

si cea mai..cea: "da ce...copilul este caine sa-l scoti zilnic afara!?doamne ,eu din decembrie pana in martie nu i-am scos niciodata!!"


ALEXIA,2 ANI ,7 LUNI
http://s127.photobucket.com/albums/p127/alexis1980_photo/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

quote:
Originally posted by Elise



De fapt, nu stiu de ce ma mira, pentru ca si anul trecut, cind m-am operat, mama si barbatu-meu s-au dus fericiti cu flori la alt pat... si au pupat-o cu foc pe una care facuse cezariana. Iar eu ma uitam la ei nedumerita.

Asta, ca paranteza....


Elise


Mergi la inceput